Od ktorého dátumu sa mi počíta karanténa?

jaja1991
29. okt 2021

Dievčatá prosím poraďte, lebo ja som z toho jeleň
23.10. som bola na antigenovom teste s pozitívnym výsledkom. Následne som bola 25.10. na PCRKU, tiež pozitívny výsledok. Otázka znie: odkedy mi platí karanténa? Lebo jeden lekár povie tak, druhý inak?
A teraz vyšiel aj manželovi pozitívny výsledok a to musíme byť s ním ďalších 10 dní? Vďaka 😊

loginexistuje
29. okt 2021

si ockovana ?

tosomja
29. okt 2021

@jaja1991 ja neviem. Určite by som sa neriadila presnými dňami. Nesledujem pravidlá, ale po 10 dňoch od pcr testu by som sa objednala na ďalší a až podľa toho by som ukončila karanténu.

jaja1991
autor
29. okt 2021

@loginexistuje nie, nie som

vlucifuk
29. okt 2021

@tosomja PCR test jej, pokiaľ viem, ešte dlho môze ukázať pozitivny výsledok.Na ten by som isto nešla...Musí mať svoju karantenu za sebou a byť bez príznakov.

jamabe
29. okt 2021

A nevolali ti z hygieny? Muzovi volali po pozitivnom pcr, predtym mal atg.. Pani zavolala a rozhodla o karantene. 10 dni od atg. Mne urcila dlzku karanteny moja doktorka všeobecná. Obaja sme neockovani

loginexistuje
29. okt 2021

tak pokracujes s manzelom potom v karantene 10 dni od jeho pozitivity

jaja1991
autor
29. okt 2021

@jamabe volali a povedali od antigenu, ale doktorka povedala od PCR. dnes prišiel mužovi pozitívny výsledok, tak teraz neviem, či pokračovať s ním v karanténe, či len skončiť svoju? 🤔

tosomja
29. okt 2021

@jaja1991 zavolaj si na hygienu. A opýtaj sa. Podľa mňa ukončiť svoju.

jamabe
29. okt 2021

@jaja1991 toto raz zistovala kamoska priamo na hygiene.. Nakoniec sa dohodli, ze kedze ona uz prekonala a odkrutila si svoju karantenu, nemusí byt este s nim v karantene.. Dieta muselo, to nebolo testovane.. My mame teraz iny prípad, lebo ja som sa od muza nenakazila.. 🤔 V každom prípade ti PN ukoncuje doktorka, takže sa budes musiet riadit nou.. Alebo skus zavolať na tu hygienu. Moja dr bola tiez zmätena, kolko mam vlastne karantenu a ona sama si to obvolavala..

miriam11
29. okt 2021

@jaja1991 tebe trvá karantena od výsledku PCR testu. Kvôli mužovi už v karanténe nezostávas.

sofinkasofinka
29. okt 2021

tebe konci karantena 10ty den od odberu pcr testu, pricom den odberu, je den 0. samozrejme, ak nebudes mat ziadne priznaky posledne tri dni. a v tom pripade uz s manzelovym pozitivnym testom ty nic neriesis. na ziadny kontrolny test sa uz neobjednavaj