Podpora zo zahraničia

miirkka1
15. máj 2023

Dobrý deň,

prosím Vás pekne o skúsenosti. Stalo sa to tiež niekomu,že mu neuznali dávku v nezamestnanosti?

Pracovala som v Nemecku od 1.1.2014-30.6.2022 u jedného zamestnávateľa.Od 4.2.2020 som bola na rodicovskej a 1.7.2022 sme sa vrátili na Slovensko,kde som pokračovala v rodicovskej do 15.3.2023.
Požiadala som o dávku v nezamestnanosti tu na Sk,predložila som PDU1 aj centrum záujmov,mame tu dom,chodili sme sem stále,aj detin sa tu krstili aj svadbu sme mali...no vždy sme sem chodili.

A žiadosť mi zamietli,že som nepracovala na Slovensku.V živote som nebrala podporu,ani nebola na Urade prace,mam 33 a teraz,keď som chcela na začiatok mat podporu za moje odpracované roky, kým mala je často chorá v škôlke,aby som s nou mohla byť doma,tak mi ju neuznali.

Pomohlo by odvolanie?

Dakujem

ildiko36
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
3009
15. máj 2023

@miirkka1 Ak si nepracovala na Slovensku tak logicky nemáš nárok na podporu v nezamestnanosti.

miirkka1
autor
15. máj 2023

@3009 no nie je tak vzdy,keď mám papier PDU1,tak by sa podpora mala uznať.Tu sa vrátili u nás z Anglicka po 16rokoch a im podporu dali

ildiko36
15. máj 2023

@miirkka1 treba za tym chodit a otravovať na úrade, všetko sa da len bohu zial na niektorych úradoch sú taký ludia že len papiere zoberú.Aj mne odmietli rodicovske a na koniec som mohla dostať.Prisli na to po 1,5r, tyžden pred ukončením podania žiadosti.
Ale ja na tu pani sa stazovať nemôžem, ona robyla vsetko za to aby som dostala peniaze.
A som jej velmi vďačna

moni106
15. máj 2023

@miirkka1 ano odvolaj sa urcite.narok mas zo zahranicia len sa to riesi cez tieto prenesene formulare. A to bolo treba rieist osobne v socialnej poistovni. Len treba z atym ist a trva to dlhsie

syslik81
15. máj 2023

@miirkka1 podporu im sice dali(z anglicka) ale tu podporu im vyplaca anglicko a nie sk .. ty kedze si pracovala v nemecku ma ti podporu vyplatit nemecko a poziadat o prenos davok na sk ... zisti si podmienky npodpory v nemecku a ziadaj u nich ... da sa to aj cez sk urady https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/426401-n...

hipuska
15. máj 2023

Ja som riesila Írsko. (Ale 15 rokov dozadu ) Ale teda, bolo to fakt na dlhé lakte. Mala som šťastie, lebo na úrade ma pridelili k pani, ktorá mala na starosti eu. No a ona to cele vykomunikovala. Ja som chodila len podpísať ak bolo treba.

miirkka1
autor
16. máj 2023

@syslik81 určite sa chcem odvolať a pojdem tam osobne.Prave podmienky som si všetky nastudovala a spĺňam ich. V Nemecku sme bývali a robili do 30.6.byt bol k práci.Tam som musela byt evidovaná sa mi zdá aspoň deň, ale to sme už nemali,ako robiť,keďže manžel 1.7.nastupoval do prace na Sk.Ale vystavili mi papier PDU1,tam sú popísané všetky moje prijmy a to mi mali uznať,keďže som spĺňala všetky kriteria