Povolenie otca vycestovať

levicat
1. máj 2017

Ahojte chcem sa opýtať ako môžem dlhodobo vycestovať so synom keď mi to jeho otec nedovolí? Mám priateľa s ktorým plánujeme bábätko a ďalší spoločný život len pracuje väčšinu roka v zahraničí a chceli by sme aby som šla za nim.ale bývalý mi to nechce dovoliť .Nieje mi zverený ( nemali sme súd) iba sme sa dohodli.alimenty platí keď sa mu chce a majú fajn vzťah medzi sebou. Som ako medzi dvomi mlynskými kameňmi a neviem čo ďalej . Ďakujem

draik
2. máj 2017

Za daných okolností neodporúčam vycestovať na dlhšiu dobu, mimo rámca bežného výletu/dovolenky. Aj v prípade, že by bol súdom určený styk otca s dieťaťom,. nemali by ste bez dohody s ním resp. bez rozhodnutia súdu byť mimo v čase, keď má otec právo byť s dieťaťom.

mimac
2. máj 2017

@levicat ak chceš ísť iba na dovolenku k tomu tvojmu terajšiemu alebo na návštevu za hranice SR, tak od bývalého vyžiadaj nech ti podpíše papier, že môžeš ísť na dovolenku cez hranice, že o tom vie a, že ti to povoľuje, myslím, že my sme našli aj tlačivo na nete a samozrejme ber všade rodný list dieťaťa, pokiaľ už naozaj budeš chcieť žiť v zahraničí tak to musíte riešiť súdom...keď sa s býbalým nedá dohodnúť a bráni ti zariadiť si život po boku iného...