Predaj do zahraničia - ako to chodí?

silesias
3. sep 2018

Ahoj, na Slovensku bazár som dávala inzerát. Chcem predať kočík po deťoch. Ozvala sa mi pani z Rigi z Lotišska, že má vážny záujem. Mám poslať podklady k platbe a ona výbavy prepravu. Vraj pošle kuriera, ten vyzdvihne kočík a hotovo. Máte s tym niekto skúsenosti?
Sme len my za opicami a skutočne je to také jednoduché? Ďakujem.

m_
3. sep 2018

@silesias podvod. Nereaguje na to.

takaakoty
3. sep 2018

Je to podvod

lu_cy
3. sep 2018

Prečítaj si na zive.sk blog: "zahraničný podvodník našiel aj slovenský bazár"

drakvak
3. sep 2018

@silesias Nereagujte, je to podvod. Odo mna tak chcela kúpiť “morská inžinierka” sedaciu súpravu do obývačky 😃 vypýta si vás PayPal účet a potom keď sa zbadáte, že je to blbosť, vyhráža sa FBI a pod. Keď si zadáte do googlu podvod Bazoš, nájdete tam stovky podobnych prípadov, vyberajú si inzeráty náhodne

alobalka
3. sep 2018

@silesias na čo by jej bol kočík z bazaru, ktorý by sa krkolomne prepravoval takú diaľku? Tá námaha, vybaviť veci z jej strany a riziko pri prípadnej nespokojnosti určite nestoja za to, ani z jednej strany. Je to prinajmenšom podozrivé. ..

silesias
autor
3. sep 2018

To áno, no s ňou som sa dohodla že po kočík posle až keď mi prídu peniaze. Hmm no neviem

matazirafa
3. sep 2018

@silesias no 100 rokov za opicami budeš keď jej uveris a pošleš jej ho 😉

silesias
autor
3. sep 2018

@matazirafa no isto jej ho nepošlem len tak. Ani keď pošle že akože zaplatila len keď budem mať reálne peniaze

matazirafa
3. sep 2018

@silesias lenže to budeš len strácať čas, vymaž konverzáciu neodpisuj a máš pokoj

silesias
autor
3. sep 2018

@matazirafa dakujem

11ada01
1. jún 2020

@silesias ahoj, ako toto cele dopadlo?? Lebo mne sa prave stalonto iste. Kocik chce kupit nejaka Lola Valkova z Lotysska, Rigy.. Mne sa uz len to priezvisko nepozdava. Tiez chce odo mna cislo uctu, nazov banky, a ze ked mi pridu peniaze, zavola prepravnu spolocnost... Take divnee

silesias
autor
1. jún 2020

@11ada01 Presne táto z Rigy aj mne písala. Vymazala som všetko, viac som nereagovala.

silesias
autor
1. jún 2020

@11ada01 hneď ako mi tu baby napísali som to stopla.