PN a sociálka

dizzy1822
19. apr 2023

Dobrý večer. Prosím vas nie je tu niekto kto pracuje na socialke? Ide o to ze som na PN. Moj syn ma k otcovi chodiť každý parny vikend sobota a nedela. Ale my sme roky dohodnutí ze bude ku nemu chodiť od piatka nakoľko žije 60km od nas. Sudom ma urcene ze si ma pre syna chodiť sem ku nam kde ma trvalé bydlisko. Problem je ten že bývalý nemá vodičák. Vozieva ho priatelka ale jej sa v piatok nedá. Bývalý chcel či mu mozem syna priniesť ja na aute. A tu je problem ze ja mam vychadzky len do 16:00 a to nestiham sa vrátiť domov. Môžem ísť syna zaviesť k otcovi aj mimo vychadzok? Sudkyna povedala ze ak sa budeme vediet dohodnúť mozem mu dieťa dávať aj iné dni ako rozhodol súd. On si ho brava piatky do nedele inak sa mu neoplati si ho bravat na jeden deň. Uznala by mi socialka moju nepritomnost doma? Ja som doma cele dni von chodím iba o tretej pre deti a ked som ovodnej hovorila ze mi nevyhovuju tieto vychadzky 10-12....14-16 su strasne na tesno povedala ze sa to inak neda aj ked sa to da. Ďakujem

tahomi
19. apr 2023

Nie, neuznala.

rachel36a
19. apr 2023

Nie. Socialna poistovna nema nic s odvozom tvojho syna. To si musite vyriesit inak. Si PN, tak si povinna dodrziavat liecebny rezim, vratane vychadzok

domkakvet
19. apr 2023

@dizzy1822 neuznala.

dizzy1822
autor
19. apr 2023

@rachel36a socialna poistovna pisala na nejakej stranke ze su povinni akceptovat sudne rozhodnutie. V sudnom rozhodnuti sa píše ze si ma pre dieťa chodiť na jeho trvalé bydlisko a nie pri barak. A on ked si pre neho príde mimo vychadzkovych hodín na stanicu ja mu ho musím zaviesť. Ale neviem ci by mi to uznali keby syna zaveziem do ineho mesta

ckocka
19. apr 2023

@dizzy1822 Prečo sa teda neinformuješ v poisťovni?

rachel36a
19. apr 2023

@dizzy1822 nie neuznali by ti to..syna si musi prist vziat otec k tebe domov...nie ze ty mu ho budes vozit pocas PN...to ze otec dietata nema vodicak, nie je pre SP nic co by musela akceptovat...okrem toho sama pises ze v sudnom rozhodnuti je, ze si ma pre dieta prist k tebe domov...tak nech si pride...existuje hromadna doprava ak nemoze prist autom

mikadooo
19. apr 2023

@dizzy1822 nemôžeš si to z exom proste prehodiť, že tento víkend syn ostane doma a potom bude 2 víkendy po sebe u otca? (Vlastne 3 aj s ďalším párnym). Sociálna poisťovňa ti tento dôvod neprítomnosti (odvoz syna k exmanželovi) neuzná.

panelacikova
19. apr 2023

@dizzy1822 veď uvádzaš, že má súdom určené, že si má pre syna chodiť on.... takže nie, poisťovňa by ti neuznala takýto dôvod neprítomnosti doma v čase PN

skeblicka77
19. apr 2023

@dizzy1822 SP je možno povinná akceptovať súdne rozhodnutie, sama píšeš, že v rozhodnutí je od soboty, čiže aj tak by si išla mimo rozhodnutia. ale ty musíš dodržiavať liečebný režim , čiže môj názor je, že akceptovať to nebudú. Nevieš si vybaviť v ten deň nejaké vyšetrenie? Žeby si išla s malým z domu okolo 12-13 a to do 16 otočiš aj keď nechceš