Potrebujem mať pas pre týždňového novorodenca?

domkan
31. okt 2019

Ahojte
Chcem sa opýtať, čakám bábo a s mamkou žijeme v Maďarsku, priateľ na Slovensku.
Po pôrode by som chcela ísť s malým rovno k mamke do Maďarska na týždeň, dva.
Ako mám postupovať? Ako môžem malého preniesť cez hranice? Aký doklad alebo PAS? K tomu potrebujem?
Ďakujem

kulumulu123
31. okt 2019

@domkan cestovny pas da sa vybavit aj do 48h ak ti to suri....

domkan
autor
31. okt 2019

@kulumulu123
Ale aj malému pár daňovému bábätku?
Mne ide o to najmä, áno viem, že ja si viem vybaviť pas na počkanie v podstate ale novorodencovi?

kulumulu123
31. okt 2019

@domkan aj dietatu hned po narodeni vystavia pas ja som to iste riesila tyzden po tom co som prisla z porodnice

veronikaszabova
31. okt 2019
domkan
autor
31. okt 2019

@kulumulu123
Ty si mala malé týždeň už doma a tak vybavovala pas?
Lebo ja už z nemocnice by som išla rovno do HU, takže ešte keď budeme v nemocnici potrebujem ten pas, takze by nemal byť problém?

veronikaszabova
31. okt 2019

@domkan logicky --- pojdes s porodnice na pasove a das si urobit pre male zrychleny pas do 48h. Bez pasu nemozes ist cez hranice.
Cena - 24€

domkan
autor
31. okt 2019

@veronikaszabova
Logicky, nelogicky .. neriešila som takéto doteraz tak sa radšej opýtam keď aj 3x ako potom si búchať hlavu nakoľko je to dôležité pre nás
Ďakujem pekne za odpoveď

kulumulu123
31. okt 2019

@domkan ten Pas musis vybavit na posovom presne ako pas pre dospelych takze v porodnici ho tazko dostanes....

kulumulu123
31. okt 2019

@domkan na pasovom sorry

veronikaszabova
31. okt 2019

@kulumulu123 tiez som nepochopila...
""takze este ked budeme v nemocnici potrebujeme ten pas""

domkan
autor
31. okt 2019

@kulumulu123
No v pôrodnici mi došlo že nie 😁
Preto som myslela, či dakto toto neriešil, že žije za hranicami a potrebuje to urgentne, nie tak, že má na to aj týždeň čas...
Na pasové bez rodného listu asi zbytočne, takze to nebude také easy
Pôjdem sa popýtať na pasové, tu sú to len dohady
Ďakujem za odpoveď

veronikaszabova
31. okt 2019

@domkan to nie su dohady, to su proste zakony.
Ved priatel nech ide pre rodny list, ked budes ty v porodnici. V den prepustenia bez vybavit pas a za 2 dni mozes ist.

zuzanockamt
31. okt 2019

@domkan najskôr vypavíš RL a s ním aj CP ... nečakaj, že vycestuješ hneď po príchode z pôrodnice ... hádam to bez mamy vydržíš

kulumulu123
31. okt 2019

@domkan rodny list si mozes vyzdvihnut najblizsi pracovny den po prepusteni z porodnice davaju ho na matrike hned odial mozes ist na pasove a poziadat o Pas do 48hod skor to asi nepojde

veronikaszabova
31. okt 2019

@kulumulu123 moze aj skorej priatel vyzdvihnut

ukulela
31. okt 2019

@domkan a na pasove musis ist aj s RL ale aj s babom, na pasho fotia.
btw, zeny ako to riesite, ked rodite v zahranici?

evkamotka
31. okt 2019

Alebo chod bez pasu

zuzanockamt
31. okt 2019

@evkamotka 😂😂😂

meluela
31. okt 2019

@domkan skus sa popytat v teme o porodoch v hainburgu .. tam chodia rodit aj ambulantne a nejako to dieta potom prevezu domov do BA a rozhodne necakaju 48 hod na rodny list, nieto este na pas .. mozno nejaky docasny dokument na to existuje (?)

evkamotka
31. okt 2019

@zuzanockamt no hej, co dodat ked je neskoro 48 hodin od prepustenia z porodnice

zuzanockamt
31. okt 2019

@domkan a ako budeš riešiť zdravotnú starostlivosť v zahraničí? preukaz poistenca?

nikpa
31. okt 2019

@domkan treba ísť na pasove aby spravili fotku malého a rodný list musíš mať. Na pasovom budeš mať s dieťaťom prednosť, nebudeš tam čakať. No ale popredu sa to bohužiaľ vybaviť neda 😏

evkamotka
31. okt 2019

@zuzanockamt ked to spominas, aj 1. poradnu, ved ta je max do 3 dni od prepustenia z porodnice u svojej pediatricky. Tomu sa ani nesmie vyhnut

h2
31. okt 2019

Tiež mi hneď napadli tie pôrody v Rakúsku. Ale to bude asi iný prípad, keď sa mamička po pôrode vracia s dieťaťom domov, do krajiny, kde majú občianstvo. U Vás je to inak, vy idete s dieťaťom do zahraničia. Naozaj musíš ísť hneď po pôrode? Nemôže ísť radšej mama k Vám?

domkan
autor
31. okt 2019

@zuzanockamt
Ja nebudem žiť v Maďarsku a trvalý pobyt mám na Slovenku takze s týmto problém nemám. Mne išlo len o ten pas

domkan
autor
31. okt 2019

@h2
Jasné, veď keď to nepojde tak siliť to nebudem, ja som len sa chcela informovať či nemal tiež niekto takýto problém, pôjdeme k priateľovi alebo k otcovi, nie je problém žeby sme bez toho nevedeli existovať

zuzanockamt
31. okt 2019

@domkan ale s dieťaťom treba ísť hneď k pediatričke na prvú poradnu ... a myslela som na situáciu, ak vznikne nejaký zdravotný problém

domkan
autor
31. okt 2019

@zuzanockamt
Vravím, bola to len otázka, ešte mám čas do pôrodu takže k tomu možno ani nedojde

river_song
31. okt 2019

Ako baby pisu - bez rodneho listu nevybavis pas, rodny list najskor najblizsi pracovny den po prepusteni z nemocnice, a az s tym potom pas. Tiez si ale neviem predstavit tu navstevu pediatra, ktora musi prebehnut do 3 dni od prepustenia, ked chces cestovat.. Nebude pre teba jednoduchsie ak pride mama k tebe?

domkan
autor
31. okt 2019

@river_song
Ja nechcem cestovať, to je len 5km od mojej rodnej dediny len je to za hranicou 😁
Takze v podstate tam len Tá hranica je problém inak nič viac