Pes bez vodítka

dada1212
12. dec 2012

Vie mi niekto poradiť, že aký zákon upravuje držanie psov a ako napísať sťažnosť na miestny úrad ak pes behá po verejných priestranstvách bez náhubka a vodítka? Dnes ma nasral jeden majiteľ, lebo po upozornení sa ešte drzo rozčuloval, pričom nešlo o žiadnu čivavu ani pudlíka, ale o trocha nebezpečnejšieho psa.

renca70
8. júl 2016

Pred našim činžákom je krásna trávnatá plocha s lavičkami, detičky by sa tam mohli hrať, rozložiť si deky ako sme sa kedysi hrávali my. Namiesto toho si spravili psíčkári zo širokého okolia venčovisko. ˇA deti sa hrajú na chodníku. Keď to vídím, ako sa tam všetci zídu a híkajú nad svojimi miláčikmi, je mi až do plaču. A väčšinou ich tam nechávajú sa pásť bez vodítka, aj keď je na chodníku nápis ,, zákaz voľného pohybu psov,,. A nie sú to len malé čivavy. Koľkokrát sa stalo, že keď sme išli s malou, museli sme obísť činžák, lebo sa tam pobiehali veľké psy, čo ani mne nebolo jedno. A skúste ich upozorniť, čo si vypočujete.

renca70
8. júl 2016

@bianka195 Trubka si ty a je mi jedno, či bolo nejaké plemeno uznané ako bojové. Pes ostane psom a má byť na vodítku.

oomina
8. júl 2016

@renca70 a nepomohlo by keby sa na nich zavolali policajti alebo nieco? ved to nie je normalne ☹

maxiva
8. júl 2016

@vanilka83 urcite s tebou suhlasim,ze psi su uzasne a,ze niektore matky to s tou nenavistou prehanaju,ale prepac ten zader,ze deti si mate drzat,to si hadam nemyslela vazne?!dieta nie je zviera,nebude hadam na voditku,ci ako...ci si mysliz ,ze decko ti vydrzi chodit cely cas za ruku???ehmmmm to asi tazko.ja sama mam psa a psi zboznujem...ale nemam rada arogantnych majitelov.pes by vseobecne nemal byt pusteny v blizkosti panelakov,ci ihrisiek.aj ked je cviceny,poslusny,dobry,maly,ci neviem aky...treba respektovat,ze dieta,alebo dospely mozu mat panicky strach zo psov,ze mali zly zazitok so psom,alebo maju strach.ked chceme,aby respektovali nas psickarov mali by sme respektovat aj my ich.psa si pustam na luke,alebo niekde kde sa pohybuje malo ludi,ked niekto ide psa privolam a pockam kym prejde...tu ide o toleranciu a ta vela ludom chyba 😖

sardinka335
8. júl 2016

Pes stále ostava zvieraťom a psičkari zabudli, ze inštinkty nepotlačíš. Ludia stratili pred zvieratami rešpekt lebo si ich personifikuju. Kolko prípadov bolo ze zviera napadlo aj svojho cvičitela s ktorým bolo roky!!!! Neverím ani mikro čivave, ktoru nepoznám. A reči typu ,,nebojte sa, on vam nič neurobi,, ked sa mi začne nejaky čokel motat popod nohy fakt zboznujem. Pes nema byt čo pustený medzi ludmi, nikdy neviete čo sa moze stať. Nehovoriac o tom ako seru kde kade a majitelia to nezbieraju potom sa človek boji ist aj po trave lebo same hovna, ošťate zadverie domu ....človek ma 100 chutí povyprážať hubky na riad a rozhadzať po travniku... 😀 😀 😀 😀

renca70
8. júl 2016

@oomina Ale ano, už som to spravila, ale k takýmto prípadom sa veľmi policajti neponáhľajú a kým prišli, všetci už boli preč.

renca70
8. júl 2016

@maxiva To je aj náš prípad. Keďže sa tu sústreďujú psy zo širokého okolia, od malička sa tu našiel nejaký volne pustený čokel, čo po nás vyštartoval. Má veľmi rada psíky, dokonca chcela, aby sme si nejakého kúpili, ale keď je vonku, inštiktívne cúva hádam aj pred čivavou. Keďže chodí do školy, učila som ju pomaly chodiť do školy zo školy a na drobné nákupy samu. Ale po nepríjemnom zážitku minule, keď po nej vyštartovalo šteňa vlka, sme zase tam, kde sme boli. Majiteľka zase ,, veď je to len šteňa a chce sa hrať. Ale pratala sa veľmi rýchlo, nestihla som ani policajtov volať. Malá mi hovorí ,, mami, ja by som chodila aj sama, ja sa nebojím ľudí, ale bojím sa tých psov,, No tak teraz neviem, dokedy budem musieť s ňou chodiť

maxiva
8. júl 2016

@renca70 ja by som ti poradila,aby si jej ho kupila,viac si odsleduje,ci sa chce psik hrat,bude vediet ako sa ma chovat pri psoch.a prestane sa ich bat.ale urcite to nenechavaj tak,ak tam chodi na volno nejaky pes,ktory je agresivny.treba ho odfotit a poslat oficialnu staznost na urad.pokial byvate na sidlisku,budu majitela riesit.casto nemaju ani psov prihlasenych,takze ich aj pokutuju...alebo tej majitelka ukaz tu fotku a povec co chces urobit,ze ju udas.verim,ze si toho psa bude zapinat....to je sila,aby sa dieta balo vychadzat z domu 😠

renca70
8. júl 2016

@maxiva Ona nemá problém so psami ako takými, jej spolužiačky majú psíkov, hrávajú sa spolu, chodia spolu venčiť, ona má len strach z tých voľne pustených a ja keď s ňou do školy nejdem, tak ho ani odfotiť neviem. A fotku, ktorú spravíš bez súhlasu dotyčného, neberú do úvahy. Ver mi všeličo som už skúšala a je tu veľa mamičiek, ktorým to vadí, ale sú ticho. Dokonca aj policajti, ktorých som raz volala povedali, že keby bolo viac podnetov od ľudí, začalo by sa to riešiť, len každý radšej zalezie a nemieša sa do ničoho.

zdrsjsjiwwi
31. jan 2021

@dada1212 Ak je pes vycvičený tak ti neublíži. Hlupaňa

teleskop
1. feb 2021

psov milujem, zachranila som ich stovky, spi so mnou v posteli. ALE! pes je selma!!! Vzdy na voditku!!! Neuvazuje ako clovek!

zdrsjsjiwwi
1. feb 2021

@teleskop ak má náhubok tak aj navolno. V parku a v lese aj bez

teleskop
1. feb 2021

@zdrsjsjiwwi Pes vzdy na voditku!!!

zdrsjsjiwwi
1. feb 2021

@teleskop Očividne tomu nerozumiete.. 🙂 Pes nie je hlúpe stroverenie. Ak ho správne naučíte privolávačku, môže behať aj navolno.

lula313
1. feb 2021

Suhlasim. My sme mali dogu, vencili sme ju cely zivot bez voditka, nikdy nikoho nekusla, nenapadla, neutiekla, nestratila sa. Bola vychovaná, socializovana, bravala som ju do utulku na skúšanie znášanlivosti psov. V intervilane môžu byt psy bez voditka všade tam, kde to neupravuje VZN

kristy2727
19. feb 2022

@pooh121 podľa ľudí je nebezpečný pes ten, ktorý neposlucha na slovo. Mám takú skúsenosť, pretože mám staforda. Každý si hneď predstaví bojové plemeno. Nepocuvne vždy na slovo, ale viem, že nikomu neublíži. Myslim si, ze každý majiteľ vie odhadnúť povahu svojho psa. Ale keď poviem niekomu, že neublíži, hneď útočí, že je to bojové plemeno.

estrella5
12. nov 2022

Veľa ľudí si stále myslí, že je povinnosť mať všade psa na vôdzke a nebodaj by ešte aj políciu volali..... Ale to tak vôbec nie je, našťastie... 😊