Po RD na Úpsvar, kedy ísť na zdravotnú poisťovňu?

evallu
8. okt 2018

Ahojte, chcem sa opýtať, nejak som zostala v pomykove a zabudla sa na to opytat na úrade... skoncila mi RD, v robote som sa dohodla na ukonceni, nasledne som sa nahlasila na urade prace ako uchadzač o zamestnanie - rozhodnutie o zaradení do evidencie este nemam... viem ze s tym potom pojdem na socialku, ale netreba ist este aj na zdravotnu poistovnu predtym? alebo potom s tym rozhodnutim? teraz je mala chora a ja tam nemam ako odskocit, a vlastne ani neviem co by som im tam predložila............... neviete niektorá ako to je? nerada by som doplacala tie dni ak nieco zameskam....za rady vopred dakujem

malinajahoda
8. okt 2018

@evallu počkaj na rozhodnutie. Mne už sa to takto stalo, nevedela som, išla som tam hneď z úradu a bolo mi to prd platné. Musela som tam ísť zas až keď som mala rozhodnutie.

malinajahoda
8. okt 2018

@evallu oni si vlastne prefotia to rozhodnutie. Ako si napísala, potrebujú mať aj oni niečo v ruke o tom, že si na úrade práce evidovaná. A neboj nebudeš nič doplácať.

marica61
5. nov 2018

Ja mam taku informaciu, ze UPSVaR automaticky nahlasuje uchadzaca do ZP.

slecna0071
5. nov 2018

@marica61 ano nahlasuju automaticky,mne kazali na upsvare odniesť ,zavolala som do dôvery a oni že by to malo byť automaticky,ale že si môžem skontrolovať na stranke dovery ak sa prihlasujem..a tak isto to tam môžte vložiť .ale bolo nahlasene

evallu
autor
5. nov 2018

@marica61 ja som to uz vybavila, automaticky nie, s rozhodnutím z UP som musela ist na zdravotnú poisťovňu ... aj sociálnu

evallu
autor
5. nov 2018

@evallu teda všeobecnú ...

malinajahoda
5. nov 2018

Vo februári tohto roku do zdravotnej poisťovne z úradu nenahlásovali nič automaticky. Musela som tam ísť sama osobne aj s rozhodnutím.