Otec nie je v rodnom liste

22. feb 2023

Ak otec nie je v rodnom liste (sám ho dobrovoľne nepodpísal) tak to znamená ze mam ja automaticky určené vo svojej starostlivosti alebo treba ísť na súd a tak to vybaviť?

autor
22. feb 2023

Dieťa určené vo svojej starostlivosti*😅

melanta
22. feb 2023

Dieťa nemá oficiálne otca. Má iba matku, takže je v starostlivosti matky. Otec nemá žiadny nárok s ním byť, nemá žiadne rodičovské práva. Ale samozrejme ani žiadne rodičovské povinnosti ako napríklad výživné.

pribinak
22. feb 2023

Netreba, však ty si jediný rodič, tak samozrjeme že dieťa je v tvojej starostlivosti

januska12323
22. feb 2023

Ak otec nie je v rodnom liste tak oficiálne otca nemá.

sarita510
22. feb 2023

ano

11mirka22
22. feb 2023

Netreba ísť na súd. Dieťa nemá určeného otca.

jaskolka
22. feb 2023

Áno, dieťa máš v starostlivosti ty. Inak povedané, vlastne nemá otca. On nemá tým pádom nijake povinnosti, ale ani práva k dieťaťu, nemôžeš žiadať od neho výživné.

tanyan
22. feb 2023

Si jediný rodič. Darca spermie nemá žiadne práva ani povinnosti...

tiezjedna
22. feb 2023

Automaticky je dieta v tvojej starostlivosti a nemusíš nic nikde riešiť

anavivana
22. feb 2023

Ako je písané v nižšie uvedenom odkaze, ak "otec" nie je zapísaný v RD nevznikli mu žiadne práva, ale ani povinnosti. Jednoducho povedané, dieťa nemá otca, má len Teba ako matku a Ty jediná si za dieťa zodpovedná, rozhoduješ o veciach s ním spojených a zastupuješ ho.
Ak by sa "otec" chcel čohokoľvek domáhať, tak si musí dať uznať otcovstvo.
Čo vidím ja ale ako menší prípadný problém od budúcna, ak by ste išli od seba, výživné od "otca" nebudeš dostávať.
Toto ale samozrejme platí len v prípade, že nie ste zosobášení. Ak ste, neexistuje podľa mňa že "otec"/manžel nechce byť zapísaný..

https://ficek.sk/aka-prava-ma-otec-ak-nie-je-v-...

rossalinda
22. feb 2023

Jj😂

anavivana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anavivana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rossalinda
22. feb 2023

No podla mna netreba🙂

anavivana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anavivana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccija
22. feb 2023

Neexistuje otec nema prava

laurikalalinka
2. mar 2023

V prípade ze nepodpísal si slobodná matka,rôzne dávky a iné od štátu,sk výživné tak cez súd,potom DNA a tak dalej