Opatrovateľský príspevok

miska1703
21. jan 2024

Ahojte. Chcem sa opytat ci nahodou niekto nema skusenost a nevie mi poradit. Ziadala som o opatrovatelsky prispevok na babku, bola uz u nas kontrola zhodnotila ze stav babky je taky ze potrebuje pomoc pri vsetkych ukonoch. Povedali ze budu apelovat nato aby sa prispevok schvalil ale ze je to este na rozhodnuti lekara. Chcem sa opytat mohol by lekar neschvalit prispevok? Budeme musiet este ist pred lekarsku komisiu? Vraj ma nato 15 dni narozhodnutie. Dakujem za odpoved

mogaa
21. jan 2024

@miska1703 schvaluje to hlavne lekár, nie tety z UP.....ale lekár na základe lekárskych správ, ten posúdi či je babka odkázaná na starostlivosť druhej osoby alebo nie....musí tam byť v prvom rade diagnóza a stupeň odkázania V alebo VI.....

majamat
21. jan 2024

@miska1703 to ti tu nikto nepovie. zalezi od dg. a celkoveho stavu.

miska1703
autor
21. jan 2024

@mogaa naco potom chodia tieto tety? ak to lekar posudzuje len na zaklade sprav? Ale chcela som toto vediet. ja som si myslela ze sme aspon na 80% k svaleniu ale asi to stale nemusi byt schvalene. a pojdeme este pred lekarsku komisiu?

muchotrafka298
21. jan 2024

@miska1703 posudkovy lekar to posudzuje vylucne na zaklade danej dokumentacie, ktoru ma k dispozicii. Dokladas tam aj posudok o odkazanosti a lekarske spravy. To, ci opatrovatelsky bude alebo nebude schvaleny Ti nezaruci proste nikto. Pred komisiu nepojdete. Rozhodnutie Ti pride postou. Oni maju sice na to oficialne nejaku lehotu, na to sa ale nespoliehaj.

miska1703
autor
21. jan 2024

@muchotrafka298 dakujem za odpoved

pinkmink
21. jan 2024

@miska1703 lehota od podania je 90dni a to co u vas boli pracovnicky je socialne setrenie,ide to k papierom pre posudkoveho,ci su veci naozaj tak ako je uvedene atd..nespoliehajte sa nato co vam povedali,nie vzdy sa to zhoduje so zaverom.

miska1703
autor
21. jan 2024

@pinkmink dakujem za odpoved

janickacrazy
21. jan 2024

@miska1703 Kamoskina svokra je slepá plus ďalšie diagnózy typu cukrovka a neschválili jej opatrovateľský ani na odvolanie. Takže veľmi sa neteš, ak nemáte ozaj veľmi vážne diagnózy, šanca je malá.