Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Pokuta z česka

mucinka5512
23. dec 2018

Dobrý den prosim poradte niekto . Pracujem v nemecku a pravde podobne mi prisla pokuta na slovnsko z ceska. Zial bohu nemam si ju ako prebrat nakolko je to do vlastnych ruk kedze zasielka tu bude do 28.12.2018 a ja odchadzam naspat do nemecka v stredu 26.12. Je nejaky iny sposob ako by som sa ku nej dostala? Dakujem

majkeel
23. dec 2018

A co splnomocnenie na poste clenovi rodiny na preberanie zasielok?

majkeel
23. dec 2018

https://www.posta.sk/potrebujem/faq-casto-klade...
Do vlastných rúk
Pri prevziatí listu či balíka na dobierku za niekoho iného je potrebné identifikovať sa občianskym preukazom. Zásielky Do vlastných rúk patria výlučne vám a nemôže ich za vás nik prevziať. Ak ste však dlhodobo odcestovaní alebo ležíte v nemocnici, môžete splnomocniť niektorého člena rodiny či vašej domácnosti, aby bol oprávnený preberať za vás aj tento typ zásielok. Splnomocnenie sa vyhotovuje na tlačive pošty, ale môžete si ho napísať aj sami a treba ho dať overiť. Overené splnomocnenie slúži na preukazovanie sa pri preberaní zásielok od poštového doručovateľa alebo pri priehradke pošty. Za vystavenie preukazu splnomocnenca, ktorý slúži na preberanie zásielok, zaplatíte poplatok podľa aktuálneho cenníka poštových služieb.

jaron
23. dec 2018

@majkeel lenže to už do stredy nevybaví. Pravdepodobne všetky pošty sú počas vianočných sviatkov zatvorené, keby boli otvorené, tak si list môže rovno prevziať a nemusí vybavovať splnomocnenie. 🙂

jaron
23. dec 2018

@mucinka5512 nie je možné skôr telef. kontaktovať políciu v ČR, skúsiť sa niekde v tejto veci u nich informovať, vysvetliť situáciu a spýtať sa na možné riešenie?

mrkvicka060
23. dec 2018

@mucinka5512 treba zavolat na policiu CR a dohodnut sa, co mas urobit. Znama to tak riesila.

majkeel
23. dec 2018

https://www.novinky.cz/ekonomika/470740-ridici-...
Eucaris umožňující českým radnicím obesílat silniční piráty z unijních zemí funguje poslední čtvrtrok spolehlivě. Úředníci majitele vozů, jejichž řidiči prolétli radarovými branami, spolehlivě určí. Systém pak cizince, stejně jako našince, tedy občana ČR, do dvou měsíců od přestupku potěší výzvou k zaplacení pokuty. Tady však snaha radnic v případě cizinců končí.
„Legislativa umožňující výběr nezaplacených pokut v zahraničí neexistuje,“ popisuje mluvčí Generálního ředitelství Celní správy ČR Martina Kaňková.
„Pokud je zahraniční dlužník podchycen na území ČR, může být proti němu vedena exekuce,“ dodala Kaňková. Podle ní musejí celníci zohlednit, zda exekuční náklady nepřesáhnou výši pokuty.
Klidně přijedou znova
Cizinec tak pokutě spolehlivě ujede a ani se nemusí bát se do Česka vrátit. Zahraniční dlužníky městských úřadů nemá policie šanci odhalit.
„Pokud takového cizince kontroluje Policie ČR, nezjistí, že dotyčný dluží městům za pokuty. Nemáme nástroj pro přeshraniční vymáhání pokut. Schází registr zahraničních dlužníků. Je na ministerstvu dopravy, aby se tím zabývalo,“ tvrdí mluvčí Městského úřadu ve Dvoře Králové nad Labem Miroslava Kameníková.

majkeel
23. dec 2018

Ale nespoliehal by som sa na to, ze mozem trvalo ignorovat predpisy. Skor, ze jedna pokuta moze takto prejst, lebo sa neoplati kvoli 1000 Kc nieco riesit. Ale ked sa to nazbiera ...

milanm_
23. dec 2018

Na to by som sa nespoliehal, keď pojdeš znova cez ČR a zastavia tak im to tam vyskočí... Je ten zdielaný system pokút (nie sú tam všetky štáty EU, ale rozrastá sa to). Takže sa ti môže stať, že pri kontrole v DE, alebo AU ti ešte naparia aj tu pokutu z ČR. (Rakúsky policajti bežne pri kontrole dávajú zaplatiť pokuty z DE, je to prepojené a vidia to). Polícia ČR môže tu pohľadávku predať napr. Slovenskej firme na pohľadávky a o pár rokov ti príde obálka od Exekútora...
Proste rada na nezaplatenie

zuzu7612
23. dec 2018

@mucinka5512 Skús pohľadať ešte na stránke slovenskej pošty ohľadom splnomocnenia nejakého rodinného príslušníka na preberanie tvojich zásielok. Možno sa mýlim, ale zdá sa mi, že keď som si to vybavovala ja, tak na tom tlačive bolo treba síce môj podpis, ale bolo tam aj políčko, koho splnomocnujem na preberanie zásielok, ale TAKTIEŽ aj, koho určujem na vybavenie tejto žiadosti na pošte. Ak to tam je takto, tak teraz stiahnes tlačivo z netu (ak sa dá), podpíšeš a po sviatkoch to ten dotyčný pôjde vybaviť na poštu a zároveň preberie zásielku.

hivanik
23. dec 2018

Nam prisla pokuta za prekrocenie rychlosti 1000 ceskych korun naa dialnici a neposielala to policia ale Mestky urad

malinajahoda
24. dec 2018

@hivanik aj nám tak, z Mestského úradu.

hivanik
24. dec 2018

@malinajahoda ....v mieste kde je 80....manzel isiel 91..... tolerancia do 10.... takze za 1 km/h pokuta☹

malinajahoda
24. dec 2018

@hivanik to vážne? U nás takisto na diaľnici, ale namiesto 80 muž šiel 100. A dokonca 2 x nám dali platiť.

hivanik
24. dec 2018

@malinajahoda ...Vazne....pokuta prisla po pol roku....mozno to bolo dokonca v tom istom mieste....Mestky urad Velke Mezizici

malinajahoda
27. dec 2018

@hivanik nám došla oba razy z mesta Humpolec. A pozrela som aj rýchlosť 92 a 93. A stalo sa to ešte v júli!