Potrebuje 11-mesačné dieťa pas na cestu do Maďarska?

diana304
4. aug 2022

Ahojte, pri vycestovaní do zahraničia konkrétne Maďarsko, stačí ak mam rodný list dieťaťa? Alebo treba vybaviť cestovný pas ? (11 mesačné dieťa)

suve99
4. aug 2022

Treba určite pas, alebo OP s fotkou

janai1
4. aug 2022

@diana304 pouvazuj trochu... Ako rodným listom dokážeš ze to dieťa je naozaj to ktorého rodný list máš?
Samozrejme, že treba pas alebo OP s fotkou

pribinak
4. aug 2022

Nie, nestačí

Mna udivuje, že každý deň sa niekto pyta takúto základnú vec
Ako zdrapom papiera dokážeš že je to to dieťa?

Je jedno či má 11 mesiacov alebo 2 dni, potrebuje doklad s foto, pas alebo občiansky

diana304
autor
4. aug 2022

@pribinak a mňa udivuje že vydávajú aj OP bez podoby tváre tak sa pýtam 😉

matkahelka
4. aug 2022

@diana304 op bez podoby tvare funguju ako zdravotne karticky 😉
na cestovnom doklade MUSI byt fotka 😉

veronikaszabova
4. aug 2022

@diana304 omg... OP bez foto nesluzi na cestovanie 🤦

pribinak
4. aug 2022

@diana304 ukončím tvoj údiv, bude sa meniť systém, OP bude nahrádzať karticku poistenca

Ako som napísala, na cestovanie potrebuješ doklad s foto

tenerifka
4. aug 2022

@diana304 no ak ma dieta modre oci, staci rodny list a usmev, ak zelene, treba aj pas alebo OP s fotkou, ak ma 11 mesiacov, tak staci OP s fotkou, ak 10, tak pas....ono vies, zalezi od dietata, od rodica, a od veku, pre kazde dieta a kazdu situaciu je iny meter

andrejka1974
4. aug 2022

@diana304 tie bez fotky budú namiesto poisťovacej kartičky do zahraničia treba buď op s fotkou alebo pas

matkahelka
4. aug 2022

@tenerifka daj za koment smajlik, autorka neochopi tvoju ironiu 😄

sasa1310
4. aug 2022

@diana304 bože ľudia, keď už neviete takéto základne ba až primitívne veci, že vsetkym osobám (bez ohľadu na vek) treba vsade v zahraničí cestovný doklad alebo v EU preukaz totožnosti, čo treba už cez 10 rokov…odporúčam fakt nikde nechodiť.

ddaassuullaa
4. aug 2022

Niekoho udivuje OP bez foto, mna neprestane udivovat dospely clovek, ktory netusi, ze prekrocenie akejkolvek statnej hranice je mozne len s platnym cestovnym dokladom, v ramci statov EU je to mozne aj s OP, avsak s fotografiou, co je logicke. A moj udiv pokracuje, ked niekomu stale chybaju elementarne info ohladne ukoncenia platnosti karticiek poistenca a ich nahradenim OP od narodenia - pokial si to clovek nezariadi sam navstevou PZ SR - bez foto. Cim.sa vlastne zaobera takyto clovek, ked jedine dokaze pridat otazku na MK, este prska, odkial.ma vediet, ale sam sa o ziadne dianie ako dospely nezaujima🤷‍♀️ asi by mali chodit s tymi OP pre deti osobne kazdemu svojpravnemu cloveku zaklopat na dvere a vysvetlit.....aha, to by asi neslalo, aj ked to jedine by mozno bolo ucinne. Ale ani to som.si nie ista na 100%

zuzinabila
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ddaassuullaa
4. aug 2022

@zuzinabila NIKDY sa nedalo cestovat s rodnym.listom, absolutne nikdy,.co som.na svete a to mam uz par krizikov🤣 deti mohli byt zapisane v pase rodica, ale rodny list? Nie

matkahelka
4. aug 2022

@zuzinabila v ktorom storoci sa dalo cestovat s rodnym listom? ja mam 40 a ako dieta som cestovala tak, ze ma rodicia mali zapisanu vo svojich pasoch. Rodny list NIKDY nesluzil na cestovanie.

sapetka
4. aug 2022

@diana304 pas treba

melanta
4. aug 2022

@zuzinabila nikdy sa nedalo cestovať s rodným listom. Voľakedy boli deti zapísané v pase rodiča. Ale to je ozaj dávna minulosť.

melanta
4. aug 2022

Dokonca aj pes potrebuje pas. Tak prečo by človeku stačil rodný list? Či dieťa nie je človek?

h2
4. aug 2022

Nikdy ma tieto otázky neprestanú udivovať. Akože, ja ešte chápem, že môže existovať človek, ktorý necestuje do zahraničia, nikdy to nemusel riešiť, tak nevie. Ale keď vie používať internet, tak nie je nič ľahšie, než si tú informáciu vyhľadať zo spoľahlivého zdroja. A že niekto vie, že treba pas, alebo OP s fotkou, ale napriek tomu sa opýta, či to treba, aj keď má dieťa 11 mesiacov, prípadne, keď ide len na 1 deň, tak nad tým mi už úplne zostáva rozum stáť.

janai1
4. aug 2022

@zuzinabila pred koľkými rokmi prosím ta? 🤦‍♀️

jana_eyre_2
4. aug 2022

Už 10rokov dieťa potrebuje osobitý cestovny doklad na cestovanie mimo republiky.. OP bez fotky neslúži ako cestovný doklad.. ako cestovný doklad platí iba OP s fotkou ☝️

katkine_terapie
4. aug 2022

@zuzinabila mam 48 a dobu cestovania dietata bez pasu si nepamätám, pretoze taká nebola. Zato si pamätám, keď som este k pasu musela mat vycestovaciu doložku. Moje staršie dieta ma cez 20 r. a aj ono muselo mat vzdy pas resp. do roku 2012 mohlo byt male dieta zapisane v pase rodica. Mladšie muselo mať zo zakona pas vzdy, aj ako malinke bábätko, ak sme chceli vycestovať. Rodny list nikdy nebol povolený na vycestovanie. Ak ste takto cestovali, tak neopravnene.

zuzinabila
4. aug 2022

@katkine_terapie dakujem za poucenie. ano, bolo zapisane v nasom pase+nosili sme rodny list. do viacerych krajin sa to takto odporucalo.

katkine_terapie
4. aug 2022

@zuzinabila ak bolo zapisane v pase tak do roku 2012 bola podmienka splnena akoby malo vlastny pas. Neslo na rodny list.

baskustek
4. aug 2022

Je úplne jedno, či ideš toť za humná do PL, ČR, HU...či má deco 2 dni, 2 roky alebo xy mesiacov, proste potrebuje pas do zahraničia od narodenia.