Na aký príspevok mám nárok, keď mám 18 rokov a som tehotná?

18. jan 2021

Dobrý deň chcem sa spýtať lebo neviem to nikde nájsť mam 18 rokov a som tehotná chcela by som vedieť že na aký príspevok mám nárok alebo poprípade že kde to nájdem na akej stránke ? Ďakujem

miadi
18. jan 2021

Ved sa len informuje na aky prispevok mà narok. Keby pisala ze mà 18 a chce ist na potrat lebo nema $ tak by tu vsetky pisali nech si dieta necha. Vela zbytocnych komentov stacil ten prvy k veci.😜

simca06022011
18. jan 2021

@nafka0483 na socialne stipendium som musela mat priznane vyzivne iba ked som mala rozvedenych rodicov, alebo som s nimi nezila. A na dennom studiu. Ziadne rozhodnutie o vyzivnom ak som s nimi zila nebolo treba, vtedy som davala potvrdenie o prijme od mamy s ktorou som zila

nafka0483
18. jan 2021

@simca06022011 Ale ved nemaju vsetky univerzity a fakulty na Slovensku rovnake pravidla, u nas to bolo takto, ja som to neriesila, len viem ze spoluziaci toto robili a pritom zili normalne s oboma rodicmi. Bola tam taka nejaka formulacia, ze sa neskumal prijem rodicov, ci je rodina naozaj v nejakej zlej socialnej situacii, cize hocikto si takto vyriesil papier o vyzivnom a uz mal narok. Mozno dokladovali ja to ze akoze ziju sami a ich jeidny "prijem" je to vyzivne, neviem presne uz ako to bolo urobene ale myslim ze na dalsi rok tie pravidla upravili :D

any_soj
18. jan 2021

@tncka to nemyslíš vážne.... Statočná mladá žena, že nejde zabiť svoje dieťa potratom! Tých pár euro jej závidíš, či ako?

nafka0483
18. jan 2021

@any_soj Cca 300€ zas nie je par eur 🙂 myslim ze super prispevok.