Pobyt neplnoletého dieťaťa v mieste trvalého bydliska

kacenka739
8. máj 2014

Ahojte chcem sa spýtať musí dieťa do 18 rokov bývať len v mieste trvalého bydliska alebo môže aj inde keď s tým jeho zákonný zástupca súhlasí? za odpovede ďakujem 🙂

sissy27
8. máj 2014

@kacenka739 a kto by to asi kontroloval? resp. nikoho nezaujíma, či sa zdržuješ alebo nie v mieste trvalého bydliska, pokiaľ nevyrobíš nejaký prúser a nehľadá ťa polícia... a ak aj hľadajú, tak sa proste v mieste trvalého pobytu osoba nenachádza, nie je to žiadny trestný čin ani priestupok... ja som tiež mala inde trvalý pobyt a inde posteľ ešte ako neplnoletá a teda žiadny papier so súhlasom som k tomu nikdy nepotrebovala...

kacenka739
autor
8. máj 2014

lebo mňa mamina stále straší že to je podla zákona že dieťa musí bývať v mieste t.p. ale v žiadnom zákone som to nenašla..ono ja som bola najskorej zverená matke ale minulý rok bol sud a zverili ma otcovi a odvtedy ma sleduje socialka...teda sleduje tak ze boli u nas raz teda u otca a ani sa nepytali kde som...len sa bojim ze moja matka to da na sud lebo sa s tym stale vyhraza...a dakujem za odpoved @sissy27 🙂

evelynm
8. máj 2014

@kacenka739 , pokial si zverena do starostlivosti otca a byvas na jeho adrese, je to ok.

sissy27
8. máj 2014

@kacenka739 ak ťa súd zveril otcovi do opatery, je on tvojím zákonným zástupcom a v prvom rade on by mal vedieť, kde sa zdržuješ... pokiaľ vyrobíš prúser a policajti ťa budú viesť domov, tak ťa zoberú do miesta tvojho trvalého bydliska... ak ho máš u mamy, tak buď ti dvere otvorí, alebo hliadku aj s tebou presmeruje k otcovi... zdržovať sa v mieste trvalého bydliska nie je povinnosť...

kacenka739
autor
8. máj 2014

po dohode na sude byvam u starej mamy kvoli skole lebo to mam blizsie ale ide o to ze sa so starou mamou nesnesiem ani s babkou s ktorou byva otec a chcem ist byvat k priatelovi kedze tam mam lepsie podmienky na ucenie a aj psychicky to na mna ma lepsi vplyv kedze to vecne cestovanie a to ze som stale inde mi nerobi dobre...a otec suhlasi s tym ze by som isla k nemu..len chcem vediet ako je to podla zakona

kacenka739
autor
8. máj 2014

praveze som zverena otcovi, mam tam trvale bydlisko ale ako som uz povedala tak matka sa mi vyhraza ze to da na sud ze nie som u otca

sisaha
8. máj 2014

@kacenka739 mama ma pravdu. Mne ako rodicovi by tiez zalezalo, aby na moje dieta niekto dohliadal. A za dohlad by som rozhodne nepovazovala priatela. Takze, pokial sa tvoj otec o teba nedokaze postarat, tak matka môže požiadať súd o to, aby si bola zverena opäť jej a budeš bývať u nej.

kacenka739
autor
9. máj 2014

Ja som bola zverena matke a nebolo to dobre ..otec sa dokaze postarat a priatel a jeho rodina tiez.. tento rok mam 18 rokov...podmienky pre mna su lepsie aj otca aj u priatela ako u mamy...len otec byva asi pol hodinu od mesta kde chodim do skoly a priatel v tom meste...a najdolezitejsie je ze som sa este nikdy nikde necitila doma az u priatela

lesanka845
9. máj 2014

Kym nie si plnoleta a nemas ukoncenu strednu skolu, tak bz som Ti yiadne byvanie u priatela netolerovala. Pol hodina cestovania nie je yiadna katastrofa. Suhlasim s tvojou mamou, ze mas byvat tam, kde mas trvaly pobyt. Ked zmaturujes, budes plnoleta, najdes si pracu a moyes byvat, kde len chces. Potom uz budes zodpovena sama za seba, teraz su za teba este zodpovedni rodicia a urcite chcu pre teba to, co je spravne, aj ked sa Ti to nie vzdy paci.Myslim, ze by si mala popracovat na tom, preco si s nikym nevychadzas. Z toho, co pises mi pripada, ze si este dieta, , ktore si dupka nohami a ked nie je podla teba, tak je zle.