OČR elektronicky

tkjana
21. feb 2022

Prosím, viete mi poradiť, poslala som naskenovanú OČR mailom do Soc.poist, prišlo mi potvrdenie o podaji, dala som tam aj čestné vyhlásenie (to neviem či bolo treba), mám poslať normálne aj poštou originál OČR a napísať, že som to už zaslala elektronicky, aby to nemali zdvojené, alebo mám čakať či to prejde len takto ? nechcem im tam veľmi zahlcovať mail a linky.... ďakujem

meluela
21. feb 2022

@tkjana pandemicku som davala iba elektronickym formularom a nasledujuci mesiac po 15tom normalne vyplatili

marci77
21. feb 2022

ak mate normalnu ocrku od pediatricky, ta sa odovzdava zamestnavatelovi, aj jej zaciatok aj jej koniec ....a zamestnavatel to potom posiela do soc.poistovne

pri pandemickej ocr, kde netreba od pediatricky papier, ta sa vyplna elektronicky a na konci mesiaca sa posiela cestne prehlasenie

Dolezite pre socialnu poistovnu je, aby mali aj zaciatok aj koniec tej vasej klasickej OCRky, potom vyplatia na dalsi mesiac bud k 15.stemu alebo 27.meho v mesiaci

tkjana
autor
21. feb 2022

@marci77 ďakujem, mám klasickú OCR od pediatričky, mám aj vypísané údaje od zamestnávateľa začiatok, koniec a pečiatka, podpis všetko.... ale naskenovala som to a poslala klasicky mailom (prišlo mi potvrdenie, že evidujú môj mail - podaj), tak len by som nechcela, aby sa im to zdvojilo

janka2501
21. feb 2022

@tkjana a preco vy posielate do socialnej poistovne ocr, to robi vas zamestnavatel nie? moj ano...lebo nema potom doklad o tom, ze som na ocr koli dochadzke

tkjana
autor
21. feb 2022

@janka2501 no my mame rodinnu firmu, ja som zamestnanec, brat majitel. Ja robim mzdy, ale vsetko riesi so socialkou poistovnami uctovnicka, peciatku a udaje na ocr si viem vypisat sama, uctovnicka to ma nahlasene kedy som mala ocr, na vysku mzdy to nema vplyv, robi aj z domu… mne uctovnicka len odpisala, ze jej to netreba, mam si to odniest na socialku (len som chcela vediet ci aj osobne, alebo staci naskenovane) ale uz som to zaslala aj postou, aby som tam nemusela osobne