Prenájom garáže

12. okt 2023

Ahojte, som v situácií, že mám veľmi veľa vecí, ktoré potrebujem niekde skladovať. Zároveň budem zrejme vypratávať byt a nemám ani pivnicu, ani kumbál, preto rozmýšľam nad prenájmom garáže alebo lodného kontajnera. Máte niekto skúsenosť s prenájmom?
Podstatou je, aby garáž bola suchá, bez plesní. Samozrejme, že to tvrdí každý prenajímateľ, realita potom ukáže. Ako zaistím, aby mi do garáže nechodil pôvodný majiteľ? Výmenou zámku? S tým asi musí súhlasiť. Potrebujem podľa vás elektriku? Ja si myslím, že nie, že tam budem chodiť hlavne cez deň. Suma 90 - 100 eur sa mi zdá za 18m2 bez elektriny veľa.
Za mňa by som dala 50-70 eur, ale také ponuky nie sú ( Košice ).
Ak ste tu niekto, kto má skúsenosť s prenájmom, budem rada, ak budete zdieľať vaše skúsenosti.

jazula
12. okt 2023

Sme v podobnej situácii, pozerám prenájom skladu, nie garáže. Práve kvôli tej vlhkosti/čistote.

colsami
12. okt 2023

Znama si teraz prenajala kontajner za 70e/mesacne v PO. Elektrika sa vzdy hodi, napr v zime po 16h uz tam fakt neuvidis nic. Skus pohladat, mozno najdes aj lacnejsie, keby aj trochu odruky na kraji KE.

janiosimon
25. apr 2024

V Kosiciach sa otvaraju nejake osobne sklady na kratkodoby prenajom. Dokonca su v centre mesta. Niekde na Florianskej ulici. Nejaky boxstorage... asi by to stalo za to vyskustat.

daja07
26. apr 2024

Mas to este aktualne? Nasla si nieco?

autor
26. apr 2024

Ano, mam garaz od januara tohto roka. Cenovo vysoko, ale je blizko.