Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Pokuta za nevrátenie preukazov poistenca

sunset
22. máj 2016

Priatelia chcem vas varovat a zaroven poprosit o radu. V piatok mi prislo postou oznamenie o zacatie spravneho konania vo veci ulozenia pokuty do 165,- eur za to, ze som vraj nevratila preukaz poistenca pri zmene zdravotnej postovne od 1.1.2015 (t.j. po 1,5 roku-z uradu pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou). Preukazy som vtedy vratila 3 kusy osobne priamo na pobocke v Trnave, na podatelni, ale nemam o tom ziadne potvrdenie, ani vo sne ma nenapadlo ze ho mam ziadat a nikto mi potvrdenie ani nenukal. Teraz im to nemam ako dokazat. V marci minuleho roku mi prisla vyzva na vratenie preukazov za moje 2 deti (z poistovne), vtedy som sa pytala ci ten moj maju, ze ano, ale tieto 2 im chybali, tak sme sa dohodli, ze im napisem, ze tieto 2 som stratila a vec povazuju za vybavenu. A teraz toto.. ked si na to spomeniem, je mi fyzicky zle. Dodrziavam predpisy,nepredbieham sa v rade, som poctivy obcan a teraz mam byt potrestana za to, ze im nemam ako dokazat vratenie preukazov, v podstate totalna kravina! V porovnani s tym, co sa deje v nasej politike. Tak len upozornujem, ak menite poistovnu, nezabudnite si vypytat POTVRDENIE pri vrateni preukazov. Aby sa vam nestalo po 1,5 roku ako mne, ze vas budu pokutovat. ZA NIC!!! Nema s tym niekto skusenost? neviete poradit ako to este uhrat? Som pripravena v pondelok vytelefonovat aj nemozne. Keby tie peniaze aspon dostali nejaki nestastni a chudobni ludia...

pribinak
22. máj 2016

Ja by som im odpísala, ze nech ti dôkazu, ze si uch nevrátila. To, ze ich nemajú nie je dôkaz, ze si uch nevrátila, ale dôkaz, ze maju pekny bordel

mihula
22. máj 2016

myslim si,že si musela v zdravotke vyplnit odhlasku sebe aj detom.Ja by som to zasla osobne a opytala sa ich,na zaklade čoho ma odhlasili a ak ti ukažu odhlasku,tak trvaj na tom,že si im karticky vratila osobne.A opytaj sa,že kto by skoro 2roky opatroval potvrdenie o vratení a čo za bordel tam maju,ked sa ozyvaju až teraz

draik
22. máj 2016

@pribinak
Povinnosť vrátiť preukaz, a teda aj povinnosť preukázať vrátenie v prípade pochybností, má bývalý poistenec. Nie je ani technicky možné, aby niekto v danej veci dokazoval niečo, čo sa nestalo.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli