Neplatenie výživného a exekútor

rommieee
15. mar 2012

Dobrý deň. Bývalý mi nezaplatil výživné za január a február, za marec už poslal a povedal, že ostatné mi doplatí v apríli. Mám právo na neho poslať exekútora na vymáhanie, aj keď to nebolo ešte tri krát? Niekde som čítala, že keď 3krát nezaplatí, až potom môžem nejako konať.

Vopred ďakujem za radu 🙂

chrenkovae
26. sep 2012

@dupinka Dakujem vam veeelmi pekne tak budem čakať dufam,že sa niečoho dočkame na čo ma dcerka pravo.

dupinka
26. sep 2012

@chrenkovae ale priebežne treba exekútora "otravovať"

chrenkovae
26. sep 2012

@dupinka takže mu mam zavolať?Dosť možne,že ma ešte ani nezačal riešiť človek nikdy nevie že?

dupinka
27. sep 2012

@chrenkovae exekútor ma zákonné lehoty na postup.Ak návrh opatril pečiatkou úradutatak má konať.Ak nie je dôvera k exekútorovi, vždy možno dať odnet súdu na zmenu.Počkala by som 2týždne.

chrenkovae
27. sep 2012

@dupinka tak radiš ešte počkať ano?

dupinka
6. okt 2012

@chrenkovae ozvi sa mu budúci týždeň

chrenkovae
6. okt 2012

@dupinka už som taka zvedava,že čo mi povie to je taaak zdlhave všetko ja sa asi ničoho nedočkam a on si žije akoby sme nexistovali.Vy ste mali podobny problem či sa v tychto veciach vyznate?

dupinka
6. okt 2012

@chrenkovae ja s tym robim

chrenkovae
7. okt 2012

@dupinka Moc krat dakujem za pomoc ste zlata osoba,ked takto radite mamičam 🙂 🙂

siska91
24. okt 2012

Dobry chcem sa opytat...som studentka na vysokej...moj otec na mna neposiela vyzivna zhruba asi 5 rokov je to 20 eur na mesiac ale aj to je nieco...rozhodla som sa s tym konecne nieco robit kedze moja mamina sa k tomu nema..viete my niekto poradit ako by som mohla postupovat...predpokladam, ze momentalne nema ziadny prijem mozno dostava nejaky invalidny dochodok vobec neviem ...

zabka88
25. okt 2012

@siska91 ahoj, existuje súdne rozhodnutie o výške výživného na teba? alebo sa vaši takto dohodli? 20 eur je smiešna suma, na tvojom mieste dám návrh na súd o zvýšenie výživného, keďže máš viac ako 18, návrh si podaj sama..
tu máš vzor : http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/vzory-zalob...
pokiaľ otec neplní existujúce právoplatné súdne rozhodnutie máš dve možnosti:
1) podaj návrh na výkon exekúcie
2) ak neplatil viac ako 3 mesiace je to trestný čin - preto treba podať trestné oznámenie na políciu...

porozmýšľaj akou cestou pôjdeš, držím palčeky 🙂

bcankyova
7. nov 2012

Ahojte. Ako vidím, nie som v tomto sama......Dnes som sa bola informovať na sociálke ohľadne náhradného výživného. Súdom určené výživné mi ex nezaplatil v septembri (iba smiešnu čiastku), ani v októbri (taktiež čiastku) a je mi jasné že to nebude ani v novembri. Momentálne sa súdime na základe jeho návrhu na zníženie výživného z 200 na 30 EUR, čo si myslím, že je choré, pretože okrem platenie výživného sa nijak ex-manžel nepodieľa na potrebách pre nášho 5,5r.syna a to ešte aj počas pobytu syna u neho ho posiela na raňajky k babke do vedľajšieho domu a obedy a večere rieši u svojej matky v ďalšom vedľajšom dome - hovorí sa tomu vypočítavosť a pohodlnosť. Akurát sa snaží pravidelne každý druhý víkend s ním tráviť čas a navštevovať svoje rodiny a okolitých priateľov, kde sa prezentuje ako starostlivý a zodpovedný rodič...... V podstate od júna sa mi snažil posielať už iba 30 EUR, ktoré si ako samosudca stanovil a dúfal, že mu to na súde odklepnú so spätnou platnosťou od podania návrhu. Dlžné výživné mi doplatil jeho otec. len od septembra neprišlo žiadnemu vyrovnaniu dlhu. vraj podľa ex, pokiaľ prebieha súd (citujem:ak som si nevšimla) mi nebude platiť. takže som si chcela zistiť na sociálke ako postupovať. Bohužiaľ som bola sklamaná. po 3 mesiacoch musím podať návrh u exekútora, potom čakať ďalšie 3 mesiace ako sa bude situácia vyvýjať a potom si môžem podať návrh na náhradné výživné. len podľa pani zo sociálky ešte nie je isté či mi vyhovejú, lebo prebieha súd.......tak mi prosím povedzte.....či je v tomto štáte normálne, že chcete pomoc ale nedočkáte sa jej tak skoro a jednoducho.......čiže ja si mám asi vziať úver, alebo ďalšiu prácu alebo brigádu alebo neviem ako zarobiť aby som uživila syna a seba. kôli rozvodu som prišla o prácu aj bývanie, odsťahovala som sa späť k rodičom, ale našla som si novú prácu....denne vstávam o pol 6 a dochádzam 80km denne, pondelok - piatok. prichádzam o 18-19h. a môj ex? vraj robí čo môže, ale je straaaaaašne na tom zle. pred tým robil u otecka (od 18r - 32r), predali firmu a je rád, že konečne si našiel prácu ako poisťovák v amslicu. SUPER BIZNIS!!!! Som už z toho zúfalá a strácam energiu.........

zabka88
8. nov 2012

@bcankyova ahoj, verím že si zúfalá, ale nájdi silu kvôli synčekovi.. on ťa potrebuje...
na tvojom mieste zájdem za exekútorom.. ty máš totiž v ruke právoplatné rozhodnutie súdu o stanovení výživného na 200 eur, ktoré ti ex nevyplatil, ja nevidím dôvod prečo by si si nemohla vymáhať splatné výživné ku dnešnému dňu, ktoré ti ex neuhradil... skús sa s exekútorom porozprávať povie ti reálne možnosti, poplatkov sa neboj - tie bude platiť tvoj ex, resp. ak na to nebude mať tak trovy znáša súd.. takže skús to touto cestou

pokiaľ ide o náhradné výživné, tvoj právnik má bohužial pravdu.. je to beh na dlhú trať ☹

dupinka
22. nov 2012

@siska91 ako plnoleta osoba mas narok na podanie navrhu na zvysenie vyzivneho, ak este studujes.
Pokial ide o zameskane vyzivne, tj. to, co neuhradil doteraz, mozno podat navrh na vykonanie exekucie cestou exekutora. Nakolko je vsak zrejme nemajetny, exekucia by sa asi po case pre jeho nemajetnost zastavila. Ale nastastie vo veciach vyzivneho trovy neplati opravneny / navrhovatel, ako v inych pripadoch pri nemajetnosti povinneho. Takze za pokus to stoji..

lucie2929
11. dec 2012

dobry den viete my poradit ked manzel neplati vyzivne a este teraz cestuje do zahranicia co sa stym da robyt a ako to budu riesit policajti ked dam trestne oznamenie

dupinka
5. jan 2013

@lucie2929 cestuje do zahranicia dlhodobo? za pracou? ak ma miesto bydliska na Slovensku, tak sa mu vsetky rozhodnutia dorucuju sem, v priprade neprevzatia zasielky sa uplatnuje tzv, fikcia dorucenia, po uplynuti stanovenej lehoty sa zasielka vratena s poznamkou "neprevzata v odbernej lehote" (nie adresat neznamy, tam sa setri pobyt) povazuje za dorucenu

chrenkovae
30. jan 2013

dobry večer podavala som u exekutora navrh na vyživne otec dieťaťa už od sudu raz dostal splatkovy kalendar ktory si,ale neplnil a teraz žiada aj od exekutora splatkovy kalendar,ale ja ho odmietam vie mi niekto poradiť čo dalej bude to museť teda uhradiť či sa to bude dalej naťahovať a penazi sa vôbec nedočkam.Za každu pomoc vam velmi pekne dakujem.

veronikaa123
26. feb 2013

dobry vecer..chcela by som poprosit o radu..co robit v pripade, ked nieje vyzivne zaplatene len jeden mesiac? ..kde sa mozem obratit..viem, ze mesiac je malo az po troch sa to riesi, ale aj tak by som to nechcela nechat len tak.

bcankyova
16. mar 2013

@zabka88 Ďakujem za názor 🙂. Dnes je situácia úplne iná. 12.2. som mala druhé pojednávanie. Sudkyňa bez mihnutia oka zamietla ex manželov návrh a konanie zastavila. Nakoľko nástojčivo trval na sume 30 EUR a na miesto rozumného návrhu, ktorý by predniesol, len tvrdohlavo si tvrdil svoje, nebola sudkyňa čo riešiť. jeho argumenty neobstáli. Medzitým som ešte v novembri podala návrh na exekúciu je to síce proces cca 1 mesiac, ale dostal takú pokutu, že predýchaval to dosť ťažko. Na oplátku ma čakalo prekvapko od neho návrh na striedavú starostlivosť. Ja toto nepochopím.....tak by som chcela mať kľud a nemá to konca kraja..................samozrejme čakám jeho odvolanie voči rozsudku..........

dupinka
24. mar 2013

@chrenkovae ak nesuhlasite so splatkovym kalendarom, exekutor to oznami povinnemu a ten je povinny to splatit v celku. Exekutor nadalej vykonava ukony exekucie smerujuce k vymahaniu pohladavky na vyzivnom, sposob urci on sam. Kontrole sudom podlieha exekutor len v pripade podnetu. Ak vsak povinny majetok nema, alebo napr. nie je znama jeho adresa pre dorucovanie pisomnosti a pod., je to narocne. No pri exekucii sa neda vzdy ocakavat vysledok za par dni.

@veronikaa123 podla toho, ci chcete vymahat zameskane vyzivne a podriadit kontrole aj bezne vyzivne, aby platil vcas - potom exekutor.

chrenkovae
25. mar 2013

@dupinka dakujem bola som za nim a vyžiadala som si papier na nahradne vyživne lebo viem,že je to na dlho a peniaze tak skoro nedostanem ak vôbec niekedy niečo dostanem.

tajka1
29. mar 2013

Ahoj, neviete mi nahodou poradit, co v takom pripade ak byvali neplatil,sudom urcena ciastka bola 200€ mesacne na dve deti, nejavil zaujem o deti, rok sa vysetrovalo trestne oznamenie, v novembri ho odsudili na 12mes. ale s 2rocnou podmienkou. Pravoplatnost trestneho rozkazu nadobudol 29.11.2012. Kedze mi dalej neplatil, 15januara som podala nove trestne oznamenie, ktore mi bolo zamietnute, pretoze vraj tu neprebehla zakonna lehota 3mes.neplatenia. Lenze exekutorovi sa 31.1 podarilo konecne vymoct nejaku tu sumu a to za december 150€ a januar 28€, kedze som na nahradnom vyzivnom(uz od aprila 2012) podala som doklady na socialku, tu mi tuto vymozenu sumu uznali ako vyplatenie bezneho vyzivneho. Ferbruar nic, nabehla som opat na nahradne vyzivne, 5.3 mi exekutor opat poslal peniaze a to vo vyske 77€.Ako sa ale dostanem k zameskanemu vyzivnemu?Kedy mam narok na podanie noveho trestneho oznamenia?dakujem

monka777
8. apr 2013

Ahoj , mohli by ste mi niekto poradit ak mate podobnu skusenost ? exmanzel neplati vyzivne 8 rokov , prebehla exekucia , ktora nepokryla hyp. z banky , takze sme nic nedostali , je odsudeny zatial na 18 mes podmienecne v novembry , od vtedy stale neplati , ani to co mu ulozil sud splacat , ani dalsie vyzivne , nema uz oficialne ziadny majetok ...policia to odmieta riesit , lebo je v podmienke ale este nie je ukoncena dvojrocna skusobna doba .......dlh uz je viac ako 5000 eur ....ma platit 48 eur 😀 , na pravnikov uz nemam ....

janca7979
19. apr 2013

Ahoj,dnes som mala druhé pojednávanie ohľadom zníženia výživného.Návrh dal ex a vôbec sa nedostavil.Výživné neposlal dva mesiace,je to 320 eur.On vraj nemá a čo ja?Ja musím mať či chcem alebo nie.Bola som za exekútorkou a ona povedala že to nieje isté či niečo vymôže ale chcela odomňa 20 eur,za napísanie podania.Len kde ich vziať. :( Mynulý rok to bolo to isté,tiež neplatil tri mesiace.Je to všetko na dlhé lakte.V našej republike je to tak,čím ste vätší lajdák tak sa máte lepšie.Peniaze sú pre naše deti a treba sa o ne byť a aj tak je to často len prehratý boj.

lusy2722
17. okt 2013

Dobrý deň chcem sa opýtať ak mi bývalý platí na dieťa každý mesiac ale len polovicu výživného môžem na neho podať trestné oznámenie alebo ho niekde udať?

gabkostanka
17. okt 2013

@lusy2722 ja mam v rozsudku, ze ak nezaplati vyzivne, mam ho dat na exekuciu, zajdi si za exekutorom a porad sa tam 🙂

111klarita
18. nov 2013

Dobry den prajem všetkym ,chcela by som sa opitat,ak mi otec maloletej 2 mesiac zaplatil 70e a vyživne mi ma platit 170e ,možem ho dat na exekuciu ,alebo nie je to sice druhy mesiac ,ale ako to chodi ,je zamestnany v českej rebuplike mam narok ho dat na exekuciu možem žiadat dlžne vyživne ,alebo nie ,VOPRED DAKUJEM

zalka
18. nov 2013

@111klarita ak máš súdom určené výživné a neplatí v plnej výške, môžeš ho dať na exekúciu. Aby exekučne bolo vymáhané výživné na každý mesiac + nedoplatok ... exekútor ti poradí viac, mimochodom len potom zaplače tvoj ex, že koľko penazí dáva exekútorovi kvôli jeho lajdáckosti ... lebo exekútorovi bude platiť tiež , nielen tebe.

luba28
29. nov 2013

on je teda riadne vychcany,....to moze robit furt,stale zaplati ob mesiac a to neni na podanie trestneho oznamenia,....

beech
3. dec 2013

@janca7979 tak napíš sama návrh na vykonanie exekúcie a nemusíš platiť nič