Nárok na podporu v nezamestnanosti - Nemecko

leak61
11. nov 2013

Baby, otazka :
V pripade, ze ma zamestnanec( v Bavorsku, Nemecko) odpracovanych 18 mesiacov a chce DAT vypoved, ma narok na podporu 60% z platu nasledujucich 9 mesiacov alebo ako to je? Kamoska predtym robila 5 rokov na SVK, tuto robila 18 mesiacov, ma nejaky narok na podporu od statu ci to by musela mat najmenej 2 roky tuto odpracovane?
Vdaka za rady. 🙂

saska.t
11. nov 2013

@leak61 odpracovane musi mat 12 mes. potom ma narok na podporu,ale myslim,ze nie,ak da sama vypoved,iba v pripade,ze ju dostane ona,kedze sa vzdala dobrovolne zamestnania... napis Sem tu je nas viac z DE.

https://www.modrykonik.sk/forum/spolocny-termin-miesto/nemecko-iii-snazilky-tehulky-mamicky-a-ine/

linda81
11. nov 2013

@leak61
@saska.t hej tak je to , ked sa sama vypoved , je tam nejaky blok na podporu...ale tiez neviem presne , ako to je...

leak61
autor
11. nov 2013

@saska.t Napisala som. Sama som zvedava. Ja som niekde citala, ze je to v Nemecku jedno ci zamestnanec da alebo dostane vypoved. Tak neviem. :/

venca2702
16. jan 2015

Ahojte neviete mi poradiť? Pracoval som 11 rokov v ČR v jednej firme.mám nárok na podporu na Slovensku? Ďakujem za odpoveď 😉 a za radu