OČR pri 2 deťoch a pracujúcich rodičoch.

zuzkamargit
26. mar 2020

Ako je to prosím s očr pri dvoch malých deťoch a dvoch pracujúcich rodičoch. Jeden ide na očr s jedným a druhý s druhým? Lebo aj také situácie v živote sú.

veronikaszabova
26. mar 2020

@zuzkamargit iba jeden moze ist.

janickacrazy
26. mar 2020

@zuzkamargit no jeden do práce a druhý doma s deťmi, teda aspon my to tak máme, ale možete vraj ísť na OCR aj obaja, len či vám ju SP aj preplatí, to už nikto nevie s istotou povedať

zuzkamargit
autor
26. mar 2020

@janickacrazy a ak treba s jednym dietatom ostat v nemocnici a druhe je doma?

veronikaszabova
26. mar 2020

@zuzkamargit ak si s dietatom v nemocnici - očr ti neprinalezi. Musis si vybavit PN

renatka100
26. mar 2020

@veronikaszabova a prosim ak som doma na rd s jednym dietatom moze mat manzel ocr na druhe ktore teraz nema skolu? Dakujem

veronikaszabova
26. mar 2020

@renatka100 ano, vek dietata do 10r+364dni --- ak chcete očr z karantenych dovodov

matkahelka
26. mar 2020

@renatka100 a ak si na RD s jednym, nezvladnes aj to druhe? 😉

renatka100
26. mar 2020

@matkahelka no uz som v koncoch veru, zistujem co sa da

mirulinulinka
26. mar 2020

Dobry vecer viete mi niekto poradit co a ako mam ukoncit ocer co treba a ako poslat dakujem

zuzkamargit
autor
26. mar 2020

@veronikaszabova to kde prosim najdem vyklad zakona? Ved 2 ocr su tak dve statne davky ako rodicak a ocr. Nech si doplnim medzery

veronikaszabova
26. mar 2020

@evittam vies zakon? 🤷‍♀️

mirulinulinka
26. mar 2020

Teraz treba na socialne poslat aj cestne prehlasenie

mirulinulinka
26. mar 2020

Ja som volala do socialnej poistovne a da sa ocerka iba na jedno dieta do 10rokov nie na dve vsucastnosti

evittam
26. mar 2020

@veronikaszabova Zakon o SP.

evittam
26. mar 2020

@janickacrazy Nie nemôžu ist obaja.

zuzkamargit
autor
26. mar 2020

461/2003 par.43 ale je tak nezrozumitelne napisany pre mna....

janickacrazy
26. mar 2020

@evittam no ja som si to aj myslela, ale viaceré mamičky tu na koni tvrdili, že volali do SP a tam im povedali, že to je možné

evittam
26. mar 2020

@janickacrazy Vies do telefónu ti môže povedať kto chce co len chce. Aj tetuska z SP. Bohužiaľ. Kym ti to nedaju písomne nemas vlastne nic.

minik
26. mar 2020

A tuto dnesnu novinku ste si iu vsimli?
https://www.socpoist.sk/aktuality-pozor--rodici...

mirulinulinka
27. mar 2020

@minik
@evittam
@janickacrazy dobry a co mam ako poslat ked ukoncujem ocer lebo som nedala datum ukoncenia to som nechala otvirene a uz od 30teho idem do prace dakujem

janickacrazy
27. mar 2020

@mirulinulinka pošli to čestné prehlásenie a tam daj dátum odkedy do kedy si bola na OČR a od kedy nastupuješ do práce

mirulinulinka
27. mar 2020

@janickacrazy tak som na ocer od 17.3 do 29.3 a od 30idem do prace

mirulinulinka
27. mar 2020
janickacrazy
27. mar 2020

@mirulinulinka ano, teraz je to dobre, len neviem, či také doškrtané to možeš poslať, asi by som to napísala ešte raz

mirulinulinka
27. mar 2020

@janickacrazy ja mam este vytlacene druhe toto som vyplnala ze ci to je dobre

mirulinulinka
27. mar 2020

@janickacrazy takto to mam dobre

janickacrazy
27. mar 2020
draik
27. mar 2020

@zuzkamargit
Explicitne schválené v stredu:
Ošetrovné podľa odseku 3 sa vyplatí za to isté obdobie osobného a celodenného ošetrovania alebo osobnej a celodennej starostlivosti o jednu alebo viac fyzických osôb uvedených v odseku 3 len raz a len jednému poistencovi.

zanna89
28. mar 2020

@draik Prosim, rata sa aj vikend teda? Ak vikendy nepracujem? A skola/skolka su vtedy zatvorene? A este prosim, ake datumy mam uviest v dalsej kolonke V mesiaci, za ktory podavam cestne vyhlasenie som mal narok na mzdu? Napisat tam iba tie dni ktore pracujem? Zmluvu mam na cely mesiac. Dakujem