Oslobodenie od diaľničnej známky ZŤP

srdiecko117
7. nov 2023

Vie mi niekto poradiť?
Auto mam oslobodené od dialnicnej znamky vzhľadom na to ze chodím so starkou po doktoroch ktorá vlastní preukaz ZŤP. Pred týždňom sme kúpili druhe auto a chcel by som to zmeniť aby bolo oslobodené od dialnicnej známky druhe auto.

Vedel by mi niekto poradiť aku žiadosť treba poslať respektivne ako postupovať?

janai1
7. nov 2023

@srdiecko117 tak isto ako pri prvej žiadosti. Všetko majú na stránke vysvetlene
https://eznamka.sk/sk/dialnicne-znamky/rady-a-p...

lucka_ke
7. nov 2023

02 32777 777 zavolaj na infolinku povedia ti presne

alickapusinka
7. nov 2023

podľa mňa sa nedá dať na druhé auto. Možno v prípade predaja toho jedného ale predstav si že zťp si kúpi 5 aut a na každé ma diaľničnú známku zadarmo. Pochybujem že sa to dá .Nie je náhodou diaľničná známka viazaná na evidenčne číslo vozidla.

breznica
7. nov 2023

Na oslobodenie potrebuješ parkovací preukaz,nie preukaz zťp. Neviem, prečo si ľudia mýlia pojmy
Treba napísať na NDS,že chcete zrušiť tú, čo bola na staré auto a požiadať o oslobodenie na nové

januelik
7. nov 2023

@alickapusinka Da sa prehodit na druhe auto, treba na novo zaslat online ziadost a do tyzdna je to zmenene.

rachel36a
7. nov 2023

@alickapusinka samozrejme ze sa da, ale na na dve auta...zrusi oslobodenie na prve a poda si ziadost na druhe

srdiecko117
autor
7. nov 2023

@alickapusinka ja to chcem na len na to druhe auto , auto na ktoré platí teraz bude predane

alickapusinka
7. nov 2023

@srdiecko117 jaj aha tak réku že na viacej auta si môžeš uplatniť známku. Zlé som pochopila ospravedlňujem sa.

alickapusinka
7. nov 2023

žienky už som to pochopila dakujem vám. Autorka ospravedlňujem sa.

sev111
7. nov 2023

@srdiecko117 na nove urobit ztp oslobodenie automaticky zanikne na stare auto

lusa18
7. nov 2023

@srdiecko117 priamo na stránke je formulár.Ja som tak spravila tiež, keď sa auto predalo poslala som potvrdenie o odhlásení plus preukaz ztp a potom nový TP na ktoré sme chceli diaľničnú a a ztp preukaz

zirafienka
7. nov 2023

žienky, ja sa len chcem spýtať, či môže ísť vodič po diaľnici, ak nemá spolujazdca, na ktoré má oslobodene od diaľničnej známky.

lusa18
7. nov 2023

@zirafienka môže

zirafienka
7. nov 2023

@lusa18 ďakujem