Prečo exmanželka nesplácia exekúcie?

zvolsiinylogin
8. mar 2014

snubenec je uz niekolko rokov po rozvode.pocas prveho manzelstva si urobil dlhy, aby mohli prezit. v sucastnosti ma na krku exekutorov, cast exekucii splatil, cast este len platit bude...chcem sa spytat, preco exmanzelka je cista a vsetko plati moj druh..a dalsia otazka je, dopocula som sa od svokry, ze ona robi dalej dlhy a on ich musi splacat...da sa to? je to mozne?

luba28
8. mar 2014

@zvolsiinylogin plati preto,lebo tie pozicky su na jeho meno,aj ked boli manzelia,....a ak ona robi dlhy po rozvode tak su len jej a on ich nema co platit,...

zvolsiinylogin
autor
8. mar 2014

@luba28 takze, nemoze sa stat ani zazrakom, ze zrazu nabehne dalsi exekutor, ze ona nieco nevyplatila...ona nemoze brat na jeho meno ziadne pozicky? si ma potesila, no aspon nieco....

zvolsiinylogin
autor
8. mar 2014

@luba28 ale ved mali bezpodielove manzelstvo, a boli manzelia, mala by aj ona splacat..! ☹

luba28
8. mar 2014

@zvolsiinylogin nie nemoze sa stat,ak by sa stalo,tak preukaze rozvodove papiere a od pravoplatnosti vyznacenej na rozsudku si nemozu narokovat od neho splatky,alebo vyplatenie nejakeho jej dlhu,...ak by si na jeho meno zobrala nieco tak ide o podvod a to uz trestny cin,....

luba28
8. mar 2014

@zvolsiinylogin nie,nemusi ak nebola tam podpisana,ze suhlasila s pozickou,...

zvolsiinylogin
autor
8. mar 2014

@luba28 sa modlim, boli dlho odluceni, ale boli manzelia...ona zila dalej na vychode, a on tu....dlhy, ktore si ona narobila pocas tajto doby, si ona bude splacat, alebo este do toho moho. byt zatiahnutysnubenec, aj ked nevedome...

luba28
8. mar 2014

@zvolsiinylogin nie nebude ak tam neni podpisany,..kludne aj tej spolocnosti nech to povie ak by ho kontaktovali,....oni budu namietat,ze ved ste boli manzelia ,ale bohuzial nech nic neplati,..to je take bu-bu-bu,...

jasminka548
8. mar 2014

Ak su rozvedeni,treba si vysporiadatBSM, ale to take jednoduche nebude,kedze uz majue xekucie. Na tvojiom mieste by som si dobre rozmyslela,ci pojdem do vztahu s takymto partnerom. Zila som s takym a uz nikdy viac.A never tomu,ze za vsetk oje zodpovedna len jeho byvala.A k tomu plateniu,exekutor vymaha od toho,kto ma prijem,cize,tam,kde sa vymoct da. Ak byvala nemaprijem ani nevlastni majetok,nieje sanca nieco vymoct. Moze trvat aj roky,kymtvoj snubene cposplaca exekucie. Potom doriesi BSM amoze si vymahatod svojej byvalej,coza nu splatil.Ak Ta toto vsetko laka a mas svatu trpezlivost, tak vela stastia.

zvolsiinylogin
autor
8. mar 2014

@jasminka548 no, ona ma s mojim tri deti, najstarsieho si vyzenil a adoptoval....v sucastnosti ma jeho ex dalsie, otca zapisaneho nema vraj v rodnom liste, takze neviem, kto jej nan bude platit....mala uz moze mat tri roky....inac moj v pohode plati aj na najstarsieho, ale zachvilu mu to skonci, lebo mlady mal teraz 18, a domnievame sa, ze nanho bude doplacat este rok...ale to je trochu od veci...takze, ona este nie je zamestnana, ale jeho obidve deti, co su s nou, maju stale nove mobili, stale su na mobilnom internete....ona zije s mamou a s maminym priatelom, ktori, podla snubencovych slov, tiez nikde nerobia....od mojho dostava mesacne 100 eur....majetok je pisany na jej mamu....takze podla teba nie je tu sanca, aby sa podielala na splacani? a este nemaju BSM? co to vlastne znamena? spolu s drahym sme kupili ojazdene auto, nasporili sme si nan...ked nie je BSM, ona moze od neho nieco este ziadat? dik...

zvolsiinylogin
autor
8. mar 2014

@jasminka548 ale nebude vymahat od neho za jej dlhy?

zvolsiinylogin
autor
8. mar 2014

@jasminka548 v pripade, ked sa zobereme, co uvazujeme...ad1, ako sa robi BSM, za hypotetickeho predpokladu, ze exekucie budu vyplatene, ked ja vlastnim majetok plus zdedim po rodicoch....vc podstate uz je pisany na mna aj na brata....ad2,moze si ex na nieco nase v pripade BSM narokovatM predpokladam, ze manzelstvom sa on na mojom majetku stane spoluvlastnik, aj na tom, co uz mam na seba, aj na tom, co zdedim...ako to je?

swennie
9. mar 2014

BSM = bezpodielove spoluvlastnictvo manzelov
Majetok vlastneny pred uzavretim manzelstva nepatri do BSM. Takze ak by ste sa aj zobrali, Vas manzel nan nema ziadne pravo a teda nepodlieha ani jeho exekucii. Rovnako sa nemusite bat ani v pripade, ze by ste za manzelstva nieco zdedili (alebo dostali ako dar), to bude patrit vylucne Vam.
V skratke je to vysvetlene napr. tu.: http://www.rozvod-rozchod.sk/co-patri-a-co-nepa...

swennie
9. mar 2014
zvolsiinylogin
autor
9. mar 2014

@swennie a nas spolocne nadabudnuty majetok? aj tak si to s nim chcem cele nakoniec vydiskutovat, lebo rozvod znamena aj rozdelenie dlhov...tiez som dnes cely vecer googlila...

luba28
9. mar 2014

@zvolsiinylogin to co som ti pisala nemam z googla,ani od nejakej kamosky,ale priamo od pravnika,lebo taky problem som mala aj ja,...cize tak

zvolsiinylogin
autor
9. mar 2014

@luba28 a vyriesili ste nakoniec? ja som so svojim o tom vlastne nehovorila este, ale pomaly sa chystam....alebo ste sa zmierili so situaciou? ze exka si sedi doma na prdeli a smeje sa ako vlastne dobre obisla...

luba28
9. mar 2014

@zvolsiinylogin ano,..ja neplatim jeho dlhy iba tie ,ktore mam na svoje meno,....ale pravnik povedal,ze sa moze stat,ze nas daju na sud obidvoch a vtedy ma uz bude zastupovat a ze nemam sa bat,....

zvolsiinylogin
autor
9. mar 2014

@luba28 a v pripade, ze sud rozhodol,ze dlhy bude platit iba moj, avsak ona bude vedena ako spoludlznicka? prave, ta najvecsia exekucia, mali by tam byt zapisany ako spoludlznici, mi ako tak pripada v uvahu, hodit to na krk aj jej...neviem presne, kolko to je, ale ppodla slov mojho to bude splacat do konca zivota...mak by ist asi o majetok, chalupu, ktoru nadobudli, ale pre neplatenie o to prisli....asi, moj o tom sa nechce vobec bavit...ale za rady dik...

luba28
9. mar 2014

@zvolsiinylogin mali by ste ist za pravnikom a opytat sa,ze ako to je a co mozte urobit,....ale ked ten tvoj nechce tak s tym nic neurobis,lebo ty si v tom nepodstatna,...

zvolsiinylogin
autor
9. mar 2014

@luba28 teraz mi povedal, ze on nevie, ci exa plati tieto exekucie...hm

luba28
9. mar 2014

@zvolsiinylogin to zistite jedine u toho exekutora,ze ako to je,...ale za pravnu pomoc to urcite stoji,....

jasminka548
9. mar 2014

Ahoj, uz Ti vlastne odpovdali na vsetko, co si sa pytala. Stale viac mi to pripomina moj vlastny pribeh. Ale ja uz som nastastie z toho von, aj ked o stratami, ale poucena. Nechapem, ze ides dobrovolne dp takehoto vztahu a zbytocne si komplikujes zivot. Sama pises, ze exrkucie bude splacat do konca zivota a ver, ze jeho ex vam to nijako neulahci. Az nakoniec sratis nervy a tvoj priatel ta vymeni za falsiu hlupu a naivnu,ktora mu skoci na lep. Vela stastia a rozhodni sa spravne, aby si neskor nelutovala , tak ako ja.

lesanka845
9. mar 2014

Ak ma tvoj priatel tych exekucii vela a nevladze splacat, moze vyhylsit konkurz. Ale to je tiez riesenie, ktore trva dlhsi cas. Ak mu ho schvalia , tri rpky budete zit z minima, ale zbavi sa zvysnych dlhov. Konkurzu ale predchadz vysporiadanie BSM. -A dalsia vec, do konca zivota uz ziadny uver ni pozicku nedostane.

zvolsiinylogin
autor
9. mar 2014

@lesanka845 naozaj, uz nedostane? prave preto ma trapia exekucie, lebo nemame kde byvat....on nie je podnikatel, asi nemoze vyhlasit konkurz....chcela som si niekedy zobrat s nim uver, ratala som s tym....teraz byvame u nasich....

zvolsiinylogin
autor
9. mar 2014

@jasminka548 myslim, ze nas vztah je hlavne o laske, nema sklony k cudzim zenam, nie je suknickar....ale v prvom rade ho budem chciet dokopat k BSM,su 4 roky po rozvode, hoci, on vravi, ze nic nema, dom,co kedysi kupili s exkou, im zobrali,potom byvali s exkou u jej mamy, boli problemy, on isiel k svojim rodicom, zili oddelene,a potom ich rozviedli ...vlastne ma iba dlhy, tak neviem o com bude BSM, o rozdeleni dlhov a exekucii? ona byva v maminom dome, a myslim, ze este nie je zamestnana, teraz by jej mal skoncit rodicak....hm

anatalia77
9. mar 2014

@zvolsiinylogin aj dlhy patria do BSM,nielen majetok.
Neviem ako dlho ste spolu,ale tieto "dlhove zalezitosti"by mi aktivovali radar a tretie oko 🙂

anatalia77
9. mar 2014

@anatalia77 aj jaj,teraz citam,ze su 4 roky po rozvode,nuz tak tam asi BSM,ako take nepripada do uvahy...

anatalia77
9. mar 2014

Pardon,odpovedam sama sebe,preskupuju sa mi mozgove bunky...

nikawero12
9. mar 2014

@zvolsiinylogin lesanka845 zrejme myslela osobný bankrot a nie konkurz, keď ti radila, len to zrejme zle pomenovala.

zvolsiinylogin
autor
9. mar 2014

@anatalia77 co to znamena, 4 roky, citala som, ze to musi byt do troch, to teraz ma akoze prisite dlhy? alebo rozhodne sud, nieco take som tiez citala, ze ked nie je do troch rokov dohoda, alebo sud, tak potom sa da este nieco robit, tiez sud, ci co...