Môžem ísť na pandemickú OČR v ochrannej lehote?

andrejcook
5. mar 2021

Končí mi zmluva na dobu určitú a ukončia so mnou pracovný pomer, tak neviem či môžem ísť na pandemicku očr ešte, lebo máme zavretú škôlu alebo rovno na úrad???
Poraďte prosím na sociálke nik nedvíha😔

klarissa25
5. mar 2021

Jasne ze mozes ist na ocr ked je skolka zatvorena

andrejcook
autor
5. mar 2021

@klarissa25 aj keď už mám ukončený prac. pomer a ide mi ochranná lehota, platí to rovnako ako pre očr aj pre túto pandemickú áno?

miskahrncarikova
5. mar 2021

@andrejcook ano,ja som teraz tak na pandemickej ocr.28 .2.mi skoncil pracovny pomer,2.3.som si podala ziadost v ochrannej lehote 7 dni

andrejcook
autor
6. mar 2021

@klarissa25 Ďakujem👍🏻

andrejcook
autor
6. mar 2021

@miskahrncarikova super, ďakujem👍🏻

andrejcook
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrejcook
autor
6. mar 2021

@miskahrncarikova a prosiiiiim Vás, ktorú možnosť ste dali ako poistenec, ktorý si uplatňuje nárok na ošetrovné?
*zamestnanec?
*dobrovoľne nemocensky poistená osoba?

miskahrncarikova
6. mar 2021

@andrejcook zamestnanec

andrejcook
autor
6. mar 2021
andrejcook
autor
10. mar 2021

@miskahrncarikova a ešte prosím Vás na úrad sa treba hlásiť až keď skončím s očr však? Nie teraz

miskahrncarikova
10. mar 2021

@andrejcook ano,az potom.

andrejcook
autor
10. mar 2021

@miskahrncarikova ďakujem Vám veľmi pekne☘️

miskahrncarikova
10. mar 2021

@andrejcook nie je zaco,tiez som to vsetko riesila 😊

lspl
28. feb 2022

@miskahrncarikova môžem prosim poprosit radu, koho ste potom uvadzali do kolonky zamestnavatela, ked pracovny pimer skoncil? Mali ste aj narok na podporu? Neodmietnu mi pandemicke ocr s tym ze som mala narok na podporu? Poziadali ste v deň ukončenia prac pomeru ci v den nastupu? Nevzali vam tiez dietatko do skokky?

miskahrncarikova
28. feb 2022

@lspl ahoj,do kolonky som uviedla byvaleho zamestnavatela,kedze som bola v ochrannej lehote.V skolke bola prijata,len sme ju mali zatvorenu z nariadenia hygieny .Po skonceni ocr som sa hlasila na urade prace a mala som narok na podporu v nezamestnanosti

lspl
28. feb 2022

@miskahrncarikova aha dakujem pekne, lebo moja dcérka prijata neni pre nedostatok miesta, pojde az od septembra, takze asi by to bola dlhodobejšia pandemicka ocr

queeeen
14. dec 2022

@miskahrncarikova Prosim Vas ochranna lehota po skonceny PP je 7 dní sko takych alebo 7 pracovných dní?

klarissa25
14. dec 2022

@queeeen 7 kalendárnych dni

denisdenis
22. dec 2023

Ahojte, prosim ak pojdem na OCR v ochrannej lehote po skonceni PP, tlacivo mam poslat este na potvrdenie do byvalej prace, alebo rovno do SP? Dakujem.