Musím sa niekde evidovať?

lenicka280
26. feb 2014

ahojte babule.je tu niekto kto to pozna?ked som bola v novembri zamestnana a ostala som tehotna a zrovna na rizikovom pn a v decembri ma zamestnavatel prepustil a na poistovni som bola otom veda.je treba sa niekam chodit hlasit?aby mi dosli peniaze?dakujem

nigguska
26. feb 2014

@lenicka280 Bola si na dobu neurcitu alebo na dobu urcitu?

lenicka280
autor
26. feb 2014

na dobu urcitu

csenibaba
26. feb 2014

ja tak viem ze na úrad práce si musís prihlásit!Aspon ja som musela ked som pozastavila zivnost a bola som na pn!

lenicka280
autor
26. feb 2014

no mie na urade prace povedali ze dokat som na Pn mia prihlasit nemozu a narok na podporu uz by som nemala

baruskas
26. feb 2014

som na tom podobne...15.3 mi končí zmluva na dobu určitu a tiež neviem čo a ako...aj na socálku treba íst? tiež som PN od začiatku tehotnosti... 🙂

lenicka280
autor
26. feb 2014

@baruskas hej treba ist na socialku a kazdy mesiac doniest tam od doktora/ky,papier na peniaze

kuukii
3. mar 2014

@lenicka280 nezabudnite si vypýtať potvrdenie že ste na PN na sociálke a zaniesť na zdravotku. Teda aspoň ja som musela. Lebo pracovala som od oktobra 2013 a v januári som zistila že som tehotná tak som išla hneď na PN kvôli ťažkej práci. K 31.1. 2014 som dostala výpoveď lebo nemali pre mňa prácu. A do 7 dní od výpovede som znova na PN. čIžE niesom na úrade ani ako nezamestná. A tak som musela niesť papier na zdravotné aby aj oni za teba odvádzali a vedeli čo je s tebou. A potom keĎ ukončíš PN tiež im zaniesť papier o ukončení. Spýtaj sa na to aby si to mala všetko ok. 🙂)

baruskas
5. mar 2014

ďakujem velmi pekne už sa teším na tie " milé" tety na sociálke a tie byrokratické papierovačky...ale čo pre bábatko neurobíme... 😉