Prečo exmanželka nesplácia exekúcie?

zvolsiinylogin
8. mar 2014

snubenec je uz niekolko rokov po rozvode.pocas prveho manzelstva si urobil dlhy, aby mohli prezit. v sucastnosti ma na krku exekutorov, cast exekucii splatil, cast este len platit bude...chcem sa spytat, preco exmanzelka je cista a vsetko plati moj druh..a dalsia otazka je, dopocula som sa od svokry, ze ona robi dalej dlhy a on ich musi splacat...da sa to? je to mozne?

zvolsiinylogin
autor
9. mar 2014

@nikawero12 nie je podnikatel, ale asi kontaktujem pravnika, ak aj on bude suhlasit...

nikawero12
9. mar 2014

@zvolsiinylogin veď práve preto, že nie je podnikateľ, osobný bankrot sa týka fyzických osôb / nepodnikateľov /

anatalia77
9. mar 2014

@zvolsiinylogin vlastne neviem,ci ti az tak fundovane odpoviem,ale mne tam vychadza len to,ze dlhy poplati,a nasledne si ich bude(1/2)vymahat v obciansko-pravnom spore.
Pripadne,ak sa nechce natahovat,tak akby tobolo mozne,tak dlhy"zapocitat"akby ona chcela zvysenie...proste maju spolu dlhy,ale plati ich on,a tym padom,je ona usetrena mesacne od dajme tomu splatok vo vyske 150 eur...to ma len tak napadlo..

zvolsiinylogin
autor
9. mar 2014

@anatalia77 vlastne, to su uz exekucie.... ☹

anatalia77
9. mar 2014

@zvolsiinylogin mne tam nepasuje to,ze si akcnejsia ty..ved ak si to cele nadrobili spolu,tak preco si tym zatazena aj ty?
Ten tvoj chlap ta nema asi velmi rad,ked ti so slovami lasky doniesol aj taketo starosti.
A asi ho to netrapi,ked si nepodal BSM..

zvolsiinylogin
autor
9. mar 2014

@anatalia77 on sa rozplace, a ja koncim so slovami...on je trosku tvrdy oriesok , neviem, preco to neriesil ☹ ale ak mi ma vyplakavat ☹ je velmi citlivy...a ma s nou dve deti, neviem, stale hovori, ze oni tam nemaju ani co jest, ale co ja mam s tym? musim s nim si sadnut na vaznu debatu, ale ked on hned vzlyka, to znamena, ze uz kolabuje....

zvolsiinylogin
autor
9. mar 2014

@anatalia77 no asi netrapi, ale mna to poriadne sere....

anatalia77
9. mar 2014

@zvolsiinylogin napisem ti to natvrdo:ja ked som nasla v schranke mojmu drahemu upomienku o dlhu,tak mu ani slzy a svata voda nepomohli...
Letel z bytu rychlostou blesku.Vedela som o dlhu,ale dala som mu cas,aby splacal,aby si to chlapsky poriesil..
Dnes je ex.

anatalia77
9. mar 2014

@zvolsiinylogin medzi nami dievcatami:ak by byval sam,ako by vychadzal financne????
Odpovedz si na tuto otazku.

zvolsiinylogin
autor
9. mar 2014

@anatalia77 nejako to zvladal sjeho bratom a svagrinou, oni maju dobry prijem.....a teraz dlhy nerobi, nedovolim mu, dajako vyzijeme aj s nasimi.....a uz 9 rokov je cisty,12 rokov sa nemoze vyhrabat z dlhov....asi tak....nieco uz ze ma splatene, uvidim co zo zvyskom, ale zda sa mi spravodlive, nech aj pani ex sa snazi....nielen on, a vlastne sa to tyka uz aj mna....

lesanka845
9. mar 2014

@zvolsiinylogin ak vyhlasi osobny bankrot,tak uz do konca zivota nema sancu dostat ziadny uver. Na to ,ab ymoho lvyhlasit osobny bankrot tiez potrebuje urcity majetok a tiez to nieco stoji a samozrejme ni evzdy to sud schvali.Treba sa poradit s pravnikom. Ale toto by mal riesit tvoj partner a nie ty. Uz to,ze to nechal zajsttak daleko oniecom svedci.

zvolsiinylogin
autor
9. mar 2014

@lesanka845 ☹ som optimistka, ale tiez mam mieru...uvidim,co s tym, ak bude on robit problemy, tak sa tej rodiny nikdy psychicky nezbavil, uvidim

anatalia77
9. mar 2014

@zvolsiinylogin vypada to,ze nemas prehlad o jeho dlhoch...

zvolsiinylogin
autor
9. mar 2014

@anatalia77 nie, nemam, nerozpravali sme o tom, ked sa pytam, odpoveda jednou vetou a konci.... ☹

anatalia77
9. mar 2014

@zvolsiinylogin si stastna?

zvolsiinylogin
autor
9. mar 2014

@anatalia77 najskor budem bojovat, ale zalubena som 🙂

anatalia77
9. mar 2014

@zvolsiinylogin ty nemas s cim bojovat.
Iba s prilepenymi ruzovymi okuliarmi.
Alebo syndromom Matky Terezy.

zvolsiinylogin
autor
9. mar 2014

@anatalia77 no dik.....myslime to spolu vazne, hladam riesenia, ale ten moj musi spolupracovat, to je jasne

abbey1
9. mar 2014

Uf dievča, nepodarim ti, ale v dnešnej dobe sa dobrovoľne namocit do takýchto problémov, to je posetilost. Ak plánujete spoločnú budúcnosť, mala by si mať presný prehľad o finančných problémoch tvojho priateľa Obaja vziať vsetky podklady, ktoré máte a okamzite k právnikovi, či dobrému finančnému poradcovi.Taký laxný pristup ako doposiaľ je veľmi veľmi nebezpečný. Všetko vas to dobehne.

anatalia77
9. mar 2014

@abbey1 a nieco ich aj predbehne...
Ona ma moj obdiv,ja som v tomto asi velmi racionalna...alebo preplieskana zivotom.
Bud by partner intenzivne riesil,alebo by bol vrateny do obehu.

jasminka548
9. mar 2014

@zvolsiinylogin tymto vsetkym,cim ty teraz prechadzas som si presla pred dvomi rokmi adoteraz sa z toho spamatavam. Tiez sa to vsetko zacalo velkou laskou a slubmi,ako vsetko vyriesi. Bohuzial ale zostalo len pri sluboch, ked somchcela riesenie,zacala sa stracat laska a utechu hladal v naruci dalsej zufalej,ktora munaletela na jeho pekne slova a sluby. Mne zostali ako odmena len problemy a zbytocne dlhy. A preto po mojich skusenostiach poviemlen tolko,ze na taketo problemy nestaci ani ta najvacsia laska. Cim skor odloz ruzove okuliare .

sisaha
9. mar 2014

@zvolsiinylogin osobne som sa este nestretla s takou naivnou osobou akou si ty. Ty sa snazis o dieta s clovekom, ktory ti nepovie kolko dlhov ma, debatu ukonci jednou vetou a dalej sa s tebou o tom nebavi. Hned zacne vzlykat a plakat ako mu je vsetko luto a chudak nema.. a Ty este uvazujes nad tym ako na neho prepises polovicu majetku, dokonca to co zdedis?? Si fakt taka naivna, alebo s prepacenim hlupa? Ak na neho nieco prepises a on nedajboh zomrie, tak este budes vyplacat aj jeho deti z TVOJHO majetku? To čo nadobudnes dedenim je len a len tvoje. Takisto aj majetok nadobudnuty pred manzelstvom.. Skor by ma zaujimalo aky majetok by si chcela nadobudnut s nim, ked on ma iba dlhy? Prepac, nedalo mi nereagovat, lebo nad takymto niecim sa mi nielen rozum zastavi..

zvolsiinylogin
autor
10. mar 2014

@sisaha 😀 nezavid.... 😀 aj ja mam exekucie, takze tie tri roky hore dole.....vcera som zistila, ze je pristupny, len musime nad tym si poriadne sadnut...ma ine vlastnosti, pre ktore sme spolu....a nenapisem na neho ziadnu polovicku majetku, nie som hus, a ak nieco bude chciet, nech zacne so mnou nadobudat.....ja som tomu otvorena.... 🙂

zvolsiinylogin
autor
10. mar 2014

@abbey1 pracujem na tom....

zvolsiinylogin
autor
10. mar 2014

@sisaha
@anatalia77
zienky, chcete perlicku? volala som panovi judr., kolko ma ten moj teda exekucii....je to nedoplatok za plyn z roku 2007, nejake strechy 2007, pohotovost 2007...samozrejme, ze drahy tam uz nebyval...a ta perlicka....z roku 2013, od kozmetiky elf!!!! ja sa poserem, pani bola zlata na exekutorskom urade, dala mi telefonne cisla, kde sa mam informavat o tomto, a v elfe ta super slovenka zrazu zacala koktat, nieco medzi madarcinou a slovencinou,ze ona nic nevie, ze majitel je v usa....na exekutorskom urade mi povedali s tym elfom, ze konanie je rozbehnute, ze oni s tym nic nenarobia a ze sa ma ozvat opravneny....zajtra volam pravnikovi a draheho idem do toho dokopat...uf, ale som sa poriadne nasrala!!!!

anatalia77
10. mar 2014

@zvolsiinylogin tak to su pekne stare zalezitosti...tvoj drahy si asi myyslel,ze dlhy umru na starobu 🙂 ,ale oni nie,oni sa zvyknu zakuklit a potom je z toho pekna nocna mora

abbey1
10. mar 2014

Ľudia vysvetlite mi, prečo nechavate veci zájsť až do exekúcii? Veď vám musí byť jasné, že sa ten financny obnos exekúciou len znasobi.Ale mám pocit, že v tomto pripade si z exekúcie nerobí nič ani jeden partner. Potom sa vyplakava v rôznych Tv reláciách, hrá na city. Chápem finančné problémy pri vážnom ochorení a podobne, ale aj vtedy ľudia konajú.Tu sa hľadajú rady na koní, ale neurobia sa prvé kroky na správnych miestach.

zvolsiinylogin
autor
10. mar 2014

@anatalia77 ta jeho musi byt poriadna podvodnicka, nechapem, ako mohli na neho uvalit exekuciu, ked on je od roku 2009 rozvedeni, na vychode sa nezdrziava od roku 2007...a na exekucnom prikaze, ktory je za nedoplatok na plyn ma adresu z vychodu....a to, ze ma nieco s kozmetikou, no skoro som odpadla, nechapem, ako to ona mohla na neho nasit...zajtra sa este blizsie o tom budem informovat....inac tie dlzoby z roku 2007 su iba jej, on tam uz nebyval 😠

zvolsiinylogin
autor
10. mar 2014

@abbey1 som zelena od zlosti, na jej exekucie jej nemienim ani prispievat, nieto splacat!!!!

zvolsiinylogin
autor
10. mar 2014

@abbey1 volala som uz pravnikovi do ziliny, chcem sa spytat, ci sa da s tym nieco robit....lebo na exekutorskom urade mi povedali, ze nic, ze uz je to rozbehnute....