Musím sa evidovať na úrade práce, ak som PN, bez PP a nastúpim na MD?

00ivi00
2. sep 2019

Ahojte baby, od 27.8.2019 som práceneschopná a k 31.8.2019 mi skončil pracovný pomer na dobu určitú. PN budem určite do nástupu na materskú, len mám trochu zmätok z tých našich úradov. Na sociálnu poisťovňu som už volala a tam mi panička povedala,že treba len nosiť papier vždy na konci mesiaca,že naďalej pokračujem s maródkou. Takže moja otázka je,musím sa evidovať na úrade práce? A musím sa nejakým spôsobom ohlásiť aj zdravotnej poisťovni?

moonlight1210
2. sep 2019

@00ivi00 na UP nie, lebo si PN.
na ZP sa podla mna hlasit nemusis, lebo si poistenec statu, ked si PN, ale pre istotu si tam zavolaj.

00ivi00
autor
2. sep 2019

@moonlight1210 ďakujem za odpoveď 🙂 Takže v skratke povedané, keď som PN dokopy nemusím riešiť vôbec žiadne úrady. Do ZP som napísala email, takže uvidím, ale keď som sa pýtala tej pani na sociálke, povedala, že ZP ma môže vyzvať iba o doklad o PNke a že ten mi vystavia potom na SP takže aj to by malo byť vyriešené. 🙏

ona12
2. sep 2019

Tento istý prípad som aj ja... PN som od 28.8.19 a pracovná zmluva mi končila k 31.8.2019.Tiez som tehotna.6 mesiac.
PN som poslala poštou ešte môjmu zamestnávateľovi a on je povinný po skončení pracovného pomeru poslať tvoje papiere na PN sociálnej poisťovni v meste kde sídli zamestnávateľ. Ukončenie PN riešiš tiež cez tu sociálnu poisťovňu. Ale neviem o ničom, že každý mesiac niečo treba posielat

ma_mi
2. sep 2019

@00ivi00 evidovat sa na urade prace netreba.. kedze budes prechadzat rovno z PN na MD. a kazdy mesiac treba odniest/poslat na socialnu poistovnu prechodku, aby Vam prisli peniaze z PN 😊

00ivi00
autor
2. sep 2019

@ona12 keď pokračuješ s PNkou do ďalšieho mesiaca tak lekár ti ku koncu mesiaca vždy dá "papier na peniaze" a ten sa odovzdá na sociálke. Ten papier ti musel dať lekár aj teraz k tomu 28.8. akurát, že ty si ho poslala ešte zamestnávateľovi kedže tento mesiac ešte on za teba posielal papiere do SP.

ona12
2. sep 2019

Áno dal mi tu prechodku...