• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Práva slobodnej matky a otca na dieťa. Ako to je?

10. decembra 2016 
dakujem...uz je to na sude a problemy sa este viac vyhrocuju..
2. dec 2015 o 14:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja sa chcem spytat ako je to zo striedavov starostlivostou pol roka nebol ocom nebol zapisany rod liste ma pravo si ju zobrat na vykend ale nesme ani z jedneho mesta a od babetka sa staram len ja nedal ani cent ked sa mala narodila ani e spolu nezili ani nic a to kvoli priezvisku ma pomne
16. jan 2016 o 15:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zijem s priatelom v jednrj domacnodti mame spolu 6 rocnu dceru .Otec malej je zapisany v rodnom liste a nieje zverenaani jednemu.Chcem od neho odist podam di navrch na zvrrenie do mojej starostlivosti ale pokial pride papier na sud musim mu ju davat?Dohodnut sa s nim dat nebude ako mam postupovat?
27. máj 2016 o 02:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zijem s priatelom v jednrj domacnodti mame spolu 6 rocnu dceru .Otec malej je zapisany v rodnom liste a nieje zverenaani jednemu.Chcem od neho odist podam di navrch na zvrrenie do mojej starostlivosti ale pokial pride papier na sud musim mu ju davat?Dohodnut sa s nim dat nebude ako mam postupovat?
27. máj 2016 o 02:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusix Jak to myslis, "musim mu ju davat", to je rovnako ako keby sa on opytal "musim ju jej davat?". On akoze nema pravo na svoje dieta a len ty o tom rozhodujes?
27. máj 2016 o 09:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pritazliva tak som to nemyslela ale chcem vediet pokedy mi pride papier zo sudu o zvereni a kedy bude k nemu chodit za ten cas to je ako lebo si luby vypit a nieje na neho spolahnutie
27. máj 2016 o 16:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Poradte mi prosim kto bol v podobnej situaii
27. máj 2016 o 17:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte.dobry vecer. Byvali priatel ma vyhodil zo spolocneho bytu ked som bola tehotna maly sa narodil vo februari tento rok... vyzivne mi plati zatial pra idelne ale dala som ho aj tak na sud aby som to mala na papieri. Velmi sa o maleho nezaujima videl ho asi 10x on ma rozvedenych rodicov a kazdy znich si zalozil druhu rodinu s jeho otcom sme v kontakre ale s mamou nie a ani nechcem ponizila ma poohovarala ma po celej dedine," v meste" chcela ma poslat na DNA testy...no teraz by uz maleho chcela vidiet aj ona ale ja nechcem aby sa stretli. Mala by som zopar otazok,tak ak by mi niekto vedel poradit bola by som velmi vdacna....!
Vyzivne som uz dala na sud.
Potrebujem podat na sud ziadost aj o zvereni do poateri? Neviem ako to funguje.
Ma pravo mi byvali zobrat maleho na cely den ked bude mat 6mesiacov? Citala som kadeco tak neviem podla coho sa riadit. Nerada by som maleho zverila do jeho ruk naco vlastne mam pravo? A este ze nakolko zijem s rodicmi a prispievam im na stravu mozem si ziadat odneho vyzivne aj na seba?
ĎAKUJEM....za radu...
16. jún 2016 o 21:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@77zuzka7
Ak je zapísaný v RL ako otec a nebola určená osobná starostlivosť atď, tak má tie isté práva ako Vy. Aj v prípade, že dieťa bude zverené Vám, tak súčasne bude mať určený styk otca s dieťaťom. Zo začiatku pravdepodobne vo Vašej prítomnosti, časom samostatne. Máte právo od neho na príspevok na výživu a na úhradu nákladov nevydatej matky (počas dvoch rokov+jednorazovo kompenzáciu nákladov na tehotenstvo a pôrod).
17. jún 2016 o 13:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobry vecer chcem sa informovat ci ma otec dietata povinnost oznamit kde sa s dietatom.nachadza ak to od neho chcem vediet.nezijeme spolu v jednej domacnosti brava si dieta aj na noc a nechce oznamit kde sa nachadzaju
27. júl 2016 o 23:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
27. júl 2016 o 23:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@simculienka a ty mu oznamuješ každý pohyb kde s dieťaťom ideš? proste v čase, kedy je s ním, je zaň zodpovedný on, má rovnaké práva, rovnako môže rozhodovať
28. júl 2016 o 22:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobrý deň chcela by som sa opýtať čo mám urobiť aby otec dieťaťa nemal právo mi odobrať dieťa ak bude mať jeho priezvisko a ja som prekonala dmo v detstve.Dakujem
4. aug 2016 o 14:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dobinko Priezvisko dietata rozhodne neovplyvni nic.
4. aug 2016 o 23:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adina22 ja mam skoro trojrocnu dcerku...vzdy ide s placom za "tatkom" alebo sa za mna skryva...a to sme len nejake 3mesiace od seba...nikdy nemali extra vztah...myslis ze by to slo - stretavanie len za mojej pritomnosti? keby sa to az tak vyhroti na sud :P
20. okt 2016 o 11:34  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@d_i_c Ja som o mojho otca utekala do piatich rokov, lebo bol dost vytazeny, cestoval za pracou, o piatej vstaval, o siestej bol spat. Utekala som od neho a hanbila som sa, az kym som si neuvedomila, ze moj otec ma lubi, a ze je smutny ked od neho utekam. Neboli rozvedeni, ani sa nikdy nerozchadzali, maju stale krasny vztah. Je to uplne normalne, male deti su naviazane viac na matku, ale casom si vytvoria lepsi vztah aj s otcom. Preco by si chcela hned obmedzovat ten vztah tym, ze sa moze stretavat vylucne v tvojej pritomnosti?
20. okt 2016 o 11:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@guinevre my po rozchode mame tiez fajn vztah...chcem to tak koli malej...ked bude vacsia a bude s nim chciet chodit aj sama, nech sa paci...tiez si rada oddychnem...ale nakolko viem ako sa venoval a spraval kym sme spolu zili tak si netrufam :slight_smile: tj cele
20. okt 2016 o 12:03  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@d_i_c Tak jak chces, skus :slight_smile:
20. okt 2016 o 12:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobry vecer.som otec 6mes.dcerky zapisany v rod.liste.s jej mamou sme sa pripravovali spolocne na prichod dietatka avsak po case sa vsetko obratilo a matka sa priznala ze udrziava vztah s clovekom od ktoreho odisla z dovodu ze fajcil travu podviedol ju a zil neusporiadany zivot.matka od narodenia nekoji a dcerku mi dava aj na noci alebo ako jej to vyhovuje.tym nechcem povedat ze je zla matka len ma zaujima ci mam vobec nejaku sancu riesit sudne tuto situaciu nakolko mam obavu o dcerku kto bude v jej blizkosti.nemame este upravu styku sme na ustnej dohode no jej menenia kedy budem a nebudem mi dost zneprijemnuju zivot nakolko chodim do prace.ma otec v takejto situacii nejaku moznost k zvereniu dietatka?dakujem
26. nov 2016 o 19:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobry den. Ja by som potrebovala poradit ako a kde podat ziadost o vyzivne? Som slobodna matka a s otcom dietata sme zili len pol roka a ja som sa s dietatom odstahovala k rodicom. Je na to aj nejake tlacivo ci to si musim napisat sama,lebo nevyznam sa v tom.
8. dec 2016 o 08:48  •  čaká bábätko, termín má v júni 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@popoluska1976 sama si musis ziadost na sud napisat....tri krat vytlacit a podat na sud ;)
10. dec 2016 o 11:40  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@popoluska1976
So spísaním návrhu pomôže aj Upsvar. Predpokladám, že otec dieťaťa je zapísaný v jeho rodnom liste.
10. dec 2016 o 12:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@draik Ano otec dietata je zapisany v rodnom liste. :frowning2:
10. dec 2016 o 22:00  •  čaká bábätko, termín má v júni 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok