Musím na úrad doniesť PN?

21. feb 2024

Môže ma urad prace predvolať aby som predložila pn ktorá trvá? Som už dlhšie na PN ( peniaze žiadne nepoberám) a hlásila som sa úradu s pravidelnými kontrolami od dr. Urad ma informoval že sa hlásiť nemusím, že až keď ukončím pn sa musím dostaviť. Tak som sa už počas trvania ďalej nehlasila a teraz ma predvolali aby som prišla predložiť pn. Pritom logicky keďže som stále neprišla pokračujem, nechápem prečo raz tak potom zase inak prečo tam mám vôbec ísť

daniela1911
21. feb 2024

Úrad práce? Alebo aký úrad?
Si v evidencii ? Ak áno, a neprišla si na “termín” treba sa preukázať PNkou. Možno ti dali náhradný termín lebo si mysleli, že budeš OK, ale ty si neprišla (lebo spomínaš dlhu PN)

autor
22. feb 2024

@daniela1911 áno veď píšem hneď v úvode že urad prace
Počas trvania pn sa termíny stretnutí nedávajú. Pani vie že moja pn trvá ale predvolala ma aby som prišla ukázať pn hoci predtým mi stále písala že až keď ukončím mám prísť. Tak to ma zaujíma či počas pn človek ma takto chodiť na urad ukazovať papiere

daniela1911
22. feb 2024

No z nejakého dôvodu to robí, možno si ju nevie overiť cez SP. Dohodni sa s ňou počas vychádzok alebo jej PN písmom mailom.

autor
22. feb 2024

@daniela1911 ja nepoberám žiadne peniaze zo sp urad mi platí len zdravotne. Prišlo mi predvolanie papier domov aby som na urad prišla tu pn ukázať ale príde mi to ako s prepáčením buzeracia keď som bola stokrát poučenia že mám prísť po ukončení a ja som ešte neukončila.

maris5
22. feb 2024

Mozes ist niekam na urad ked mas PNku? Nebude to porusenie liecebneho rezimu? V dnesnej dobe by som ocakavala, ze staci zaslat mailom.

daniela1911
22. feb 2024

V tom liste máš kontakt. Treba zavolať a informovať sa. Dohodnúť a pod. To či berieš nemocenské alebo podporu je jedno. Z nejakého dôvodu ta vyzvali preukázať doklad o PN. Tak jej zavolaj a povedz jej, že si bola poučená, že prísť až po PN, tak čo sa zmenilo. Oni majú tiež nejaké postupy a ak pol roka čaká na koniec PN aby mohla s tvojim spisom niečo robiť - hlúpo povedané. Tak ta vyzvala, až si doplní info. Najsmutnejšie je že si to pracovníčky nevedia (lepšie povedané) nechcú overiť samé

autor
22. feb 2024

@daniela1911 ak by cakala pól roka a nemala by žiadne info to podľa postupov znamena že pn pokračuje a teda mohla by si možno u lekára overiť či je to tak alebo som trebárs už polroka vylúčená. Samozrejme skontaktujem ju len som chcela vedieť najlepšie od niekoho kto na úrade pracuje či sú vôbec tieto postupy ok lebo som sa s tým ešte nestretla

autor
22. feb 2024

@maris5 tiež myslím, ja keď som to posielala mailom mi povedala že netreba a teraz zrazu po pár mesiacoch mám prísť osobne predložiť že pokračujem. Rada by som vedela či to vôbec môže 😃