Odhlásenie zo zdravotnej poisťovne

27. dec 2022

dobry den,
regulerne som sa odhlasila zo zdravotnej poistovne, pretoze zijem v emiratoch ale momentalne tam nemam tiez poistenie pretoze tam nerobim zatial a ani tu na sk, prisla som na mesiac dva domov pozriet rodicov, a dnes mi povedali v poistovni, ze to nejde na mesiac dva prihlasit a znova sa potom odhlasit, ked budem odchadzat,
ale mne predtym bolo povedane ked som sa pytala pred rokom,ze sa to da.
oni zevraj dnes ze neda, a co ked sa mi tu stane nieco pocas tohto akoze casu?
povedali mi, ze si to musime zaplatit co uz, ja vravim,ale to takto nejde, ja take peniaze nemam prave.
mam len cestovne komercne poistenie a oni ze ani to nemozem mat subezne s tymto mojim poistenim v poistovni,ale ved to ako moze byt ? ved to je nezmysel, co ma komercne poistenie s normalnym poistenim zdravotnym na mesiac dva tu, vraj sa to nemoze prekryvat,ale preco nie, ved komercne cestovne na cely svet na rok predsa nezahrna toto poistenie v zdravotke.
To je nieco uplne ine, ved to predsa mozem mat aj tak, aj kebyze cestujem kazdy mesiac inde p osvete ale byvam vacsunou sa na sk, trvaly pobyt mam samozrejme ale tu. Co mam robit, enchcem tu byt nepoistena, co ked sa mi daco prihodi zdravoitne a kam pojdem...diky za info najlepsie niekto kto s tym robi

autor
28. dec 2022

@matabb73 lenže ja som nepracovala a žiadny pracovný pomer nemám v emirátoch a ani poistenie a mám len ročne komerčné cestovné poistenie ktoré neplatí na sk
Takže neviem.

matabb73
28. dec 2022

Skús položiť otázku v skupine Právne poradenstvo. Tam radia aj právnici a účtovníčky. Asi ti budú vedieť lepšie poradiť.