Odhlásenie sa z trvalého pobytu

maggie1192019
16. mar 2023

Ahojte mám taký problém trvalý pobyt mám v Bratislave a nechcú má odtiaľ odhlásiť chcela som sa prihlásiť len čistí na Mesto len tam mi povedali že sa to nedá musia ma oni odhlásiť že keď chcem mať len Mesto no ale v tom meste vlastním dom ktorý je za mestom už preto sa dá len do op Mesto ale neviem ako postupovať keď odtiaľ ma nechcú odhlásiť inde si nemám kam dať adresu

zojazoja
16. mar 2023

@maggie1192019 napis to lepsie prosim. toto je nečitateľné. maš trvaly pobyt v Bratislave na nejakej adrese konkretnej, ano? alebo mas trvaly pobyt na urade mesta Bratislavy? a chces sa odhlasit z trvaleho pobytu do ineho mesta? alebo do mesta Bratislava? ten dom vlastnis kde? v akej obci alebo v meste?

patka06
16. mar 2023

TP sa neodhlasuje.
Zrušiť ti ho môže majiteľ nehnuteľnosti, v ktorej si aktuálne prihlásená a automaticky budeš mať TP len mesto /resp. v Bratislave asi aj mestskú časť/

maranco
16. mar 2023

@maggie1192019 prihlás sa na trvalý pobyt na novú adresu tam kde máš nehnuteľnosť a automaticky sa ti odhlási predošlý pobyt
https://www.slovensko.sk/sk/detail-sluzby?exter...

maggie1192019
autor
17. mar 2023

@zojazoja áno mám normálnu adresu v Bratislave ponúka ju moje sídlo že si zaplatíte a máte trvalý pobyt karpatské námestie Bratislava Rača len nechcú má odhlásiť že si mám nájsť inú adresu len inú adresu nemám môžem si to dať len na mestský úrad tam kde vlastním ten dom za mestom a to že sa nedá prihlásiť sa na mesto keď ma oni neodhlasia

maranco
17. mar 2023

@maggie1192019 tak im prestaň platiť za "moje sídlo" a oni ti ho zadarmo nebudú držať, zrušia trvalý pobyt.
Na stránke slovensko.sk si zapni schránku na doručovanie, aby ti listy od úradov chodili elektronicky.

maggie1192019
autor
19. mar 2023

@maranco oni povedali že musím to po roku zaplatiť že ak mám jejich adresu

maranco
19. mar 2023

@maggie1192019 pozri si zmluvu s nimi čo si podpísala a daj výpoveď zmluvy. Keď skončí zmluva už nebudeš platiť a oni ti tam asi nebudú držať trvalý pobyt.
Ten dom čo vlastníš je skolaudovaný a má pridelené súpisné číslo?

maggie1192019
autor
29. mar 2023

@maranco môžem ti to poslať do správy to čo so sne podpisovali?