Čo by znamenalo pre mňa ako prenajímateľa, keď by zmizlo auto z garáže?

Zodpovedané
29. sep 2023

Dobrý deň,

chcela by som začať prenajímať garáž. Predošlému majiteľovi z garáže ukradli auto.

Čo by sa stalo, ak by sa to stalo aj nájomcovi?

Čo by to znamenalo pre mňa ako prenajímateľa?

Je potrebné poistiť garáž, keď ju nemám poistenú?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak prenajmete garáž, budete nájomcovi zodpovedať za to, že garáž bude riadne slúžiť svojmu účelu. T. j. že v nej bude za štandardných okolností možné mať bezpečne odparkované auto. Garáž by mala mať určite bezpečné uzamykanie. To, či je garáž potrebné poistiť, závisí od dohody Vás a nájomcu.

Za protiprávne konanie tretej osoby (krádež auta) by ste podľa môjho názoru nájomcovi nezodpovedali, pokiaľ by ste toto protiprávne konanie tretej osoby neiniciovali, resp. tretej osobe v takomto konaní nenapomáhali.

V každom prípade by som Vám odporúčala upozozorniť nájomcu písomne, že u susedov ku krádeži došlo. Resp. informáciu o krádeži zahrnúť do nájomnej zmluvy, ak táto bude písomná.

Ak máte záujem o právne poradenstvo v tejto veci, kontaktujte ma prosím e-mailom.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk