PN a kontrola z poisťovne

frzeiovn
17. apr 2023

Ahojte. Prosím ako je to s kontrolou zo sociálnej poisťovne. Ododnes som na PN po uraze. PN aj vychádzky išlo všetko elektronicky. Od kedy má môžu prísť skontrolovať. Už teraz alebo po 10 dňoch. Dovtedy by mal zamestnávateľ nie?
Ďakujem

kukulda1234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
17. apr 2023

Kludne ta moze zajtra prist skontrolova SP a aj zamestnavatel

floki1994
17. apr 2023

@frzeiovn skontrolovat ta mozu prist uz aj zajtra...ako im padne vhod...sestru za mesiac PN navstivili trikrat 😅 nevadi ona ratala s tym ze musi byt doma a berie to ako ich pracu 🙂

jana0215
17. apr 2023

U mňa teraz za mesiac neboli ešte ani raz. 🤷‍♀️ Aši sa im sem nechce, bývame mimo mesta 🤣😅

januska12323
17. apr 2023

Dodržuj vychádzky a nemusí ťa trápiť kto kedy chodí.

simca06022011
17. apr 2023

hocikedy, aj zajtra. Ale potom budes vediet, lebo chodia v rovnakych casoch (teda u mna VZDY) :DDD

marhulka13
17. apr 2023

@frzeiovn u mňa boli v nedeľu, normálne som nemala chuť veriť, že je to kontrola, ja ze jehovisti ma prišli pozrieť

marci77
17. apr 2023

myslim, ze mozu prist na kontrolu hocikedy od 6.00 rano do 22.00 vecer
treba dodrzat vychadzkove hodiny, ktore uviedla lekarka v PNke, ale kamoske sa napr. stalo, ze 5minut po vychadzkovych hodinach prisli
takze treba byt doma
jedina relevantna vyhovorka je napr. ze ste museli ist k lekarke a ta vam da potvrdenie

frzeiovn
autor
17. apr 2023

@marhulka13
100 bodov. No tak by som im povedala že sme katolíci😭😭

matullienka
17. apr 2023

@simca06022011 nie nechodia v rovnakých časoch, to , že tak prišli tebe nie je určite pravidlo. Mamine prišli 3 x v priebehu dvoch týždňov a vždy v inom čase v priebehu celého dňa

frzeiovn
autor
17. apr 2023

A neplatí už to že do 10 dní len zamestnávateľ?

matullienka
17. apr 2023

@frzeiovn to ani nikdy neplatilo, že prvých 10 dní len zamestnávateľ 😉

zirafienka
17. apr 2023

a to v deň vypísania PN-ky si dostala vychádzky? Sa mi nezdá.

frzeiovn
autor
17. apr 2023

@zirafienka
Áno dnes má vypísal a hneď aj vychádzky doobedie a poobede. Lebo asi viem chodiť mám zlomenú ruku.

frzeiovn
autor
17. apr 2023

@matullienka aha. No nebývam tak často PN. Hlavne že u nás spracuvam maródky a dochádzku🤔😭😭😭😭

matullienka
17. apr 2023

@frzeiovn to len do budúcna budeš vedieť, že netreba sa na to spoliehať

dexemposupoplex
17. apr 2023

@frzeiovn manzel nie je casto PN a prisli mu na 3.den od jej zacatia (a to bol len tyzden na PN)

simona92101
17. apr 2023

@frzeiovn ja som bola na pnke po uraze- tehotna so zlomenou nohou,bez vychadzok prvy mesiac.a napriek tomu kontrola prisla. ledva som presla o barlach na zachod, tak zvonila kontrola pri brane.samozrejme,kym som prisla ku vchod.dveram,tak to chvilu trvalo,a kontrola uz vypisovala papierik 🤦‍♀️ taka nastvana som na nich vyletela,ci nevedia chvilu pockat,kym sa pozbieram z postele.este boli drze,ze odkial maju vediet ze mam nohu zlomenu.pritom v papieroch dovod Pn bol,a bolo to hned par dni po uraze.
Takze ano,mozu prist hocikedy

matullienka
17. apr 2023

@simona92101 na toto majú asi patent, tete tak prišli keď bola po operácii chrbtice a z postele vstávala 10 minút a oni zazvonili a vypisovali papier keby tam zrovna nemala sestru tak jej normálne strčia lístok do dverí a dovidenia. Nezáujem, že ty im nemáš ísť ako otvoriť

mmonika
18. apr 2023

@simona92101 mne sa stalo to iste bola som po operacii nohy, tiež som sa ledva vyštverala z postele a už chceli listok davat..ešte že na nich syn zakričal že počkajte mamina je po operacii .. a tiež ked som sa spytala či sa aj vobec pozeraju dovod PN, tak povedali že nie .. a že ich to ani nezaujima ...

frzeiovn
autor
18. apr 2023

No toto je náš štát. Tak sme dopadli.