Dátum nástupu na materskú dovolenku v ochrannej lehote

klea231
15. júl 2020

Ahojte. Momentalne som tehotna, PN v ochrannej lehote a chcem sa spytat ohladom datumu nastupu na matersku, ci mozem nastupit na matersku 6 tyzdnov pred ocakavanym datumom porodu, ale kedze budem mat sekciu o tyzden skor tak ci mi moze lekar napisat do ziadosti ako termin porodu datum skutocny., cize datum sekcie kedze urcite porodim skor. A teda ci od tohto datumu sekcie ktory by mi lekar uviedol mozem pocitat 6 tyzdnov. Dakujem

matapo
15. júl 2020

@klea231 ...normalny termin porodu sa uvadza. Pre teba je vyhodnejsie ist cim neskor na matersku.moja lekarka to ani nevypisovala, povedala mi nech si napisem datum aky mi vyhovuje ci chcem 6 alebo 8 tyzdnov pred. Ked ovies ze chces ist 6 tyzdnov pred tak s tym lekar nebude mat ziaden problem napisat 6 tyzdnov pred normalnym terminom porodu, to ze je planovana sekcia nie je podstatne.

veronikaszabova
15. júl 2020

@matapo ona ide na MD z ochrannej lehoty - nema na vyber,musi 6t pred porodom.

klea231
autor
15. júl 2020

Ano...skor ako 6 tyzdnov pred terminom porodu nemozem nastupit kedze som v OL.len ten datum som potrebovala vediet ze ked urcite porodim skor tak aby som poberala matersku skor. Neskor nechcem nastupit lebo sa mi zda ze potom mi budu kratit vyplacanie materskeho.

matapo
15. júl 2020

@klea231 ...ano 6 tyzdnov pred pojdes, dovtedy budes PN budes mat vyplacanu PNku a potom prejdes hned na matersku, neskor sa ani nada nastupit ako tych 6 tyzdnov, resp. da ale za tie tyzdne/ dni o kt. by si sla neskor by ti matersku nevyplatili.

klea231
autor
15. júl 2020

Dakujem dievcata 🙂

daniellat
26. okt 2020

@veronikaszabova dobrý deň chcem sa opýtať keď som v ochrannej lehote nemôžem nastúpit na materskú 8tyzdnou pred pôrodom?

veronikaszabova
26. okt 2020

@daniellat nie. Len 6t pred porodom.

eva233
13. feb 2024

@veronikaszabova môžem sa opýtať prečo nie 8? Ďakujem... Pýtam sa len informatívne