Musím vrátiť pandemicky rodičovský príspevok, keď mám nárok na podporu v nezamestnanosti?

lencisiska
29. okt 2020

Dobrý deň, ja by som sa chcela opýtať či som mala nárok na pandemicky rodičovský príspevok ktorý som poberala 3 mesiace ak po normálnom rodičovskom príspevku ktorý mi skončil 17.7 zamestnávateľ so mnou ukončil PP k 21.7 dohodou s tým ze som mala dva dni dovolenky. Dovolenku som brala koli najvisej podpore v nezamestnanosťi. Teraz sa bojím ci nebudem musieť vratit pandemicky r. a ci budem mat nárok na podporu

birika
29. okt 2020

tak to som zvedava ako to je

anjelicek26
29. okt 2020

No si to prekombinovala, kedze si bola v podstate tie dni zamestnana.

bagre
29. okt 2020

@lencisiska a na základe čoho vyplácali pandemický rp? Iba tak? Lebo mne prišiel papier kde bolo jasne napísané kedy áno a kedy nie... a späť sa posielalo vyhlásenie

lencisiska
autor
29. okt 2020

No úprimne na úrad som prišla s tým ze aké mam možnosti keď zamestnávateľ ukončil so mnou PP dohodou nakoľko sa rušilo miesto aj pracovná pozícia a dieťa ešte neviem ci mi prijali do škôlky lebo v tedy som ešte nemala vyjadrenie zo škôlky a následne mi ponúkla toto aj keď v rukách držala zmluvu o ukončení a aj zápočtový list. V tej chvyli som netušila co a ako pretože to bola nová situácia na ktorú evidentne ani ja a ani oni neboli v tej chýli ešte dostatočne pripravený a informovaný tak niekam volala a následne mi povedala ze mam nárok na pandemicky stačí keď vyplním tlačivo ktorému som moc nerozumela a úprimne som si myslela ze to mam dobre vyplnene. Ale ako som teraz s odstupom času všetko čítala tak ma proste osvietilo že do čerta tie dva dni dovolenky boli príjem tak netuším co bude a som z toho na nervy. Po ukončení pandemickeho 15.10 som sa bola evidovať na úrade práce a stále sa mi od vtedy neozvali co a ako. Vzhľadom na situáciu mi vraj ma prísť email na ktorý mam odpovedať že som ho dostala a od tej chvyli budem vraj zaevidovaná oficiálne na UPSVAR. Tak stále čakám co vlastne bude.

jana005
14. nov 2020

@bagre ahoj, prosím ťa, kedy ti posielali papier?
A nemáš doma kópiu
, že čo sa tam všetko vyplňuje?
Ďakujem

lencisiska
autor
15. nov 2020

@jana005 myslím ze do mesiaca dokonca neviem ci nie skor od skončenia bežného rodičovského ale papier nemám ten som odovzdala na Upsvr
@jana005

jana005
15. nov 2020

@lencisiska ďakujem

bagre
15. nov 2020

@jana005 papier som odoslala a kópiu som si nerobila tentokrát... papier posielali na konci mesiaca kedy mi končila rd

jana005
15. nov 2020

@bagre ďakujem.
Mne končila rd v októbri a nič mi neprišlo.
Len ja som mala ešte za október príjem z dohody, tak asi na pandemicky nebudem mať nárok.
Aj keď už teraz v novembri príjem nemám :(

vinx
25. sep 2021

@lencisiska ahoj,chcem sa ťa spýtať,či si nemusela vraciat ten pandemicky RP a či si aj poberala potom maximálnu podporu.
Ďakujem

lencisiska
autor
25. sep 2021

@vinx ahoj na podporu som nešla a v pandemickom stále pokračujem.

nyky23
5. nov 2021

@lencisiska a dieťa ti nezobrali do škôlky ani tento rok?