Potrebuje dvojročné dieťa vlastný pas do Chorvátska?

lienooocka
21. máj 2013

Je nutný pre dvojročné dieťa na dovolenku v Chorvátsku v júni 2013 vlastný pas alebo stačí, aby bol zapísaný v pase? Minulý rok to ešte stačilo, tak neviem ako teraz. Chorvátsko potom od 1.júla vstupuje do EU, vraj potom už netreba. Ďakujem.

anjelicek26
21. máj 2013

@lienooocka - zapis v pase rodica uz od minuleho roku nestaci. Dieta potrebuje vlastny pas.

lenka110611
21. máj 2013

aj my sa chystáme a tiež by ma to zaujímalo, malá má dva roky, ale ani my nemáme platné pasy 🙂 ako to teda je?

danim
21. máj 2013

@lienooocka co ja viem, tak minuly rok od asi juna KAZDE DIETA aj male mimino muselo mat vlastny pas, ak cestovalo do zahranicia ! ( aby malo fotku, aby sa chranili unasane deti... ) aj do ciech.. vsade

bubelko
21. máj 2013

@lienooocka kazde dieta musi mat vlastny pas. bez ohladu na to, kam cestujes. je to platne od minuleho roka 😉

danim
21. máj 2013

@lenka110611 kazdy clovek musi mat svoj doklad, dieta OP mat nemoze, musi mat PAS. rodic ak ide do krajiny kde staci OP, tak pas mat nemusi... logicky

lienooocka
autor
21. máj 2013

Ďakujem za odpovede, je mi to už jasné, že pas je nevyhnutný 🙂

matozazzo
21. máj 2013

Minuleho roku mladsia rocna mala vlastny pas, starsia este bola zapisana v manzelovom pase, stacilo to, ale upozornili nas, ze tohoto roku to uz stacit nebude... A potom, starsia mala 5, ale tusim do 2r nas na policii upozornili, ze vlastny pas aj min.roku musel byt