OČR na úrade práce

24. aug 2022

Ahojte, momentálne som na úrade práce,poberám podporu.Chcem sa spýtať ako je to v prípade,keby bolo dieťa choré zo škôlky,mám ísť s ním na ocr,aj mi to bude vyplatené ocr?A keď už doberem podporu 6 mesiacov a ešte budem evidovaná na úrade práce,no bez príjmu,potom ako to je s ocr,tiež dá sa to poberat.Ci ocr môžu poberat len ľudia čo pracujú ako náhradu za mzdu že sú doma s chorým dieťaťom?

silvia2013
24. aug 2022

OCR ked si nezamestnana? To je pre zamestnane matky, ty si predsa doma, nepracuješ.

klarissa25
24. aug 2022

Práve som odpadla...tu človeka vždy dokáže niečo prekvapiť....OCR je pre zamestnaných, dieťa máš choré si doma, čo by si ešte nechcela 😅🤦‍♀️ myslím ze toto tu je zase len na rozprúdenie diskusie..snáď nemoze byť človek taky dut......

luccija
24. aug 2022

Ked doberies podporu budes stale na urade a budu platit len odvody.OCR je pre pracujucich

lucka_ke
24. aug 2022

OČR je dávka nemocenského poistenia, keďže nepracuješ a ani si ho neplatíš dobrovoľne, nemáš nárok na dávku z tohto poistenia

elanor
24. aug 2022

OCR je v prvom rade urcene na ospravedlnenie nepritomnosti v praci. Za druhe, davka osetrovne je ciastocna nahrada mzdy.
Ty chces aku nepritomnost na pracovisku vykrit? Ked ziadne pracovisko nemas. Aku nahradu mzdy chces poberat? Ked ziadnu mzdu nemas?
OCR je iba a len pre pracujucich.
PS.: choroba dietata a jeho starostlivost o neho, nieje dovod sa nedostavit na termin, ktory mas na urad prace. Ospravedlni ta len tvoja vlastna (neplatena samozrejme) PN.

silvia2013
24. aug 2022

@elanor v tom nemas celkom pravdu, ak ma chore dieta, nema ho kde nechat, ak je hlavne do 12rkov veku, zavola na UP a podlozi to papierom od lekara, bude mat ospravedlnene.

elanor
24. aug 2022

@silvia2013 iba v pripade , ze narazi na chapavu a empaticku pracovnicku, tak ano. Pokial narazi na pani, ktora pojde strikne podla pravidiel, tak nie, a vyradi ju.
kuk tu - je to priamo na stranke UP

autor
24. aug 2022

Nechcem nič vykryť len som sa pýtala.Sme sa o tom bavili s kamoškou,ona sa ma pýtala že ako to je s ocr,že máva často choré deti a či má nárok na ocr keď je na úrade.Som jej povedala že neviem.Tak som sa to opýtala od vás

autor
24. aug 2022

A ešte otázka keď je choré dieťa či potrebuje žena potvrdenie na úrad alebo do škôlky že je choré a je s ním doma.

elanor
24. aug 2022

citaj vyssie, odpoved si uz dostala

silvia2013
25. aug 2022

@elanor nemas pravdu, ak ju vyradi, a pani si vezme pravnika, ten ju zmiatne za 1 minutu

silvia2013
25. aug 2022

Ak logicky uvažuješ, tak sa toto neopýtaš.

elanor
25. aug 2022

@silvia2013 tak mi chces povedat, ze urad prace na svojej vlatnej stranke klame a zavadza, ano?

silvia2013
25. aug 2022

@elanor , je to vytrhnute z kontextu. Uznaju doklad od lekara.Bez potvrdenia samozrejme nie.