Práceneschopnosť a výpoveď

20. jún 2021

Dobrý deň, pracujem cez personálnu agentúru, a som na PN, dá sa ukončiť pracovný pomer keď som po skúšobnej dobe?

mogaa
20. jún 2021

dá, klasicky s výpovednou dobou.....

autor
20. jún 2021

@mogaa Už nechcem ísť naspäť takže dá sa ukončiť hneď po ukončení PN?

malinoismum
20. jún 2021

Ale bude ti plynúť výpovedná doba (štandardne 2 mes) - skôr by som sa snažila dohodnúť so zamestnávateľom na skončení PP.
(T.j. Ukončenie PP dohodou=neplynie žiadna výpovedná doba… Vypoved a skončenie PP dohodou sú totiž dve rôzne veci)

moonlight1210
20. jún 2021

Ak ti nahodou PN zacala v case skusobnej doby, tak si este stale v skusobnej dobe. Tato doba sa predlzuje o trvanie PN.

autor
20. jún 2021

@moonlight1210 po skúšobnej dobe

luccija
20. jún 2021

Ak robis menej ako rok vypovedna lehota je mesiac takze, ukoncit PN a podat vypoved a ten mesiac do prace, alebo znovu po par dnoch na PN a vypovedna doba plynie....

malinoismum
20. jún 2021

@luccija Ďakujem že si ma opravila ♥️

k_a_j_k_a
20. jún 2021

Najjednoduchšie je požiadať zamestnávateľa o ukončenie dohodou (par. 60). Väčšinou nie je problém, hlavne ak si na PN. A dohodneš si dátum, ktorý chceš.

autor
20. jún 2021

@k_a_j_k_a ďakujem pekne

mogaa
20. jún 2021

Problém je, že zamestnávateľ nemusí súhlasiť s Dohodou o skončení PP....ak odídeš bez dohody alebo nedodržíš výpovednú dobu zamestnávateľ môže požadovať pokutu vo výške 1 mesačného platu, prípadne ak ide o špecifickú prácu, tak môže žiadať o preplatenie nákladov škôd ktoré mu vzniknú tým že zamestnanec odíde a nedodrží výpovednú dobu(alebo teda tam nie je Dohoda o skončení PP)