Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Môžem pracovať počas maródky?

hervay
16. mar 2016

Ahoj, kebyže som tehotná a vypíšem sa na PN z roboty kde mám trvalý prac.pomer a mám dalšiu robotu na dohodu,tak počas tej PN možem chodiť ešte do roboty na dohodu?

bajciatko
16. mar 2016

Pokiaľ si PN, tak by si mala byť doma, je tu možnosť, že ťa príde skontrolovať niekto zo socialky, keď ťa nenájdu doma, prídeš o príjem počas PN

jankastubka
16. mar 2016

Ked si na pn tak by sa mala byt pn z oboch robot, ktore mas. Kedze sa uz odvody platia aj z dohod, tak by ti potom aj dohody mali ist aj davky na pn.

cicimon
16. mar 2016

tak bud si PN a nerobis vobec alebo to s tebou nie je take zle a chod do roboty .... to je uz aky vymysel byt chory pre jednu robotu a pre inu nie...

zuska2001
16. mar 2016

nie, môžeš chodiť von iba cez vychádzky.Kamošku tehotnú na PN boli aj kontrolovať. teoreticky by si mohla pracovať z domu....

moni244
16. mar 2016

PN znamena prace neschopny, toto uz je ake spekulanstvo, ze v jednej pna v druhej robit

evittam
16. mar 2016

@hervay Súhlasím so všetkými a už tu bolo všetko napísané, ale ešte jedna vec - ty chceš byť z jednej práce PN - tam mzdárka odovzdáva výkazy kde si vedená ako PN a aj doklady o trvaní PN budeš nosiť na SP a z druhej práce-dohody budú za teba odvádzať odvody ako za PS (práce schopnú) - si myslíš, že na tej SP sú všetci blbí? To smrdí ešte aj podvodom a môžu ti dať všetky dávky, ktoré od nich dostaneš vrátiť. 😉

loginexistuje
16. mar 2016

No to ani neskusaj ak nechces mat opletačky so zákonom. Ak si na PN to znamena pracenschopný a teda pracovať nemôžes a musíš sa zdržiavať doma resp. von môžeš ísť len v čase vychádzok ak ich dostaneš.
Jednak ťa môžu prísť skontrolovať zo sociálnej poistovne a veru chodia a jednak akonáhle by tvoj druhý zamestnávateľ poslal výkaz co sa posiela mesačne do Soc. poistovne tak o tom vedia a máš veľký problém.

elanor
16. mar 2016

comu nie je rozumiet na vyraze: praceNEschopnost???

trdelnik234
16. mar 2016

Nie nemozes a ani to neskusaj.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli