Odhlásenie zo sociálnej poisťovne v zahraničí

mamina1352
18. feb 2017

Dobry den maminky. Chcela by som sa spytat. Da sa odhlasit zo soc. Poistovne zo zahranicia? Ak ano ako postupovat? Alebo je potrebne a nutne prist na pobocku to vybavit? Pretoze momentalne som v zahranici a potrebujem sa odhlasit na svk aby som sa mohla prihlasit v zahranici koli praci do soc poistovne tu.dakujem zq vsetky rady a pekny den.

mamina1352
autor
18. feb 2017

Prosim vas ozvite sa niekto, isto vie niektora z vas poradit.

n0mi
18. feb 2017

@mamina1352 nemyslis zdravotnu? Ak si ukoncila pomer na sr tak ta automaticky odhlasuje byvaly zamestnavatel

mamina1352
autor
18. feb 2017

@n0mi nie nie socialnu poistovnu. Pretoze v krajine eu kde mam vybavenu robotu potrebujem pre pracu vybavit soc. Poistenie tu. Ale tam odo mna chcu doklad o ukonceni soc.poistenia na slovensku aby ma mohli poistit tu v zahranici.tak preto sa pytam ci nahodov nevies ci je mozne a ako ukoncit soc poistenie aj na dialku alebo treba prist osobne.

mamina1352
autor
18. feb 2017

@n0mi na svk pre to odhlasenie.neviem ci ma chapes 😊

bergsta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamina1352
autor
18. feb 2017

@bergsta a musim uviest aj dovod preco to chcem zrusit? Nevies nahodou? A musim zrusit aj zdravotne poistenie? Co mam na slovensku?

bergsta
18. feb 2017

Ano, obvykle je to nutne aj dolozit dokladmi (napr. potvrdenie o zruseni zivnosti). Zdravotne poistenie si mozes platit dobrovolne - ak chces. Presne informacie Ti daju na pobockach poistovni - SP i ZP. Stoji to za ten telefonat.

mamina1352
autor
18. feb 2017

@bergsta dakujem ti velmi pekne

n0mi
18. feb 2017

@bergsta ak bude zamestnana inde v inom state, tak si nemoze platit poistne tu na sr. kedze zakon vylucuje byt zdravotne poisteny v dvoch statoch naraz.

mamina1352
autor
21. feb 2017

@bergsta ahoj ten link mi mozes napisat cely? Prosim ta?

bergsta
21. feb 2017

@mamina1352
Ahoj, nefunguje? Mal by sa Ti otvorit rovno formular vo formate pdf.

Tu je odkaz stranku Soc. poistovne:

http://www.socpoist.sk/2149-menu/55449s

Z formularov potrebujes "Registracny list FO".

mamina1352
autor
22. feb 2017

Uz to mam. Som fyzicka osoba nepracujem do kolonky datum zaniku poistenia mam dat co teda datum ku akemu chcem aby bolo moje poistenie zrusene?

bergsta
22. feb 2017
bergsta
22. feb 2017

@mamina1352 Pozn.: Pomoze Ti aj dokument "Poucenie na vyplnenie RLFO", ak si ho uz nahodou nepouzila. Je medzi formularmi.