Musím zobrať vedúcu funkciu?

edurko77
6. jan 2015

Ahojte zienky.Veduca dala vypoved,svojho zastupcu nemala.Z nas styroch kolegov mam jedina vzdelanie na tuto robotu.Chcem sa opytat ,ci musim zobrat tuto funkciu.Pocula som o nejakom poverovacom rozhodnuti,no musim ho aj podpisat a suhlasit?Velmi nechcem pracovat ako veduca,ani za priplatok 60€.Dik za rady.

ivetlo
6. jan 2015

Ahoj. A už ti bola daná funkcia ponúknutá? Počkaj ako sa zachová zamestnávateľ. Možno budeš sama prekvapená ako to dopadne. Nerob si starosti dopredu. Keď by sa ti menila náplň práce a funkcia, aj plat určite musíš aj podpísať. To je najistejšie.

janinah
6. jan 2015

ja som raz jednu fukkciu odmietla 3x,kým pochopili,že to ozaj nechcem robiť,ale boli sme tam 3 rovnocenné čo sa vzdelania týka,vyčkaj ako sa situácia vyvinie,ale mysli na to,že ak odmietneš a ostatní nemajú vzdelanie,tak zamestnávateľ môže zobrať nového človeka a niekoho z vás prepustiť...

terezka1947
6. jan 2015

tiez by som ti radila cakat s otvorenymi usami 😀
ono v niektorych zamestnaniach je urcitou vyhodou mat veduce postavenie,v inych nie...
sef ta moze vzdy nejako "donutit" byt sefkou 😉
je na tebe,ci to pre teba bude vyhodne(teraz ten priplatok nemyslim,lebo peniaze nie su vzdy vsetko),ci mas dobrych kolegov a zvladnes ich sefovat,ci sa trebars mozes na nich spolahnut,ci to sama zvladnes(pracovat s ludmi,s kt.si bola doteraz kolegyna nie je vzdy jednoduche)..ci sa citis na riesenie kadejakych sporov,narokov od tvojich vyssich sefov,ci,ci,ci...toho je vela a situaciu poznas iba ty 😉
ak rovno pises,ze pracovat ako sefka nechces a si uz rohodnuta...taaaaak iba cakaj,ako ti radia zienky
ale urcite sa nedaj prinutit k nejakemu sefovaniu na "skusobnu"dobu bez papierov,atd....lebo toto sa moze otocit proti tebe...bud budes radovy zamestnanec alebo oficialne sefka s podpisanym papierom

zita19
6. jan 2015

Urcite pockaj na ponuku. Ked ponuku daju, pytaj si cas na rozmyslenie. Ked daju cas na rozmyslenie, pytaj sa na podmienky. Prijat aj odmietnut mozes vzdy. Je len na zamestnavatelovi ci odmietnutie prijme normalne alebo to bude povazovat za neloajalne...

bonaqa2013
6. jan 2015

Prijať nemusíš. Jeden moj známy dostal ponuku ako vedúci a keďže to neprijal, v ŽOS Vrútky dostal výpoveď. Okamžitú.
Bratranec v PO tiež neprijal ponuku a pracuje tam doteraz. Závisí na akého barana natrafíš.

natuska87
7. jan 2015

Suseda odmietla post veducej a zamestnavatel ju prepustil...Aj take sa stava, zial...