Ochranná lehota v tehotenstve

lenseen
8. apr 2021

Dobry den, rada by som sa informovala, ci spadam do 8 mesacnej ochrannej lehoty v tehotenstve.
HPP z ktoreho som momentalne na RD mi uplynutim doby urcitej skoncil 31.10.2020. Pocas tejto MD a RD som pracovala u toho isteho zamestnavtela na DOPC, ktora mi skoncila 31.12.2020. Som tehotna, datum nastupu na MD vychadza na 26.8.2021 a termin porodu na 7.10.2021. Podmienka 270 dni NP splnena. Dakujem.

ivkazba
8. apr 2021

Dohoda ti skončila 31.12., ak TP máš v októbri, z toho mi vychádza, že si otehotnela v čase, kedy si už dohodu nemala. V takom prípade sa na teba OL nevzťahuje.

ivkazba
8. apr 2021

Ak máš TP 7.10., tak posledný menzes si mala cca 31.12.? Podľa kalkulačky čo som pozerala. Nuž, to bude dosť dosť tesné ak ti to vyjde.

lenseen
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronikaszabova
8. apr 2021

@lenseen ak to mas takto natesno, SP bude cakat na datum porodu, ci sa zmestis

lenseen
autor
8. apr 2021

@veronikaszabova to vazne? Prveho synceka som prenasala 6 dni 🙈 Takze, ak sa nezmestim do presne stanoveneho terminu 7.10., tak mi nevznikne narok, chapem spravne? Dakujem

lenseen
autor
9. apr 2021

@ivkazba mozem sa Ivka este opytat. Ak by mi to nahodou teda nevyslo s tou OL (kedze, ako pise Veronika nizsie, ze je v tom pripade dolezity aj datum porodu a nestihla by som porodit do 7.10.), mam v takom pripade narok na matersku a po novom aj tehotensku davku, ak o ne poziadam, alebo nemam? Dakujem!

nituss
10. apr 2021

@lenseen Ahoj, OL sa rata k nastupu na MD nie k terminu porodu. Ja som tiez v OL, nezamestnana od zaciatku septembra a datum porodu koniec aprila a uz mam schvalene kedze nastup na MD teda narok na materske mam od 17.3....Takze ti to vychadzaca, sice LTT ale ano a nezabudni si poziadat aj o tehotenske 🙂

lenseen
autor
11. apr 2021

@nituss dakujem❤️

evca65
12. apr 2021

@nituss ahoj prosím ťa a čo si písala do kolónky zamestnávateľ? Ja som tiež v ochrannej lehote počas PN som dostala výpoveď tak neviem čo mám tam napísať.dakujem 🙂

nituss
12. apr 2021

@evca65 Ahoj, mala som dat poznamku ze: OL a posledny zamestnavatel a to bolo vsetko 🙂

thereishope
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
thereishope
25. jún 2021

Ahojte, chcem sa aj ja informovať, či nebudete vedieť lepšie 🙂.. Dala som výpoveď u môjho zamestnávateľa, končím tam k 30.6. dnes som zistila že som tehotná, posledná MS 29.5. TP 5.3. Bude na mna platiť ešte ochranná lehota ? Ďakujem .

lenseen
autor
26. jún 2021

@thereishope ano, bude, otehotnela si pocas pracovneho pomeru aj ked vo vypovednej lehote.

thereishope
26. jún 2021

@lenseen ďakujem za odpoved 🙂

lenseen
autor
27. jún 2021

@thereishope este musis mat splnenu podmienku v poslednych dvoch rokoch pred porodom 270 dni nemocenskeho poistenia