Rodný list - biologický otec

januska888
14. júl 2021

Ahojte,chcela by som sa opýtať. Keď som otehotnela,bývalý priateľ ma opustil,žila som sama a našla som si partnera, ktorého som po narodení syna zapísala do RL. Jeho biologicky otec teraz začal po niekoľkých mesiacoch robiť problémy a tvrdiť že dieťa je jeho a chce podať žiadosť na súd. Urči súd otcovstvo jemu aj keď je v rodnom liste zapísaný niekto iný? Ďakujem za odpoveď

dajda_01
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
draik
14. júl 2021

@januska888
Súdna prax to už umožňuje, ak s novým partnerom nie ste manželia.

januska888
autor
14. júl 2021

@draik Čiže keby sa vezmeme až teraz,tak už by nám to nepomohlo,áno?

draik
14. júl 2021

@januska888
Nepomohlo.

11mirka22
14. júl 2021

@januska888 môžeš ešte skúsiť "po strašiť" ho vyzivnym, že ci si uvedomuje, že najbližších 18 rokov časť jeho príjmov pôjde tebe a ak nie, tak si to odsedi. Ze nech to zváži, skôr, než čokoľvek podnikne, lebo cesta späť nie je. Máš partnera, ktorí sa stará o dieťa ako o vlastné a že žiadny súd to nezmení a že on bude vždy iba návšteva.... Inak ako píše draik... Ak podá návrh, tak pravdepodobne uspeje.

cacianka
16. júl 2021

Skus mu povedat ok, budes otec, ale s tym suvisia aj výdavky počas tehotenstva, vitaminy oblecenie, vybavicka pre dieťa, poplatky za pôrod a potom výživné odo dna pôrodu (cca 25 rokov) a taktiez vyzivne teda prispevok pre nevydatu ženu lebo pocas MD nemoze pracovat kvoli aj jeho dieťaťu.
Uvidis reakciu a potom sa zariadiš