Neplatný pas

monicka20
16. júl 2013

Pltí sa nejaká pokuta za neplatny pas ? Aj keď ideme iba do CZ. Platnosť skončila 6.5.2013.

vroni
17. júl 2013

@irriss, e-e, letenka je vlastne len potvrdena a zaplatena objednavka, ze chces letiet vtedy a vtedy tam a tam. Palubny listok je vstupenka do lietadla, az s nim "vies" naisto, kedy a kam (a ci) aj naozaj poletis 😉 Nic nebolo nahradene, vzdy existovali letenky aj palubne listky, len pred tym boli letenky i palubne listky papierove, dnes su papierove uz len palubne listky (aj to stale menej, mnozstvo ludi ich ma len v elektronickej podobe na mobiloch). Tak, a mas to aj so skolenim 😀 😀 😀

simca06022011
17. júl 2013

Do zahranicia kazdy clovek ptrebuje nejaky platby doklad, dieta pas, dospely v EU obciansky... neviem co je na tom na nepochopenie a neviem ake zvlastnosti na tom treba hladat... rodny list je zdrap papiera co si kazdy vytlaci, v druhej krajie ani nemusi vyzerat tak ako nas, cize s tym by som sa ako dokladom neohanala. Ja sice s malou cestujem a nema pas.. a v zivote nas nikto nekontroloval, ale to ideme tak tuto do dediny pod hranicami k babke... ale neriskla by som to cestovat niekde mimo a nie to este lietadlom...

katie555
17. júl 2013

@vroni a co sa tyka tej platnosti do inych krajin to mas pravdu - niekde musi byt 'valid on arrival' niekde 3 month to expiry , 6 months ( cina je myslim 3 mesiace ,ak sa to za poslednych 9 mesiacov nemenilo) alebo ze 2 pasove stranky volne mat ....to suhlasim
Ono ja som pisala ze slovak sa ocitne vo francuzku a leti dnes a pred tyzdnom mu vyprsal pas, tak letiet moze ale len let pariz - blava...Samozrejme ho povykrucaju na pasovom v blave ....

irriss
17. júl 2013

@vroni 😀 😀 😀 😀 😀 dekuju za kurs...

Kazdopadne to nemeni NIC na skutecnosti a pointe Tematu, ze musi mit urcitou platnost...a kdyz neni platnost dodrzena ...zustat doma 😉

vroni
17. júl 2013

@katie555, hm, bola som na checkine v Mnichove nejaku chvilu a neplarny pas bol smola pre pasaziera, uplne fuk, ci letel domov alebo odlietal (ale zase uz je to nejaky ten piatok, netvrdim, ze sa nic nemohlo menit) a ci pas vyprsal pred mesiacom alebo vcera. A tiez to vedeli byt ine vystupy a herecke vykony. Na druhej strane to sikovnici vedeli obist cez automat, ktory pas alebo iny doklad nevyzadoval (boli aj automaty na checkin s batozinou)
@simca06022011, aj do najblizsej dediny ta mozu kontrolovat normalni policajti, nemusia to byt pasovaci, takze ja by som s dietatom baz pasu nesla nikam, ani do dediny na kychnutie od hranic (a tu v At kotroluju hranicne dedinky vasnivo radi)

simca06022011
17. júl 2013

@vroni traumy z policajtov nemam, pasove kontroly uz nejake tie roky nefunguju, nikdy spolujazdcov nikto nekontroloval a to tam chodim 10 rokov kazdy mesiac a policajnych prehliadok som prezila az-az... cize to je na kazdeho zvazeni.. u nas je pas v plane samozrejme, ale my sa tam proste nevieme dostat a nebudem sa kvoli tomu vzrusovat, kym nejdem na dovolenku...

katie555
17. júl 2013

@vroni ako ono to vychadza vzdy z faktu ze ked priletis niekam tak na pasovom ked zistia ze mas vyprsany pas - tak ta deportuju a airline dostane pokutu..ale ked letis do svojej krajiny - tak kam ta deportuju? ja som nikde nepovedala ze kazda krajina, ale svojich ludi si nechaju do krajiny..Ono o tom spanielsku francuzksu atd, to tak bolo 10 mesiacov dozadu..teraz este odkedy som spat po materskej som nemala cas a prilezitost to zistovat ( a pravdupovediac nemala som dovod)
nehovorim teraz ze kazdy tak ma robit , ale viem ze taka moznost je ... isto na to by som sa nespoliehala , ale ked clovek zisti den pred odletom ze ma vyprsany pas a ambasadu ma 8 hodin cesty (respektive v neiektorych krajinach ani nie je slovenska ambasada) tak sa oplati na to letisko ist a let im bude umozneny (aspon z UK )

kokorunecka
17. júl 2013

@sissy27 A čo ja viem? O to sa nezaujímam, keďže mám vždy všetky doklady na poriadku. Mne to len povedal bratranec, že vtedy sa im ľahšie dokazovalo,ak mali rodný.

vroni
17. júl 2013

@simca06022011, ja nemam ziadne traumy, ci uz z policajtov alebo kohokolvek 😀 Len uz som zazila kontrolu dokladov neraz (zase nehovorim, ze kazdy den ci raz do mesiaca. Ale stalo sa) - dospeli ich nezaujimali, chceli len doklady od auta a deti. Radsej investujem 20 minut do vybavenia pasu a neriskujem problemy kvoli hovadine ako pas. Proste nerozumiem ludom, co pchaju hlavu do slucky a potom fnukaju, ze je svet zly a nespravodlivy, lebo sa slucka zatiahla...

@katie555, da sa vselico, zavisi od toho, na koho natrafis. Existuje aj moznost ta poslat z letiska s policajnou eskortou, ked mas vyprsany pas, z toho su poto ine potahovacky (pre pasaziera), zazila som (ako tak priletel jeden expert, nie ze eskortovali mna 😀 ), preto vravim, ze by som sa na to nespoliehala.

simca06022011
17. júl 2013

@vroni 🙂 tak tak...

nikolahorvathova55
26. apr 2016

mozem prejs hranice z malim synom ked ma neplatny pas ,,,,, neviem co mam robit je to surne aby som sa dostavyla domou nabuduci meciac a dolozku mi chcu dat az junny,,nemozem cakat na to ,,,,,neplatny pas ma ma od minuleho roka od jula...tu som v anglicku a chcela by som sa dostavyt do ceska,,,,

henikav
26. apr 2016

@nikolahorvathova55 chod na ambasadu a vystavia ti prechodny cestovny doklad, stoji asi 25 eur, je na pockanie a plati mesiac, este dolozim ze chod s dietatom lebo ho na mieste aj odfotia. No a bez pasu by som to neskusala, teraz sa vsade kontroluje, nevies kde ta odstavia

xevulax
26. apr 2016

@nikolahorvathova55 bez pasu asi tazko. A este z anglicka? Mozes snivat. Bud si pockas na novy pas alebo pojdes bes syna.

nikolahorvathova55
26. apr 2016

aha tak tazko bez syna ,,,hehe ale dakujem pokusam sa dovola na ambasadu ,,,,tak uvidim

mimikas
26. apr 2016

@nikolahorvathova55 nedostavis sa, lebo ak pojdes letecky, tak na nastup do lietadla potrebujes mat platny pas, takze musis na slovensku ambasadu, pas vybavis aj tam ak mas rodny list dietata

nikolahorvathova55
26. apr 2016

oka,,,,len ja autom idem a vybavujem si dolozku,,,,

sense
26. apr 2016

@nikolahorvathova55 nuz vybavit pas alebo doklad na vycestovanie neplatny pas nie je nic platny

mara911
10. máj 2016

plati sa dajaka pokuta ked ma dieta neplatni pas asi 1-2 a chcela by som ho obnovit .nanovo ci sa bude platit dajaka pokuta za to

tyelde
10. máj 2016

@mara911 nie, len poplatky za novy co by si mala tak ci tak, pokial viem