Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Práca nadčas - neupovedomenie zamestnanca

lady511
5. feb 2016

Dobrý deň.môžete.mi.poradiť, ,pracujem v nepretržitej prevádzke, ,už 2mesiace pracujeme 3 a máme byť 4nakoľko prevadzkarka nemá čas.nájsť novú zamestnankinu, ,nezdá sa.mi.pracovný čas pretože odrobim 3x 12hodinové s meny a mám deň a pol voľna a zase 3smeny idúce po.sebe,,v zmluve mám napísané že týždenný počet hodín nesmie presiahnuť 40hodín ale.len za tento týždeň mám 48odrobenych, ,vedúca ma.nechce prepustiť, ,keďže.nemá babu drží ma tu a.ja.už.nevladzem rovnako.mám.doma.malé dieťa síce.žijem s.partnerom ale.som slobodná, ,môžem.dať sťažnosť na.inspektorat? ??nikto sa.ma.nepýtal či chcem alebo.nechcem ťahať navyše ďakujem pekne

lasina
5. feb 2016

Mozes sa stazovat na inspektorate prace.Zo zakona mas mat volno po dvoch 12 stkach.Otazka je,ci tym nieco dosiahnes.Zamestnavatel moze ukazat prepisane dochadzky(vlastna skusenost) a ty nic nezmozes,iba ak by si si ich prefotila a poslala na inspektorat.

lady511
autor
6. feb 2016

@lasina Ďakujem

stastnablcha
8. feb 2016

@lady511 ahoj . inspektorat je ta posledny institucia. vačšinou sa to potom obrati proti tebe... predtym skus urobit par inych krokov. v prvom rade chod na personalne a tam si vyziadaj zoznam smien a pocet odpracovanych hodin. spytaj sa na konta pracovneho casu aby si vedela ci ti odpracovanehodiny budu preplatene alebo namiesto nich dostanes nahradne volno. predpokladam ze robite na smennosti, takez 40 hodinove pracovne týzdne sa ta netykaju.. takze si najprv ujasni podla coho robite a sleduj si tie hodiny aby si dostala zaplatene co mas. co sa tyka nadcasov, 48 hodin tyzdenne je povolene..

ty ako slobodna matka maleho dietata mas urcite vyhody, ale musis o ne poziadat. ak chces relevantnejsiu radu, musis dat viac vstupov (informácií) ..

Tu začni písať odpoveď...

Odošli