PN a vysoká škola

15. júl 2023

Zdravím vás, chcela by som sa opýtať. Syna čaká chirurgický zákrok na kolene a nejakú dobu nebude môcť do práce. Študuje ale externé vysokú školu a po operácii by tam mal zas začať chodiť keďže začne školský rok. Moja otázka znie, či napriek práceneschopnosti bude môcť školu navštevovať nakoľko tam väčšinou len sedia a počúvajú prednášky. Netrpí žiadnou nakazlivou chorobou preto sa pýtam či pri tomto druhu PN môže školu navštevovať aj napriek absencii v práci nakoľko nebude schopný tam celý deň behať.

sweet20
15. júl 2023

ja som to tak mala.. neviem na akej skole je ale a ucitelmi sa da dohodnut

lasona
15. júl 2023

Ak je zamestnany a ma PN, to znamená ze musí dodržiavať liečebný režim a môže mu prísť kedykoľvek kontrola zo sociálky. Môže ísť von len v čase vychadzok

autor
15. júl 2023

@sweet20 študuje humanitné vedy. To by ma veľmi potešilo a aj jeho ak by to bolo možné. Predsa len v práci sú iné podmienky ako v škole kde len sedia

sweet20
15. júl 2023

ja som sa s ucitelmi dohodla a mala som online.. takze neviem.. vzdelavala som sa niekolko dni doma

martinkatinka
15. júl 2023

Pocas PN bude mat vychadzky. Ak to stihne pocas vychadzok, moze. Mimo vychadzok nie, musi dodrziavat liecebny rezim.

sweet20
15. júl 2023

ja som myslela, ze na akej skole je.. nazov skoly..

januska12323
15. júl 2023

Školu nezaujíma či je na PN ale sociálnu poisťovňu to zaujímať bude ak nebude dodržiavať liečebný režim.

misana84
15. júl 2023

Ak pracuje a je na PN musí byt doma v prípade kontroly. Tu nejde o to či zvládne štúdium ale, že má byt doma…

maciatkolulu
15. júl 2023

Dosť logicky nemôže ,môže sa dohodnúť na online a tak,ale myslím,že nikoho nezaujíma,či niečo zvládne,či nie. Ma dodržiavať liečebný režim. To by si každý mohol povedať,že na prechádzku zvládne ísť,nie?

kacena4
15. júl 2023

staci v skole poziadat o statut ziaka so zdravotnym znevyhodnenim a skola mu umozni individualne studium. ja som tak fungovala externe po opetacii chrbtice. nemusi na prednášky a skusky si dohodne individualne. pocas pn nemoze chodit pravidelne do skoly ma liecebny resim a vychadzky nedostane