(NE)poistenec VšZP

iveta143
27. sep 2018

Zdravim, chcem sa opytat...dnes som bola s mojim 4 mes syncekom u lekara odbornika a sestricka mi po zadani vsetkych jeho udajov do pc povedala, ze syncek NIEJE poistenec VšZP. nechapem,pred mesiacom sme tam boli tiez a vsetko bolo v poriadku...ma niekto s tym skusenost? dakujem

korunka1
27. sep 2018

@iveta143 je čas prepoisťovania,možno niekto úradoval. Na stránkach každej poisťovne máš možnost podľa rč zistit,či si poistencom tej ktorej poisťovne.Skontroluj,ak nie je vo Všzp choď na pobočku tej poisťovne kde je a podaj sťažnosť.

iveta143
autor
27. sep 2018

@korunka1 uz aj taka moznost ma napadla ☹ nechapem,ako niekto dokaze toto urobit bez vedomia rodicov...to sme mali stastie ze ho vobec chceli osetrit...

korunka1
27. sep 2018

No neviem ako teraz,ale pred rokmi takých pripadov..podvodov s prepoistenim...bolo neurekom.Skontroluj a rieš.

nativanativa
27. sep 2018

@iveta143 prestup sa dá urobiť do 30.09., s tým že poistencom novej ZP sa stáva až k 1.januáru nového roka - čiže túto alternatívu hneď vylučujem

lubik87
27. sep 2018

@iveta143 nik ti ho neprepoistil ak by aj áno tak nová poisťovňa by preňho bola až od 1.1.2019 ,skôr si myslím že oni mali chybu v systéme..precerpane limity....hneď si mala volať do poisťovne na infolinku

iveta143
autor
27. sep 2018

@lubik87 no zajtra tam manzel zajde osobne sa opytat, co je vlastne vo veci...snad to bola len chyba v systeme....