• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Práva slobodnej matky a otca na dieťa. Ako to je?

10. marca 2017 
@katy31 ja ta nechcem sudit, ved napokon si dospela, ale preco by mala chciet, aby sa s tebou stretaval? ved je to jeho zena...na jednej strane chcu tvoje dieta, a na druhej ho chce ona zabit? to si odporuje, nemyslis? ona ako jeho manzelka je zrejme zufala, a je pochopitelne, ze mu brani, ale nemyslim, ze ona je tu ta najhorsia, najhorsi je jednoznacne on, lebo on ako zenaty muz ma v prvom rade mysliet na svoju oficialnu rodinu, a nie motat hlavu inym zenam, a este mat nemanzelske deti
bud rada, ze nie je s tebou, bola by si presne v tej istej pozicii ako jeho sucasna manzelka
16. jún 2012 o 08:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katy31 je mi jasné, že si nahnevaná. To, že si si podala návrh na úpravu styku s dieťaťom je dobre, ak je zapísaný v rodnom liste ako otec možno by časom o to požiadal on. Lenže ak mu súd určí návštevy bez tvojej prítomnosti a on vezme syna k nim domov nič sa nebude dať robiť :unamused: :unamused: ak mu ho odmietneš dať, je to neuposlúchnutie súdu a ak to nahlási je za to pokuta 66,- Eur, ak to urobíš druhý krát, budeš normálne predvolaná pred súd a zasa pokuta a pokiaľ sa to zopakuje tak re syna nebude chodiť sám, ale dostane sprievod sociálnej pracovníčky, ktorá bude prítomná pri každom preberaní dieťaťa+ak dieťa odmietneš vydať aj tak dostanú ešte aj doprovod polície - to je normálny bežný spôsob. Okrem toho v takom prípade môže požiadať o striedavú starostlivosť a na 100% by ju dostal keďže ty budeš považovaná za neprispôsobivú - jeden rodič nesmie brániť druhému rodičovi v styku s dieťaťom pokiaľ nemá za sebou výkon trestu, fyzicky mu neubližuje a pod. Okrem toho on má úplnú rodinu a to mu zasa nahráva do karát. Ak nemáš dôkaz, že mu jeho manželka neubližuje ani to pred súdom nespomínaj, tvoje osobné pocity súd do úvahy brať nebude - ide o dieťa nie o teba. A ešte jedna vec - on vie, že ťa to bude hnevať, prečo sa netváriš a nevravíš opak?? Veď keď zistí, že ti to nevadí, jeho tá hra na otca roka baviť nebude - baví ho o len preto, že na to takto negatívne reaguješ.Dám ti jeden prípad od nás z mesta....sestrina bývalá spolužiačka si našla v TN priateľa, ktorý bol vojak z povolania. Bo od nej o 20 rokov starší, býval na ubytovni. Cez týždeň bol tu a cez víkendy chodil do Košíc odkiaľ pôvodne pochádza, lebo tvrdil, že tam má rodičov, o ktorých sa cez víkend stará on - cez týždeň sa vraj stará jeho mladší brat. Žili takto 2 roky a zistila, že je tehotná. Povedala mu to a on bol vééééééľmi šťastný. Robil všetko preto, aby sa cítila dobre, nakupovali výbavičku, chodil s ňou na sono. Div sa svete, narodila sa im Natálka, 5 dní po pôrode boli vybaviť rodný list, mesiac bolo dobre. Odrazu k nim jedného dňa zazvonila pani a predstavila sa ako manželka pána vojaka - žiadny rodičia, do Košíc chodil za ženou :unamused: tá vedela, že jej manžel čaká dieťa s inou a ona bola celá šťasná, lebo ich manželstvo bolo bezdetné. Ivana sa hneď odsťahovala k rodičom a 6 týždňov bol pokoj - až kým jej nedošiel zo súdu papier na úpravu styku s dieťaťom. A nepomohlo nič - ani to, že ju klamal, ani to, že si to ona nepraje, že býva až v Košiciach - má právo na dieťa každý posledný víkend v mesiaci od piatku 16:00 do nedele 16:00. Prvý krát ju musela odovzdať ako 5-mesačnú, jeho manželka prišla s ním. Raz urobila to, že mala potvrdenie od lekára, že je malá chorá a nedala mu ju a on to dal na súd a musela mu ju v takých prípadoch dávať v náhradný termín. Natálka má teraz 2 roky a 7 mesiacov a Ivana plače a nervačí vždy keď ju musí odovzdať otcovi a jeho manželke, mimochodom výživné na malú dostáva dobrovoľne od neho 450,- Eur mesačne. A to je ešte horšie ako tvoj prípad pretože tu vedome oklamal chlap kvôli dieťaťu. Oni si zo svojou manželkou zabezpečili dieťa aspoň na jeden víkend v mesiaci, pred tým nemali nič. Iva nevie zniesť, že malá hovorí tej druhej tiež mama, ale na druhej strane tá ju miluje ako svoju vlastnú, aj by za ňu dýchala. To aké máte vy vzťahy medzi sebou u súdu nezaváži, všetko riadne predýchaj, porozmýšľaj, spíš si na papier možné alternatívy, pre a proti a potom konaj.
16. jún 2012 o 08:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alenah31 ja nie son nahnevaná, jediné, čo chcem od týchto ľudí je to, aby som už mala pokoj, aj ja, aj moje deti. Chcem zabudnúť na to hrozné, čo sa stalo. Jediné, čo som považovala za nutné dať si zveriť malého a upraviť výživné, pretože mi dával nepravidelne 30, raz mi dal 70 E. A ja ťahám sama domácnosť len z rodičáku teraz, kým som bola na materskej, nepýtala som nič, zvládala som to sama. A to ho nahnevalo. On chcel, aby som to nerobia a aby sa jeho žena a dcéra nikdy nedozvedeli, že k nám chodí navštevovať malého. Ja mu nebránim v žiadnom styku, len nechcem, aby sa mi za to pomstil tým, že budú mať moje dieťa. Malý je na mňa naviazaný, keď ho raz hodinu strážil, malý celú hodinu preplakal, kým od plaču nezaspal. Aj keď je tu, ťahá sa od neho preč, ku mne. Ja viac krát denne kojím, malý tak aj zaspáva.. inak plače a zaspí len od plaču.
16. jún 2012 o 09:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alenah31 mozu moje 11.mes dieta zverit otcovi na noc?? nekojim ho,ale poviem ze ano,lebo maly bezo mna nezaspi....kedze spava aj cez den,uz bez tak bude cely rozhadzany ked mi ho vrati. :unamused: bude to sud zaujimat?ze na dieta nevplyva dobre otec?a nie je alkoholik ani narkoman...a aky je bezny interval v stretavani sa otca s dietatom? raz za tyzden?alebo viac? dakujem
28. jún 2012 o 22:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadulajda netvrď že ho kojíš. nemusíš. aj tak by to možno chceli dokázať od detskej lekárky a tam je to zaznamené, či nie?
28. jún 2012 o 22:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@julinka2787 tam mam stale ze v noci ho kojim :wink:
28. jún 2012 o 22:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dadulajda tak potom ok. :wink:
28. jún 2012 o 22:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadulajda Dĺžku a intervaly v styku otca s dieťaťom podmieňujú určité faktory - či ste spolu bývali, či sa zaujímal o dieťa od narodenia, či bol dobrovoľne vpísaný ako otec do rodného listu, či platí pravidelne výživné a pod. Pokiaľ má malý viac ako 6 mesiacov tak to, že kojíš už u súdu neprejde, dieťa ako kojené sa berie len do toho veku - aj podľa lekárov :unamused: Aj súdu bude jasné, že malý bude pri otcovi určite nevrlý, nie je to rovnaký režim ako keď je s matkou. Ale pokiaľ má vytvorené podmienky - má stále bývanie, má čistý register, je zamestnaný, nepije, neberie drogy - už môže v jeho veku žiadať súd aj o zverenie na jeden víkend v mesiaci. Obyčajne je to 1 víkend v mesiaci + 1-2 x v týždni na pár hodín. Ale jedno ti poradím, ešte pred súdom sa skúste dohodnúť. Totižto veľké percento chlapov túži po styku s dieťaťom hlavne preto, že to matku dieťaťa hnevá,. Keď prídeš za ním sama, aby ste sa dohodli pravdepodobne mu padne dolu sánka :wink: :wink: Možno zo začiatku sa toho rozvrhu aj bude držať, ale postupne možno intenzitu návštev zmierni. Okrem toho ak by mu malý v noci či aj cez deň vyvýdzal pochybujem, že ti nezavolá alebo ti ho neprinesie - chlapi sú v tomto zbabelci a tak trochu neschopní :grinning: :grinning: Počas jeho návštev je za dieťa zodpovedný on a teda nie je povinný ti povedať kde budú a čo budú robiť - radšej treba aspoä naoko urdžiavať dobré vzťahy a potom ti skôr povie kam s malým pôjde a pod. - nesmie ale opustiť SR!!!!! A ešte jedno...keby sa nedajbože tebe niečo stalo musíš mať niekoho komu dieťa potom načas zveriť - napr. budeš musieť ísť do nemocnice a pod. Ja neviem usúdiť čo sa medzi vami stalo, aké máte vzťahy, ale treba myslieť aj na budúcnosť....ak matka bráni dieťaťu v styku s otcom, súd ti zamietne napr. návrh na prípadné zvýšenie výživného, dokonca ti ho môžu znížiť ako kompenzáciu otcovi, ak má otec nejaký majetok nemôžeš potom žiadať pre malého dedičstvo v prípade jeho smrti - môžeš, ale nepochodíš. Ale čo sa týka tých návštev skús dať do návrhu nech sa tieto odohrávajú počas tvojej prítomnosti - aspoň na začiatku nech vidíš ako to prebieha. Ono to čo je a bolo medzi vami súd zaujímať nebude preto nemá význam nejako to rozpitvávať, budú riešiť iba vzťah dieťa-rodič. Musíš sa skúsiť trošku odosobniť a porozmýšľaj čo je pre maslého najlepšie - úplne mu brátniť vídať otca je hlúposť, môže ti časom začať za ním utekať, od 12 rokov sa dieťa samo rozhoduje na súde s kým chce žiť, pokiaľ príde ako svedok a bude konfrontované s možným výberom - to je novinka od 2009.
29. jún 2012 o 07:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alenah31 nikdy sme spolu nebyvali,ja som bola u nich parkrat ked sa maly narodil,snazila som sa proste nejak to vyriesit..ale otec vzdy mal robotu alebo nieco ine,netravil s malym cas.bol na poslednom mieste.jedine jeho matka,ked prisla z roboty,tak ho vlacila... :unamused: Ja som maleho otca donutila zaplatit aj krst,aj v RL je,ale neviem ci ma zmysel hovorit,ze som ho musela donutit!!! o dobre vztahy som sa na oko snazila stale,ale on kym neni uplne po jeho,neustupi ani o mm.a ja uz viac nebudem ustupovat..zato co porobili..mozem povedat,ze maleho nazvali s prepacenim "hnusnym kralikom v sacku" ked som im chcela ukazat foto zo sona?? asi taky maju zaujem...stari odisli na dovolenku ked mal maly termin porodu a prvykrat ho videli ako mesacneho.ale otec maleho stale bojuje,aby tam s nim mohol ist a len sa chvastat nic ine.realny zaujem tam neni..nikdy neprisiel pomoct,ked to maly potreboval.ale bohuzial nemam nanho nic.ako vravis,alkohol,drogy.casom ho prejdu tie navstevy.ale jeho mama podla mna bude donho rypat,aby ho doniesol a vlastne on sa svojimi otcovskymi pravami bude ohanat ale pre mamu.maly ma krstnych rodicov, na kt.je zvyknuty,keby sa mi daco stalo... akoze ja sa ovladnem a nebudem rozpytvavat nas vztah.a maly by za nim utekal jedine preto,ze tam nema povinnosti,nemusi nic robit,nema pravidla,rozmaznali by ho.ale lasku mu dt nevedia.... takze by mu tam bolo lahsie...ale svet by tak prisiel o jedneho slusneho cloveka...ani to sud nezaujima?
29. jún 2012 o 09:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadulajda jáááj moja veru nie:frowning2: ono reálne ak ti na syna platí výživné zo zákona má nárok na styk s dieťaťom. Počas doby, ktorý s ním má podľa súdu tráviť môže dieťa nechať v opatere svojich rodičov - pokiaľ bude čistý, napapaný, v bezpečí nelám si hlavu. Ty si trošku oddýchneš, zregeneruješ sa. Viem, že sa mi to ľahko hovorí, ale hľadaj v tom pozitíva inak sa zblázniš. Aj ich to časom prestane baviť hrať sa na starých rodičov. Tie dôvody, pre ktoré by utekal k otcovi si napísala správne - lenže 12-13 ročnému decku to nevysvetlíš. Ale neboj rýchlo by ho to prešlo, keď sa rozviedla moja teta jej synovia-dvojičky súd pridelil jej. Ujo je bývalý hokejista - Klíma, možno ti to meno niečo hovorí, žil v Prahe, mal styky, kopec peňazí a pod. Keď mali chalani 15 rokov chceli žiť s otcom, teta bola zúfalá, on sa tváril ako víťaz - jasné, nemala jeho peniaze, nemohla im dať tisícku vreckové, kúpiť každému notebook. Potom jej právnička povedala, nechajte to tak, dávam pol roka a budú naspäť - aj tak bolo. Ujo mal priateľku, ktorej sa nepáčilo, že má odrazu na krku u nich doma dvoch pubertiakov, ktorým treba variť, prať, upratať - prvý synáčik sa vrátil po 2 mesiacoch, druhý po siedmych :wink: :wink:
29. jún 2012 o 10:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alenah31 tak co pocuvam pekne pripady teda...ja by som predychala keby je s malym jeho otec.ale nie svokrovci.No a ak mu ho daju bez mojho dohladu,asi si idem rovno pre antidepresiva! :sweat_smile: velmi vela sme si s malym uzili a sme na seba naviazani.je to jedno z "narocnym deti" ak to poznas,co to je.uz len nech je po tom...a asi ako dlho sa to vybavuje odo dna podania ziadosti? a tu ziadost mozem na kolko stran napisat? :grinning: a mam aj pisat,preco by malo byt dieta zverene mne?ci je to nejak samozrejmost.inak moj nazor divne toto sudnictvo....zevraj sa mi moze stat,ze ma ani k slovu nepustia.to co je?? :confused: :angry:
29. jún 2012 o 16:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadulajda bohužiaľ je to tak, súd môže rozhodnúť aj podľa návrhov, podkladov, dôkazov a pod. Na súde môžeš napr. prísť a dozvedieť sa iba rozhodnutie alebo ti príde rovno poštou. Ale pri zložitejších prípadoch, podozreniach na možné ohrozenie dieťaťa počas jeho pobytu u otca a pod. sa všetko preveruje a súd trvá dlhšie. Teraz cez leto súdy nepracujú, maximálne tie rozbehnuté prípady. Nemaj strach - ak rodičia neboli zosobášený dieťa môže súd zveriť IBA TEBE, IBA TY budeš jeho zákonný zástupca :wink: :wink: Aj keď ho bude mať on nejaké obdobie stále si jeho zákonný zástupca ty, in bude iba v tom čase za neho zodpovedný. A dám ti jednu radu - vybav si pre malého pas. Pretože ak by sa náhodou dostal k originálu rodného listu môže ho dať urobiť on. Kedysi to bolo tak, že ak rodičia boli rozvedení alebo spolu nežili spolu s rodným listom si musela doniesť aj doklad o zverení dieťaťa do starostlivosti - teraz jednu dobu stačil iba rodný list. Ak chceš ja ti to zistím. Ide o to, že ak pas vybaví on, ty ho už vybaviť nemôžeš, na polícií bude vedené, že jeden už vydaný na to meno bol. Ja to radím maminkám vždy, teraz sme v EU takže radšej by som si to poistila. Ide o to, že cez leto deti od 3 rokov bývajú otcom prideľované na celý jeden mesiac - alebo 2 týždne v júli a 2 týždne v auguste. Pojednávania sú sudcom prideľované elektronicky, aby sa zabránilo možným protekciám. Ak má sudca veľa prípadov tak to trvá dlhšie. Do návrhu si spíš všetko, dokonca si tam môžeš zároveň požiadať o zvýšenie výživného ak si nad tým uvažovala a bude to riešené na jednom pojednávaní - skrátka vyhneš sa ďalšiemu súdu :wink: Každé dieťa je viazané na matku, toto tam netreba písať, súd to vie a toto berie všeobecne. určite tam napíš, že chceš byť prítomná pri návštevách - minimálne zo začiatku kým si malý zvykne. Postupne sama uvidíš ako jeho návštevy prebiehajú, môžeš mu poradiť keď si nebude dať vedieť s niečim rady, správne ho prebaliť, či nakŕmiť a pod. Tvoj ex by mal mať v zásobe plienky, nejaké oblečenie, ak príde autom bude potrebovať autosedačku. Každý súd je iný - jeden môže povedať, že tieto veci musíš poskytnúť ty, iný sudca otcovi nariadi tieto veci si zadovážiť vlastné. Ale zasa keď vieš, že mu dáš tvoje veci tak je to čisté, nezávadné a budeš pokojnejšia. Urob si kópiu kartiky poistenca a to mu vždy daj - nikdy nevieš čo sa môže stať.
29. jún 2012 o 16:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alenah31 teraz si ma odrovnala..takze to nema vyznam v lete riesit a potom mi oznamia,ze maly je dost velky nato,aby spal u otca sam. on chce proste len to,aby mohol kazdy druhy vikend byt s malym od rana,do dalsieho dna poobedia...keby je u nas,(co samozrrejme nechce)ok.ale keby som tam neni,zosaliem za ten cas. :confounded: A s tym pasom to poriesim,dikes.ja s malym nechcem ist nikam,lebo nema rad tepla a dusno,tak to by bolo ako za trest pre neho ist na dovcu.a ja mozem poziadat aj bez suhlasu otca?staci mi doniest RL? inak oba originaly mam ja :wink: a ked donesiem psychologicke vysetrenie,ze maly bezomna taku dobu nemoze byt,sud si bude robit vlastne?ja im zozeniem co sa da...aj opisem,preco u nich nie je vhodne prostredie pre dieta.len sa bojim ze to bude roman. :grinning:
29. jún 2012 o 23:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadulajda ja som daval ateraz robit malej pas a potrebovala som k tomu orig. rodný list, rozvodovy papier a papier o tom, ze mala je zverena mne do výchovy... ex si nemoze dat urobit pas pre malu..
30. jún 2012 o 00:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@laila22 takze aj tak musim pockat na sud a kym mi bude maly zvereny do starostlivosti.a aj tak,naco mi je ten pas? ved po EU sa pohybujeme bez neho a inam nemam v plane ist najblizsie dva roky
30. jún 2012 o 00:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadulajda kazde dieta uz musi mat svoj cestovny doklad. Aj v ramci EU
30. jún 2012 o 00:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadulajda ano ty sa pohybujes bez pasu mas obciansky preukaz, ale ak chces zobrat dieta do zahranicia hoci v EU, tak potrebuje pas... Ako ho chces vziat na zdravotnu kartu, ci na aky doklad???? Dieta musi mat pas, ked s nnim ides do zahranicia pretoze nema nijaky doklad totoznosti...
A este k tomu psychologickemu vysetreniu.. Psychologa Ti nariadi sud.. Ty tam pojdes s malým a on posudi aky vztah ma ku tebe, k otcovi.. Je to dost drahe.. Nie je to tak, ze ty si najdes psychologa, zaplatís mu za hodinu a on Ti napíse posudok...
30. jún 2012 o 00:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadulajda aj ked sa pohybujes s dietatom po EU - dieta musi mat pas v pripade kontroly. Vybavis ho aj ked ho nemas zatial zvereneho do vychovy
30. jún 2012 o 00:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadulajda posychlóga nariaďujem súd, ale len vtedy k je na to dôvod - otec je vyliečený alkoholik, je podozrenie na alkohol, podozrenie na týranie a pod. Inak to nemá význam pretože každé normálne dieťa môže byť určitú dobu bez matky - aj keď my si vždy myslíme opak. Pokiaľ neexistuje reálna hrozba jeho psychického alebo duševného ohrozenia - teda týranie - súd to nenariadi. Urobí ale to, že počas návštev ak nebude nariadené, že musíš ri nich byť ty, súd pridelí sociálnu pracovníčku, ktorá bude pri nich po celú dobu a potom podá súdu správu ako to prebieha. Pokiaľ súd uzná, že si krivo obviňovala ešte on môže zažalovať teba za ohrozenie jeho povesti - je to zložité. Však si vezmi len to, že sú prípady keď sa otec vráti z výkonu trestu a súd mu normálne povolí stretávanie s deťmi takže ak je on čistý tak na čo by to bolo dobré. Ak ja budeš na tom trvať, budeš to musieť zaplatiť a je to dosť drahé + psychológ sa prikloní aj tak na stranu otca - je to tak vždy skoro na 90% :unamused: Ako tu už ktosi písal ten pas potrebuješ na pohyb dieťaťa v inej krajine - ty máš OP, dieťa musí mať po novom pas. Ak nikam nechceš ísť to nevadí - písala som to pre prípad, že ak má otec rodný list môže si ho vybaviť on a ty s tým nič neurobíš. Spomínaš si na ten prípad unesených detí z Dubnice n/V?? Mama býva vedľa vo vchode. Chlapec a dievča - otec ich uniesol do Sýrie. Otec si vybavil pasy bez vedomia matky - vzal ich počas jeho určených návštev akože do ZOO V Bojniciach a už ich nevidela- doteraz nevie kde sú. Rieši sa to u nás na súde v TN + medzinárodný súd a interpol - to je ale extrém, píšem to len ako príklad, pochybujem, že ti hrozí niečo podobné :wink: Inak ak chceš žiadosť ešte len na súd podať to môžeš aj cez leto. Ten termín aj tak vyjde až na jeseň - určenie pojednávania v takejto veci nesmie trvať dlhšie ako do doby 6 mesiacov. Vyhotov si to v troch kópiach, podáš na podateľni, jedna si daj potvrdiť pre seba - ako doklad kedy a kde si to podala, jedno ostane v podateľni a jedno sa posúva hore do spisu. Môžeš to poslať aj poštou, ale nebudeš mať potvrdenú kópiu a podací lístok občas súdu ako doklad o zaslaní nestačí.
30. jún 2012 o 07:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alenah31 :cry: :cry: odrovnala si ma..asi s nim nakoniec budem musiet spisat len dohodu.pristupim na co chce,len nech mi urcite dovoli byt s malym ked ho budu mat.a zabranit aspon comu-tomu.pre mna to budu otrasne hodiny..ale to dieta je pre mna najdolezitejsie... :cry: a zdrave dieta,ktore som si sama dala dokopy z jednej urevanej kopky sa stal chlapcek,ktory je napred oproti rovesnikom,usmiaty a smely...mna to pomaly stalo zdravie,ale to je jedno.akoze nech mi niekto povie ze existuje spravodlivost na tomto svete :cry:
30. jún 2012 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alenah31 ty si z ligy otcov? :sweat_smile: Lebo s tymto ze "dieta je kojene len do 6 mesiacov" som sa este nestretla....Viem ze to berie sud i u rocnych i starsich deti do uvahy :wink: Dalsia vec je, ak otec nezil s dietatom od narodenia, nepozna jeho rezim a potreby, ako ho moze mat na noc :sweat_smile: Do 3 rokov ma matka pravo ziadat o stretavanie v jej pritomnosti...Osobne, ako mu ho mozem nechat co i len na hodinu - dve sameho, ked ZAKAZDym, ked ho mal chvilu sam, do dvoch dni bol chory - raz mi ho priniesol mokreho durchom durch (zima, sneh)- rukavice uplne mokre, spinave, on ho tahal za rucicku a maly tu ciernu rukavicu mal v puse a vycucaval tu vodu, _ za tri dni zapal priedusiek, dalsi krat, napr. mal hnacky maly, tak mu hovorim, vcera vracal, hnacky mal, nic mu nedavalk jest...ked mi ho priniesol strka mi do ruky brumika, "nechcel so mu ho davat ked ma dietu" - prideme domov, pozeram, maly vyhadzana pusina, place, busko boli...pytam sa co ti dal tato papat, pit? "bumika" "dzusik" - taky z ktorych sa vyhadzuje, a on to dobre vie, napriek jemu to do neho pcha...To su len dva priklady, no je ich viac...No to nema zmysel sa rozpisovat...Nasilu ho chce bravat stale na plavaren, pritom x krat som mu ze sa z tej chlorovej vody vyhadzuje a je chory...Nie, on ho chce vziat na tobogan zrejme :grinning: ...Necha ho hrat pri ceste a on si kuka cosi v aute, nepozera na neho...alebo necham ho s nim chvilu sameho ale sledujem ich - maly sa vozi na vlaciku dolu hlavou v OC a on je k nemu otoceny chrbtom a kuka do vykjladu, ...alebo maly na v detskom kutiku visi na "preliezke" prevaleny cez brucho dolu hlaovou a on si STELUJE FOTAK! Akoze a takemuto mam nechat dieta bez dozoru? :pensive: Snazila som sa s nim vychadzat, ale, naposledy sa ma nesmierne dotklo, ked zahlasil ze "len do maleho pcham antibiotika"- nevbiem nic insie robit len chodit s nim po dr a vnucovat diagnozy. Vie prd o vsetkom, pretoze podla neho - ako povedal uz aj malemu - "ujo doktor je hlupy" a aj "najlepsi doktor sa moze mylit". Jasne, moze ale ze by sa mylili vsetci? Maly je narodeny predcasne, s centralnou tonusovou poruchou, ma hypertonicky syndrom, bolo viac problemov pri a po narodeni. Cvicime vojta hoc ma maly uz 3 roky, uziva antiastmatika kvoli recidivujucim obstrukcnym bronchitidam s vyznamnou ponamahovou zlozkou, ma ADHD + podozrenie na Aspergerov syndrom... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Keby asspon trosku respektuje schopnosti a povahu, rezim, poziadavky maleho, nemam problem mu ho nechat na 2-3h sameho...ale takto? Chcem zajst na UP a poziadat nech mu zavolaju a o dohodu o stretavani, nech za nim chodi kazdy tyzden jeden v sobotu, druhy v stredu (napr) na 3 hodiny - a ked to bude pravidelne, a ja po 2-3 mesiacoch budem videt ze sa aspon trochu snazi respektovat niektore veci, nech s nim potom je sam zo zaciatku tych par hodin...Trochu som sa "rozpisala a rozohnila" pretoze sa stalo viac krat ked vsobotu podla dohody co mal za nim prist ani sa neozval, neprisiel, naposledy bol napr s kolegovcami na predlzenej sluzobke - ako ma na to pravo ale ja som mu dala nahradny termin a ked som mu teraz ja napisala ze teraz nebudeme v sobotu doma nech pride v nedelu tak uz sa snazi robit problemy. :rolling_eyes: Viem ze toto cita aj on takze, zdravim ta "exo" :sweat_smile:
6. júl 2012 o 09:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
a haluz bola ked povedal ze "ved ja ho viem uspat aj prebalit nakrmit" - v zivote to nerobil - o raz ho prebaloval ...
6. júl 2012 o 09:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
este ma napadla perlicka - boli sme raz na "kyselke" - potok + pramen mineralnej vody...Maly ma problem s nozickami, ma trosku neistu chodzu pretoze ma zvyseny tonus na DK + poskracovane slachy...aj ked lieta ako sinter, ta rovnovaha je vseliaka...maly beha po brehu potoka, strmom, hovorim mu , nemozes ho spustit z oci,....samozrejme, kukal inde...potom sa presunuli k pramenu, dovede mi ho za 5 min mokreho, zablateneho- padol do vody (ja som sedela na lavicke) - hoc som mala v plane so zatatymi zubami aj keby nevbiem co vydrzat hoc aj 3-4 h nech je s nim, po tomto, museli sme ist domov...jeho reakcia bola: "Nepoondi sa z toho"...teraz sa ohana s tym ze ved kolko krat este padne a ze to bola skvela zamienka na ukoncenie stretnutia...jasne, padne, ale ak ho v jeho pritomnosti zrazi auto, tiez povie ze "nepoondi sa z toho?" a "stane sa".... :frowning2: Maly samozrejme prechladol :confounded: A gol bol ked sa zaciatkom juna opytal ci maly chodi do skolky :grinning: (na konci skolskeho roka) :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. júl 2012 o 09:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
niekedy žasnem nad tým, koľko zavádzajúcich, stresujúcich informácií sa nachádza v diskusiách... V tejto mi stačilo prečítať len poslednú stranu.... :unamused:
7. júl 2012 o 08:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobrý deň
chcem sa spýtať prosím ak niekto náhodou ma skúsenosť alebo mi vie poradiť môj brat má dieťa s mladou slečnou ktorá sa rozhodla že sa s novým priateľom presťahuje do iného okresu a nechce dovoliť otcovi malého aby sa s ním stretával chce mu ho zobrať je možné aby mu ho súd zveril do opateri ak dokáže že sa o dieťa lepšie postarať po finančnej stránke a aj rodičia matky dieťaťa súhlasia že by sa on o dieťa staral nakolko je matka ešte školačka a nemá žiadne zázemie ? dakujem
21. aug 2012 o 15:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evulienka176 o aké veľké dieťa sa jedná?koľko rokov má slečna? majú oni dvaja rozhodnutie o zverení dieťaťa do starostlivosti jednému z rodičov, určené výživné, styk s dieťaťom? brat si trúfa sa starať o dieťa - to je síce pekné, ale pracuje? ak áno, kde a s kým bude dieťa, kým on bude v práci? ak nie, z čoho ho bude živiť? čo to znamená, že slečna nemá žiadne zázemie - býva pod mostom v krabici, jej rodičia nie sú ochotní pomáhať (asi nie, keď sa tak ochotne vzdajú vnúčaťa)...? trošku viac info by to chcelo... ale v zásade ona mu nemôže brániť v styku s dieťaťom, ale nestáva sa veľmi často,aby súd zobral dieťa matke a zveril ho do starostlivosti otcovi...
21. aug 2012 o 15:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alenah31 a ako je to prosím ťa,ak v žiadosti o rozvod matka klame o otcovi dieťaťa,napríklad,že neprejavuje o dieťa záujem,neberie si ho na víkendy,nestará sa,neprispieva na dieťa..chce dieťa do osobnej starostlivosti
stačia otcovi svedkovia,fotky,učtenky?
ak sa preukáže napríklad toto klamstvo..aký je tam další postup?
matka dieťaťa bola manželovi neverná,to tam nespomína,predvolá sud aj priateľa s ktorým žije? preverí si jeho totožnosť?má totiž pochybnu minulosť ,myslím,že čoskoro pojde sedieť,je to tam komlikované,upozornujem,že nie som žiadny vymyslený nick,toto je len stručný výcuc :confounded:
budeme stačiť ako svedkovia?
1. sep 2012 o 13:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jankka80 ahoj prosim ta priblizne kolko tvoj ex zaraba ked ti urcili take nizke vyzivne?vsade tu citam vyzivne 50-60e ved to je hrozne..oj ex zaraba asi 350e a plati mi 70e na ktorych sme sa mimo sudne dohodli,ale zda sa mi to malo.a teraz mi bolo povedane ze mampravo na 105e..ja to vobec nechapem.tiez chcem podat na sud o vysku vyzivneho.mam 2r syna
13. sep 2012 o 20:56  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kaby niet nad osobne skusenosti :wink: :grinning: litera je jedno ze tak a tak sa ma postupovat, skutocnost je zial ina :pensive:
1. okt 2012 o 12:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maly mal 3 roky chcela som vyjst v ustrety...hovorim si na skusku ho mu dam na cele 3 hodiny samemu ...Prizvukujem mu, davaj na neho sakra pozor, je strasne hyperaktivny, opakujem to stale ale zas, nesmies z neho na sekundu spustit oci...boli dlhsie, idem si pre maleho vecer...maleho som nalozila do auta, on mi nic nepovedal. vystupime z auta ped domom pozeram - na hlavicke krvave vlasky, zlepene. Zda sa mi to? nie naozaj je to krv! pod vlaskami velka krvava ryha. Volam mu, co sa stalo, on len hihi hi hehehe, strasne dobra nalada. Vraj vie ze sa udrel, ale nevie kde :confused: Ze len prisiel zrazu s placom :confused: Vecer nadmerna spavost, rano oťapenost, prudke zvracanie, neurolog diagnostikoval otras mozgu :- :confounded: Boli sme v nemocnici, odkrutili sme si zaroven aj rotavirozu. V podstate doteraz, co je vyse mesiaca sa z toho maly nespamatal uplne :pensive: Co chcem zdoraznit je to, ze, stat sa moze, ano...ALE je tu jedno VELKE ALE! ZATAJIL mi to, mal mi to povedat! Toto sa nerobi a nedokazem to stale prekusnut. Nemozem ich este nechat samych. Presvedcila som sa o tom aj minule na ihrisku, proste, nedokaze este predvidat :frowning2:
1. okt 2012 o 13:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok