Pokuty za diaľničnú

veronikaaa97
19. sep 2022

Dobrý deň, stala sa mi taká to vec. V Januári 2022 som kúpila namiesto 365 dňovej diaľničnej ročnú, áno moja chyba. Platila mi len do konca mesiaca Február. Prišla som na to len nedávno, koncom augusta, hneď v ten deň som zakúpila opäť no tentokrát už správnu 365 dňovú diaľničnú. Jazdila som 7 mesiacov bez diaľničnej no nevedela som o tom, bývam v inom meste kde mám trvalý pobyt a postu mi vyberá brat. Od februára do teraz mi prišli len 2 žlté lístky že mám zásielku ale keďže sa mi medzičasom narodilo bábätko tak som na to nemyslela. Dnes som volala na okresný úrad a tam mi povedali že mám 5x priestupok za diaľničnú čo robí dokopy 750€... viem moja chyba ale chcem sa vás opýtať nedá sa na to nejak odvolať ? V januári som dala 50€ teraz v auguste 50€ za diaľničné a plus 750€??? Keď máte skúsenosti prosím poradte. Ďakujem

liljana
19. sep 2022

Jedine tam priamo zavolat. Mozno sa daju presvedcit. Ale vies, ake su urady na Slovensku od Fica. Uradnici su plateni a hodnoteni podla toho, aby vybrali co najviac pokut. :(

irusa
19. sep 2022

no s tým podľa mňa nič nespravíš..nevedomosť neospravedlňuje

veronikaaa97
autor
19. sep 2022

@liljana aj mne napadlo zavolať priamo na ministerstvo ale neviem či si pomôžem...

klarissa25
19. sep 2022

No tak v tomto prípade pochybujem. Tie diaľničné sa nekupujú len tak pre srandu a keby to bolo vždy také jednoduché že sa "odvolať" tak by nikto diaľničné ani nekupoval...

liljana
19. sep 2022

@veronikaaa97 Skus zavolat na NDS. Ti by mali kontrolovat znamky.
https://zive.aktuality.sk/clanok/112196/pokuty-...

klarissa25
19. sep 2022

@liljana no však skontrolujú....ale ona 7 mesiacov jazdila bez diaľničnej....

deginko
19. sep 2022

No bohužiaľ ...je to tak správne...my sme raz omylom vbehli na diaľnicu...a pokuta 150€...ty si jazdila 7 mesiacov bez...sama vravíš,že 5 x priestupok...takže suma sedí 5x150=750...tam není o com

dilino
19. sep 2022

Ja neverím že niekto 7 mesiacov jazdil bez diaľničnej známky. Bez toho aby o tom vedela. Stane sa že pár dni si to nevšimneš To nie že 7 dni že si sa zabudla ale ani si neprebrala poštu tvoj brat TI to prebral mala si to riešiť hned. Ked že po prvej vyzve si to ignorovala prišla TI výzva druha a teraz výška pokuty sa TI nepáči už sa tým zrejme nedá nič. Podľa mňa ani sa odvolať z dôvodu že tam máš lehotu na odvolanie možno 15 alebo 30 dni. Tak že už sa stým nedá nič robiť podľa mňa. Len zaplatiť.

hiro
19. sep 2022

"V Januári 2022 som kúpila namiesto 365 dňovej diaľničnej ročnú"
"diaľničná známka s ročnou platnosťou je platná od 1. januára príslušného kalendárneho roka, alebo odo dňa jej úhrady v príslušnom kalendárnom roku, do 31. januára nasledujúceho kalendárneho roka"
Ak si kupila v januari 2022 rocnu tak ma platit do dalsieho 2023 konca januara, nie?

maciatkolulu
19. sep 2022

Ale ved to by sa každý mohol odvolať že nevedel, že kúpil zle... Plus si neprebrala postu. Myslíš, logicky, že sa s tým dá niečo? Odpoveď je viac než jasná.

klarissa25
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lilope
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hiro
19. sep 2022

@klarissa25 Kde to je napisane ze kupena v januari plati do februara? Nikde to nevidim, aj NDS pise ze od januara do februara nasledujuceho roku:
"Ročná diaľničná známka alebo 365 dňová diaľničná známka
Platnosť je od 1.1. príslušného kalendárneho roka do 31.1. nasledujúceho roka.
Pri 365 dňovej známke je to 365 kalendárnych dní od zakúpenia.
50 €"

melanta
19. sep 2022

@klarissa25 ročná diaľničná známka 2022 ma platnosť od 1.1.2022 do 31.1.2023. Takto je to vyše 20 rokov a platí to stále.

chadkroeger
19. sep 2022

@klarissa25 to je čo za hluposť?

lilope
19. sep 2022

@veronikaaa97 @klarissa25 a ostatné, nemáte pravdu. Ročná diaľničná známka platí v prípade zakúpenia 01.01. dlhšie, ako 365 dňová, a to presne 1 rok a 31 dní. To, čo píše autorka, je hlúposť.

melanta
19. sep 2022

@veronikaaa97 v januári 2022 si nemohla kúpiť ročnú známku platnú do konca januára 2022. Ročná známka platná od januára 2022 platí do konca januára 2023.

klarissa25
19. sep 2022

@hiro
@lilope ôk teraz čítam. Beriem s5 ale prečo by jej prišli potom tie pokuty ? Niekde nastala chyba...kúpila na správnu ŠPZ? Musí len volať

lilope
19. sep 2022

@veronikaaa97 skontroluj si či si zadala správne evidenčné číslo vozidla, pretože ak si zadala správne informácie, pokuty nemôžu byť za len 2 mesiace platnú ročnú diaľničnú známku, inak by to nebola ročná známka.

zuzanaete
19. sep 2022

Kupila si 30 dnovu namiesto 365 dnovej?

melanta
19. sep 2022

@veronikaaa97 pozri si ešte raz, čo presne si kúpila. Podľa mňa mesačnú. Neurobíš nič. A už vôbec nie s tým, že si si neprevzala poštu s argumentom, že máš dieťa.

simonah73
19. sep 2022

To co je za kravinu, ze v tento rok v januari si kupila rocnu dialnicnu a platila len rok? ved uz tam museli mat nastavene v systeme, ze ju kupujes na obdobie januar 2022 az do konca januara 2023. skor by som asi toto skusila riesit.

simca06022011
19. sep 2022

A ked uhradis do neviem kolkych tak 5x100. Celkom nerozumiem kupila sinv januári 22 rocnu? A platila do februára, ved mala platiť rok...

zuzubb007
19. sep 2022

Po prve asi si myslela, ze mesacnu si omylom kupila, po dalsie chodila ti posta dakdo vyberal schranku, ze mas dieta je sice pekna vyhovorka, ale prd platna, odvolat sa mozes, lenze zbytocne vyhovorky nikoho nezaujimaju, a volat na ministerstvo radovemu zamestnancovi to mozes zavolat aj mne, ostava ti to jedine zaplatit

kukulienka999
19. sep 2022

Kupovala si to cez internet? Mne chodi vždy aj sms, že mi konci diaľničná.

jaskolka
19. sep 2022

Kúpila si zrejme omylom mesačnú (inak nedáva zmysel, že by jazdila už tohto roku 7 mesiacov bez nej).
To, ze ty si neprebrala postu, lebo máš malé dieťa, je absolútne fuk, toto ti nikde neobstojí. Proste keď si videla, že máš nejaký žltý lístok, tak si to mala riesit, a postu si vybrať, prebrať (ak bola do vlastných rúk) alebo dat bratovi na to splnomocnenie.
A áno, pokutu musíš uhradiť, čo iné chceš robiť? Na čo sa chceš odvolať? Na vlastnu nevsimavost?

simca06022011
19. sep 2022

Mozno si to pomýlila a kúpila si ročnú ale v 2021 a zabudla na novu

lienka9
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petrahl
19. sep 2022

Budete to musiet zaplatit. My sme zabudli na dialnicnu tiez, ale nie 7 mesiacov, iba 3 dni a smola, tiez nam prisla pokuta. 150€. Pri zaplateni do urciteho datumu to znizila na 100€. A tiez uz sme novu malj kupenu, no smola.
A ako pardon, ale nepreberat postu, lebo mas male dieta? Pol materskej som stravila kocikovanim na postu 😄, to hadam nie je argument.

simca06022011
19. sep 2022

@petrahl tiez tak... dva dni a bol problem...