Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Poradíte ohľadom ukončenia pracovného pomeru?

lady511
17. feb 2015

potrebovala by som poradit od niekoho kto to realne zažil,,upratat si v hlave čo sa týka skončenie pracovného pomeru zo strany zamestnávatela,,či mam alebo nemam narok na čerpanie dovolenky atd dakujem

maznacik007
17. feb 2015

@lady511 uz sme ti vcera pisali dovolenku mas narok na 7 dni cca od novembra do konca februara. To ci si ju vycerpas alebo ti ju zamestnavatel pri ukonceni PP preplati je na jeho rozhodnuti resp. on ti moze nariadit cerpanie dovolenky ak ju ale nevycerpas ku koncu PP musi ti ju preplatit...

ale teda ak chces ist teraz na dovolenku musi s tym zamestnavatel suhlasit.

lady511
autor
17. feb 2015

@maznacik007 vedela som že budeš zase ty prispievat,,,,ja sa chcem spýtať aj iné veci ktoré ma zaujímaju,,nielen toto,,

lady511
autor
17. feb 2015

@maznacik007 práveže on akosi neprepláca dovolenky,,kolegyna odyšla,,ani si ju nevyčerpala a ani jej ju nepreplatil,,tak aby som vedela čo možem očakávat,,

lady511
autor
17. feb 2015

@maznacik007 chcem sa opýtat,,pracovný pomer končí mojim podpísaním výpovede? však?resp,,ak by som mala aj napr výpoved k 15 je stále neplatná až kým ju nepodpíšem?

lady511
autor
17. feb 2015

@maznacik007 lebo som našla článok,,kde je písané..že ked mi dá zamestnávatel výpoved,,napr 15 (aj ked som doma)a ubehne odvtedy 7 dnová ochranná lehota toho 22 som akože nezamestnaná?

draik
18. feb 2015

7dňová ochranná lehota sa týka možnosti nastúpenia na PN, ktorá bude platená.
Ak sa dohodnete na ukončení PP k určitému dátumu, tak týmto dátumom PP zaniká. Ak dostanete výpoveď, tak PP zaniká uplynutím výpovednej lehoty.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli