Musí sa tehotná chodiť každý mesiac hlásiť na Úrad práce?

jucuska
12. jan 2012

Ahojte, čakáme bábätko a ja som vedená na úrade práce, pretože študujem na výške externe. Musím sa chodiť hlásiť na úrad práce každý mesiac? Vraj, keď sa dám vypísať od gynekológa, nemusím chodiť, je to tak? Príjde mi zbytočné, vypisovať si PN, keď nepracujem a chodím do školy 2x týždenne, no ak je to tak, dám sa vypísať.Ďakujem

anjelicek26
12. jan 2012

@jucuska - no tu povinnost mas, ak chces poberat podporu v nezamestanosti. A 1x do mesiaca ta hadam nezabije, ci? Ci to zmysel ma ci nema o tom by sa dalo polemizovat...

martinkatinka
12. jan 2012

Ano, keby si pracovala, chodíš každý deň do práce, ak nie si PN...odhlásiš sa možeš až keď nastúpiš na materskú, to je 6-8 týždnov pred termínom porodu

fairynika
12. jan 2012

ano az do materskej jasne ak sa das vypisat u lekara ale to znamena ze musis trcat stale len doma a mas stanovene len tak sa mi zda hodinove ci dvoj ani neviem uz vychadzky denne stoji ti to za to??jedna cesta za mesiac ti neuskodi 😉

nonika
12. jan 2012

Ahoj....pri prvej dcere som bola tiez evidovana na UP, po case ma lekar vypisal (nie bezdovodne, bola som uz v 6tom mesiaci) a na UP mi bolo povedane aby som sa zdrziavala doma, lebo zvyknu chodit na kontroly 😠 ...co v tvojom pripade kedze chodis do skoly asi nie je dobre ☹ ....skor by som to riesila na urade ak patris k neakej normalne uradnicke opytala ako to je teraz...lebo tu sa normalnej odpovedi asi nedockas 😉

barbarka
12. jan 2012

pokial viem tak ak budes pn bude niekto musiet kazdy mesiac na konci odniest papier na urad o prechode pn do dalsieho mesiaca, teda niekedy to tak bolo, takze neviem ci by si tym vela ziskala 😒

petah82
12. jan 2012

ja som bola prvu polku tehu na PN a potom som PN ukoncila a isla som na urad. Davku som mala lepsiu ako na PN a nemusela som sediet doma, ako pri PN. ked som uz tolko odvodov na nezamestnanost poplatila, aspon som si ju vybrala... a raz za mesiac som nemusela. tak raz za 2m. ked ma videli s bruchom, hned mi povedali, ze vy si asi pracu nehladate, ze? ani potvrdenia o hladani prace som nemusela nosit...

monika2606
12. jan 2012

No ja sa veru musím hlasiť od začiatku tehu a už som v 29tt a stále sa musím chodiť hlásiť ak dilino...ale dúfam že budúci mesiac už pôjdem na materskú a dajú mi pokoj
A pritom dobre vedia že ma nikde nezamestnajú a jasné že si už prácu ani nehladám...ale čo

ale inak skoro každá tehotná čo poznám a bola nezamestnaná tak sa nemusela chodiť hlásiť nechali ju tak ale to záleží asi od nich na úrade...ja som takto dopadla a každý sa čuduje že prečo tam musím chodiť...neviem no

gabulka15
12. jan 2012

ahoj , aj ja musim chodit kazdy mesiac na podpis - vobec nanic nemam narok aj tak tam musim chodit s papierik .. nastupujem 18.1. na matersku a este mi stihla dat datum 16.1. na podpis ... lebo to su slovenske zakony . SMIESNE SLOVENSKE ZAKONY ,, sa mozu hanbit ti co tie zakony schvalovali 😠

tosomja
12. jan 2012

Keď sa dáš na PN - budeš musieť sedieť doma 😖
Na Úrade sa "predbehni" určite ťa pustia a nebudeš musieť stáť ten dlhý rad 🙂

lili_mia
12. jan 2012

jasné, že tie ženy dobre vedia, že sa neoplatí zamestnať, možno by niekto vzal na dohodu porobiť administratívu v kancli, ale zákon stanovuje, že sa musí, kedysi to bolo inak, no zákon sa nezmenil, tak sa musí.. kedysi každý pracoval a po polroku od pôrodu šup do práce, ked vaše mamy chceli dostávať rodičák, takže vtedy zamestnali aj tehotnú a tá sa im po polroku vrátila .. no podľa mňa to skôr súvisí so zdravotným poistením .. ak si ho budeš platiť mesačne 47eur, nemusíš byť evidovaná .. štát ponúka možnosť, ak si sama platíš, netreba evidenciu, ani nič tam hlásiť, iba do poisťovne, ale ak chceš aby ti štát platil zdravotne, tak snád raz do mesiaca donesieš pečiatku z obchodu, že si bola na pohovore, ale žiaľ, nemáš kvalifikáciu 😎
@gabulka15
@monika2606

pici
12. jan 2012

ked si PN pocas trvania evidencie na UP, nemusis chodit raz za mesiac, resp. nemusis si aktivne hladat pracu. avsak, na PN mas 4 hodiny denne vychadzky, tak si to zrataj sama, ci sa ti to oplati?
podla mna skus povedat tomu, komu na UP patris ze si tehu a daju ti pokoj, raz za mesiac tam tak ci onak budes musiet chodit, iba aktivne nemusis byt zaradena do programu na sprostredkovanie prace

kwixina
18. máj 2012

ahojte ja som podobný prípad ako jucuska až na ten rozdiel ze ako blbá musím cestovať až z čiech každy mesiac sa podpisovať ešte že som len v prvom trimestri len neviem ako to budem riašiť potom.bude mi uznaná na urade práce PN od českej doktorky?